Rally dráha 1:43

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally dráha 1:43

#11 Příspěvek od RUMOV » 01 črc 2014, 15:11

Tak držím palce ať se vše povede...
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

groupb
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2014, 08:15

Re: Rally dráha 1:43

#12 Příspěvek od groupb » 01 črc 2014, 21:58

Díky.

groupb
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2014, 08:15

Re: Rally dráha 1:43

#13 Příspěvek od groupb » 11 črc 2014, 20:42

Tak tento panel systematicky ničí děti na výstavě.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... a-letadel/

https://www.youtube.com/watch?v=0KwaIL3 ... e=youtu.be

jo, nechal jsem se inspirovat kolegou mám auta za 130 i s vodítkem, ale prakticky se neodlepí od dráhy a maximálně jsou schopný popojet po rovince. Je to slabým zdrojem ? Když demontuju magnet, tak je mám zase jak na kluzišti.
Momentálně jsou všechna trafa v muzeu, tak nemohu moc experimentovat.

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rally dráha 1:43

#14 Příspěvek od RUMOV » 11 črc 2014, 22:34

Tak nejdříve k prvnímu odkazu, ...Tomáš Hobzík..., spolu jsme se před 10 lety potkávali na modelářských soutěžích.
Mám tu z doby modelaření asi 4 vitríny figurek, dioramat apod. Mohl jsem Vám přispět něčím do Vašich vitrín, doba kdy jsme dělali Modelmanii je bohužel pryč...

A k tomu druhému, auto za 130,- mám dokonce 4x jezdí od 4v asi až do 9v, ale na to jsem neměl odvahu... :)
To že se u Vás nechce hýbat je asi:
1. slabým napětím, nemůže se "utrhnout"..
2. moc nízkým podvozkem, zkuste víc "napružit" kartáčky..
3. popř. rozebrat a trošku přizvednout magnet,... třeba vypodložit...milimetr hraje fakt roli...
4. a nebo chyba výroby, u Žluté řeky měli zrovna sváču a odflákli spojení vodítko- motor...rozebrat a plíšky mezi vodítkem a podvozkem nahradit ohebným vodičem, respektive dvěma... :oops:

jestli jsem vás uvrtal do auta které zlobí, mrzí mě to, napište mi třeba sz ať tady nespamujeme a nějak to vyřešíme..

Mě osobně všechny čtyři co mám, (jsou to vše Fiátci), jezdí jako víno...chvílemi i jako rum... :D

I.P. RUMOV
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

groupb
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2014, 08:15

Re: Rally dráha 1:43

#15 Příspěvek od groupb » 20 zář 2014, 07:55

Abych to tu ukončil.
Dráha vydržela (stejně jako další tři - číňan 43 a velké Faro a Scalextric) po celou dobu výstavy, to jest cca 50 dní v provozu, i když často už se jezdilo na "vzduch" (skoro bez kartářků).
Nejzajímavější ale byl přístup jedné slečny z muzea - mechaničky, která udržovala auta v chodu. Měla oprávněnou radost, že dokáže autíčka stále držet v chodu. Na konci akce jsme dostali půjčená auta zpět, většinou kastle přilepená lepící páskou, jedno nemělo přední kolo, ale čím nás překvapila byla krabička velikosti asi jak od půllitru mléka, plná různých dílů od plastů, šroubků, drátků. Prostě to, co jí při údržbě zbylo. :D
Nutno ale říci, že právě díky autodrahám se výstava setkala s rekordní účastí, kterou muzeum ještě nikdy nemělo. A vo tom to je. ;)

Odpovědět