Bugatti Veyron úprava auta na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Bugatti Veyron úprava auta na dráhu

#1 Příspěvek od model » 21 zář 2019, 19:39

Vedle Mazdy 787, kterou jsem si koupil od Martina, dostal jsem od něj tři karoserie Bugatti Veyron, abych postavil vnukům
auta na dráhu. Při práci na podvozku jsem řešil zásadní dilema - jaké použít osky, zda 2,38 mm, nebo 3,0 mm a jaká kola a pneumatiky,
aby se mohl tento projekt v případě zájmu použít i pro děti v púchovském modelářském kroužku.
Martin tyto karoserie již několikrát nabízel na Fóru zájemcům,a má jich ještě dost, takže to můžeme zkusit.
První varianta podvozku byla klasická deska, která více méně kopírovala karoserii, využil jsem stávající komínky k připevnění podvozku, aby se nemusely
do karoserie vlepovat připojovací prvky. Povedlo se, karoserie si sedla, magnety ale kvůli světlé výšce moc nefungovaly.
S Martinem jsem řešil, zda tam dát křídlo jako pro správný závodní vůz, dostal jsem od něj několik zajímavých fotografií, tak jsem si vytiskl dvě křídla, jedno kratší a toto delší.
Všechno je to pochopitelně fikce, ale nevypadá to špatně. Ještě jsem udělal malý detail - vytiskl jsem si hrda palivových nádrží a vlepil je do vyvrtaných otvorů.
Takže karoserie byla vypiplaná, ale podvozek se mi nelíbil.
Je tam zbytečně materiálu a tisk tím pádem trvá jednu hodinu a 20 minut.
Tak jsem redukoval a redukoval, a toto je výsledek. Abych zlepšil přítlak magnetů, vytiskl jsem si držáky, jeden je přilepen ze spodní strany podvozku a druhý magnet
přidržuje shora. Vše jistí dva šroubky M2. Kola jsou od Scaleauto 1:24 pro osku 3 mm a jen jsem do nich vytiskl inserty.
Ty jsou totožné s návrhem disků pro stavbu v kroužku, na které se dají natáhnout pneumatiky od Carrery.
Dnes jsem auto zkoušel na dráze a je fakt dobré mít dráhu Carrera, protože měřítko 1:24 tam krásně vejde a jízda s tak velkým autem, které nádherně driftuje
je opravdu zábavná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Bugatti Veyron úprava auta na dráhu

#2 Příspěvek od model » 21 zář 2019, 19:46

Potom došlo na návrh designu karoserie. Nemaje žádné dekály v měřítku a také proto, že mám rád jednoduchost
a čistotu a hlavně že jde o fikci a ne stavbu konkrétního modelů, zvolil jsem modrou metalízu ve spreji, křídlo, hrdla palivové nádrže,
motor a inserty jsou stříknuté barvou na disky od Baufixu. A potom jsem objevil zbytek dekálů od pana Vinaře, tak jsem použil jen proužky
a myslím si, že to docela stačí. Nechal jsem i původní lak na oknech, protože to bude opravdu auto pro začínající modeláře,
kteří si mohou karoserii dokreslit podle libosti a nemusí složitě vyřezávat a vlepovat zasklení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Bugatti Veyron úprava auta na dráhu

#3 Příspěvek od MAXI-PU » 22 zář 2019, 04:32

Vyhral si sa s tým a výsledok je perfektný. Toto auto vyskúšam postaviť s deťmi v krúžku.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Bugatti Veyron úprava auta na dráhu

#4 Příspěvek od model » 22 zář 2019, 19:53

Pokračuji v další variantě podvozku - tentokrát pro motorky Falcon, nebo jim podobné.
Jedná se jen o kosmetickou úpravu v zadní příčce za motorkem, aby tam sedly kontakty a osadil
se kryt zadního ložiska.
Disky jsem také upravil - otvor pro osku jsem po dvou pokusech rozšířil na průměr 3,2 mm a jen otvor projedu ručně vrtákem 2,9 mm a když se oska narazí,
disk vůbec nehází. Převod jsem musel použít plastový Faro, protože již nemám s nábojem a červíkem ale protože je oska vyjímatelná,
dá se poklepem osky ve svěráčku dostat převod přesně na místo bez nervů.
Protože nemám pneumatiky ani osku, začnu upravovat karoserii a vše pak zkompletuji.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět