Úprava držáků svodidel u Carrery

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Úprava držáků svodidel u Carrery

#1 Příspěvek od model » 09 úno 2020, 08:50

Chtěl jsem si doplnit svou garážovou dráhu Carrera o krajnice, protože mám i auta v měřítku 1:24 a drhnout o mantinely jsem s auty nechtěl.
A protože se mi nechtělo dávat peníze za originální, využil jsem možnost stolařské dílny, kde vyrábím nábytek a stolaři mi vyfrézovali krajnice
z 8 mm MDF desky. Takže krajnice jsem měl, teď je stříkám černou barvou, ale jak upevnit mantinely ? Protože mám spoustu náhradních držáků mantinelů,
odřízl jsem spodní část, která zapadá do vybrání na plastových dílech a vytiskl jsem si vložku, kterou jsem vlepil do držáku.
Otvor ve vložce je 4 mm nad podložkou, takže krásně vede vrtáček na střed MDF desky. Zkusil jsem takto upravený držák připevnit i do plastového dílu dráhy
a také to funguje. Originální pásku mantinelu od Carrery asi vyměním za polystyrenovou destičku 1 mm silnou, kterou nařežu, protože originál je dost křehký a rád se zlomí.
Vlastní krajnici připevním k dílům dráhy oboustrannou kobercovou páskou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Úprava držáků svodidel u Carrery

#2 Příspěvek od model » 23 úno 2020, 20:24

Abych dokončil myšlenku, držáky v pohodě, dráha je dokončena, nebudu krajnice nijak barevně upravovat, stačí ty
pruhované mantinely. Teď by to ale chtělo sundat magnety, ať se může jednodušeji driftovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět