MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

#1 Příspěvek od model » 09 kvě 2020, 22:02

Tentokrát to je legenda Metalexu, opět hranatý otevřený spider. Postavil jsem si v měřítku 1:32 tento model
s karoserií z Modely a vím, že není moc přesná podle předlohy. Takže jsem si vytiskl plánek s kótami
a začal kreslit. Vše jsem si odměřoval z plánku a po vytisknutí první karoserie se mi zdálo, že je šířka nějak moc malá.
Ale podle výkresů bylo vše v pořádku, až jsem si začal přepočítávat rozměry podle kót na výkrese.
No a přišel jsem na to, že ten, co kreslil plánek nakreslil půdorys se správnou délkou, ale šířka mu ujela skoro o 20 centimetrů.
Takže druhé kolo - rozšíření karoserie, úprava výkresů a také doplnění detailů na karoserii.
K tomu jsem si nakreslil a vytiskl podvozek, ochranný rám a také motor. Chtěl jsem použít SW motorové lože, ale karoserie
je tak nízká, že se tam motorek nevleze. Tak jsem tam vložil in-line lože a budu muset upravit kabinu s pilotem.
Na fotografiích je ve společnosti další ikony motoristické historie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

#2 Příspěvek od stembas » 10 kvě 2020, 07:29

Jako vždy, parada !! Jen jedna mensi chybička. Kabina je moc dlouha, a motor hodne vzadu. Ted by to chtelo skusit nakytovat a vybrousit pro lepsi kvalitu povrchu. Jinak velmi pekna zabava !!

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

#3 Příspěvek od marty.dutch » 10 kvě 2020, 09:41

Dej tam klec od slot it - long inline lože a na výšku ušetříš skoro 4 mm prostoru oproti normálnímu motoru co tam dáváš a možná se tam vleze AW zkus to !!!

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

#4 Příspěvek od model » 10 kvě 2020, 09:57

Stembasi, nesouhlasím, protože jsem si dal záležet a rozměry jsou přesně podle předlohy. Jedině, že předloha není přesná, šířku karoserie jsem
musel upravit, ale otvory v karoserii jsem bral podle plánku. Ale to je pochopitelně nepodstatné.
Spíše přemýšlím nad nabídkou tisku ve 3D resinové tiskárně, protože z ní vyleze karoserie jako z formy.
A ještě k podvozku. Chtěl jsem motorek schovat, ale to snížení karoserie nad motorem i když je modelové,
neumožní tuto polohu, jak jsem psal výše. A další překážka byla v tom, že jsem měl krásná zadní kola ale na
osu 3mm a k tomu převod SCX. Tak jsem si lože upravil pro vložení kuličkových ložisek a vytiskl.
Italové mají sférická a já kuličková. Začínám se blížit k dokonalosti.
Vyzkoušel jsem si u karoserií vložit do bočnic vodorovné držáky podvozku a to vytisknout, abych je nemusel složitě vlepovat a výborně
se mi to osvědčilo. Ty lišty na podvozku se položí na lištu v karoserii a přitáhnou se 4 šroubky. V liště v karoserii jsou drážky široké 2,5 mm,
aby se mohl podvozek mírně rozpohybovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

#5 Příspěvek od model » 10 kvě 2020, 10:13

A ještě jedna fotografie, tentokrát i s právě vytisknutými inserty v kolech.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Honza65
Příspěvky: 38
Registrován: 04 bře 2014, 07:39

Re: MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

#6 Příspěvek od Honza65 » 10 kvě 2020, 20:53

Je to super,v Mostě jako malej kluk jsem byl u toho v depu,byla to placka,ale pokusil bych se tam dostat ten sw,nějak mi to v tom inline nesedí.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

#7 Příspěvek od model » 10 kvě 2020, 21:38

Honzo, jak jsem psal v předchozích vstupech, mám karoserii v rozměrech skutečného auta a je to tak nízké, že klasický krátký motorek
nadzvedává karoserii. Buď použiji Falcon, nebo zvednu plochu nad motorem. Tady se dá ten 1 milimetr ještě unést.
Je jasné, že motorek výrazně omezuje stavbu kokpitu a osazení pilota a SW je optimální řešení.
Další stavba bude již bez problémů s místem, držte palce, ať to vyjde.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

#8 Příspěvek od stembas » 11 kvě 2020, 07:56

Chaparral 2H je skutecne pekne auticko. Me osobne se moc libi. Drzim pesti at to vyjde.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

#9 Příspěvek od model » 09 čer 2020, 21:20

Chci se ještě vrátit k MTX a osazení jiným motorkem. Díky Zdeňkovi Janošovi od kterého jsem získal motor Carrera
který je naprosto ideální pro tuto velikost karoserie.
Jediné, co jsem musel udělat bylo překreslení motorového lože pro tuto velikost motorku a jeho upevnění pomocí třmenu.
Všechno sedlo napoprvé což mně velmi potěšilo a teď jen vyzkoušet na dráze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: MTX 2-01 Spider z 3D tiskárny

#10 Příspěvek od Jirka B » 10 čer 2020, 12:14

Jako vždy,bomba.

Odpovědět