Volvo Iron truck

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Volvo Iron truck

#1 Příspěvek od model » 15 lis 2020, 15:17

Jak jsem se ponořil do stavby trucků, našel jsem na stránkách hum3D.com krásný model Volva.
Hodně futuristický ponton jsem pochopitelně nebyl schopen v programu DSM přesně vymodelovat,
tak jsem udělal jakousi jednodušší variantu s některými typickými designovými prvky.
Hlavně jsem použil svůj původní podvozek z Buggyry a tím si zjednodušil práci.
Po třech a půl hodině jsem sundal z tiskové desky zatím spodní ponton, zhruba očistil a zkusil
osadit na podvozek a krásně to sedlo.
Teď ještě kabinu a potom vymodelovat motor a hlavně se těším na ty parádní vzpěry.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Volvo Iron truck

#2 Příspěvek od tom59herder » 15 lis 2020, 17:56

I ten jednodušší tvar pontonu je hodně povedený, těším se na výsledek. :D

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Volvo Iron truck

#3 Příspěvek od model » 15 lis 2020, 20:12

Tak jsem vytiskl kabinu, no musím přiznat, že kabiny z Monti systému jsou poznat, že byly vylisovány z formy.
Ale moje filozofie 3D tisku - zachovat vše tak jak je - bude i pro tento model určující a když se provede nástřik
a polep, bude to vypadat slušně.
Abych to trochu vylepšil pro první focení, nalepil jsem na karoserii jen elektrikářskou pásku. Výtisky jsou jen nahrubo upraveny a až tam dám
motor a výztuhy, včetně barevného nástřiku, tak se to výrazně zlepší.
Hlavně mám radost z mé koncepce jednoho podvozku, který umožní další stavby, případně různé kombinace
bez dalších tisků jiných podvozků.
A ještě jednu věc chci ukázat - celý ponton jsem snížil a mám tam světlost 2 mm nad podložkou. Tímto jsem
dosáhl snad i lepších jízdních vlastností a také "drsnějšího" vzhledu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Volvo Iron truck

#4 Příspěvek od HonzaS » 16 lis 2020, 08:49

Tak pro mě zatím nejzajímavější a nejhezčí kus "náklaďáku". I z té redukované barevnosti na první pohled vyzařuje síla a dynamika.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Volvo Iron truck

#5 Příspěvek od model » 17 lis 2020, 15:30

Máš pravdu, ze všech trucků vypadá hodně drsně a protože to je auto, které asi nikdy nejezdilo závody, tak jsem to jen lehce polepil.
Spíše jsem zvýraznil značku auta. Protože mám jen černobílou laserovou tiskárnu, tak černo - bílé logo ladí k tomuto konceptu.
Trubkovou konstrukci jsem omezil, protože se mi nechtělo lepit trubičky do kříže.
Motor zatím nebudu kreslit, protože pohled do podvozku s kabely k motorku vypadá skoro jako u skutečného auta.
Ještě zpětná zrcátka a kokpit a končím s trucky. Úroda je více jak bohatá...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jonas
Příspěvky: 22
Registrován: 12 lis 2014, 18:56
Bydliště: Vsetín

Re: Volvo Iron truck

#6 Příspěvek od Jonas » 18 lis 2020, 09:27

Paráda

Odpovědět