ITES deska jako čtyřkolka

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

ITES deska jako čtyřkolka

#1 Příspěvek od model » 09 led 2022, 09:58

Tento úlet vznikl nápadem použít kostky vylisované pro uchycení přední osy na hotovou ITES desku, které jsem měl od Milana.
Chtěl jsem je jen pro zadní osu, ale protože jsem dostal od Rolanda dva motorky SCX s prodlouženou hřídelkou, napadlo mně zkusit postavit čtyřkolku.
Musel jsem upravit desku, hlavně zajistit tuhost mezi převodem a motorkem. To jsem řešil lištami a zvětšením tloušťky desky na 2,5 mm.
Dlouhou hřídelku jsem uložil do ložiska, kterou je pastorek s otvorem 2 mm. Ještě upravený držák vodítka a hotovo. Na podvozku jsou 4 magnety průměr 4 mm,
jsou nastaveny jak pořád píši tak akorát. No a nezbývá, než vyzkoušet na dráze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska jako čtyřkolka

#2 Příspěvek od model » 09 led 2022, 14:05

Ještě jsem vyměnil plastové pastorky za originální ITES, ale asi to bude chtít pastorky Slot.it 5,5 mm.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska jako čtyřkolka

#3 Příspěvek od model » 11 led 2022, 22:17

Ještě obrázky karoserie, kterou jsem si dnes vytiskl. Je to jednoduchý ponton s čudlíky a když na něj nacvaknete pár kostek a kabinu, nevypadá to špatně.
Ještě nástřik, pár dekálů a další radost ve sbírce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: ITES deska jako čtyřkolka

#4 Příspěvek od hydrostar » 15 led 2022, 09:59

Jestli ta deska od toho itesu bude vypadat stejně jako ta tvoje, tak se na to fakt už těším. Jen aby to bylo dřív než mně odrostou děti.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska jako čtyřkolka

#5 Příspěvek od model » 15 led 2022, 10:22

Milan má hotovou formu, první várka výlisků je podle mých informací odeslána do Plzně, kde kompletují podvozek -
osazení motorku, zadní osy, přední osy a vodítka. Přední osa je uložena do kostky, která se dá přemisťovat do dvou poloh
to podle typu auta ve stavebnici. Menší rozvor je 76 mm, větší rozvor 80 mm. Kostka se u upevňuje 4 šroubky M2/10 mm.
Disky a pneumatiky jsou z nabídky ITES, pochopitelně se dají použít i vlastní, ale na osu 3 mm.
Milan měl největší problém v rozměrové toleranci těch čepů, protože hmota se po vychladnutí mírně zmenšila, takže to bylo laborování, ale povedlo se.
Kostky na desce opravdu drží. No a otázky kdy ? Tu dávám Mirkovi Kotíkovi pokaždé, když spolu komunikujeme, ale snad to bude opravdu brzy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: ITES deska jako čtyřkolka

#6 Příspěvek od hydrostar » 15 led 2022, 10:38

Uvidíme, počkáme...
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska jako čtyřkolka

#7 Příspěvek od model » 16 led 2022, 10:11

Ještě jeden příspěvek. Tentokrát to jsou dvě fotky karoserie, která se více hodí k pohonu 4x4.
Chtělo by to ještě vymyslet přední část, ale asi to nechám jak je, jen to nastříkám a doplním nějakými obtisky.
A poslední zpráva - podvozková deska ITES je zkompletována a začíná se s testováním.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska jako čtyřkolka

#8 Příspěvek od model » 19 led 2022, 12:19

Vymyslel jsem přední část, nastříkal a nalepil obtisky. Když jsem obrázek poslal Markusovi, odpověděl : co to je ?
Dospěl jsem k názoru že má pravdu, protože karoserie nemá správné proporce, kabina je hodně vzadu a celé to vypadá hodně divně.
Takže jsem si upravil kabinu, přední kapotu a toto je výsledek.
Opět žádná krása, ale mám tepleji u srdce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět