Renovace McLarenu F1 GTR

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Renovace McLarenu F1 GTR

#1 Příspěvek od model » 10 dub 2021, 11:41

Dostal jsem od kolegy karoserii, kterou chtěl zlikvidovat a se slovy, že s ní kdysi jezdil Vítek Maryška.
Byla bez zasklení, křídla, zrcátek, stěrače, mírně ulámaná, ale jen mírně - spodek předního spojleru
a roh zadního spojleru.
Otevřel jsem si stránky model.racing a přemýšlel, jestli koupit vše na tento model a jen to složit.
Nejsem nějaký skrblík, ale protože jsem před časem postavil podvozek na jeho oranžového kolegu,
říkal jsem si, že si nakreslím variantu podvozku s motorovým AW ložem. Stalo se, k tomu jsem si vytiskl zadní křídlo,
zrcátka a stěrač a nechal si poslat jen zasklení a kokpit.
Měl jsem disky na Mustangy, která se zhruba podobala originálu, jen jsem je stříknul červenou barvou a přidal k tomu
zadní inserty. Zadní disky air a pneu Slot.it, přední pneu FARO se vzorkem, převod AW Slot.ir, motorek AliExpress.
Zasklení šlo dobře vložit, protože Vítek při demontáži nechal všechny upevňovací kolíky, nátěr kokpitu a přilepení křídla
a zrcátek. Z kousku Lexanu z kokpitu jsem si vyrobil anténu a mám krásný model...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Renovace McLarenu F1 GTR

#2 Příspěvek od Jirka » 10 dub 2021, 17:01

No to je teda pěkný. ;)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Renovace McLarenu F1 GTR

#3 Příspěvek od model » 10 dub 2021, 18:20

Já co jsem si pořídil 3D tiskárnu, mám hroznou radost z toho, že si mohu nakreslit
a vytisknout cokoliv a použít pro stavbu nového auta. A protože nejezdím na závody, tak
to bohatě stačí. No a toto je další případ - stejný kolega, tentokrát Ferrari F430 od Hornby na vyhození,
bez kol, s ulomeným držákem vodítka. Protože má Hornby asi jiné průměry převodu pro SW uložení, musel jsem trochu zapracovat na podvozku a vložit do něj
SW lože. Je identické se Slot.it SW ložem, protože to beru jako kánon a už jsem své lože použil u originálních podvozků.
Vytiskl jsem nový držák vodítka a vodítko a už to jezdí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět