McLaren F1 GTR s novým podvozkem z 3D tiskárny

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

McLaren F1 GTR s novým podvozkem z 3D tiskárny

#1 Příspěvek od model » 27 pro 2018, 10:41

Stavbu tohoto auta jsem dával na Fórum hodně dávno. Karoserie Slot.it, podvozek takové
pele-mele. I když motorek, převod a zadní kola jsou Slot.it, auto jezdilo slušně, ale když jsem
ho otočil, nic moc hezký pohled.
Udělal jsem si konfiguraci in-line s pevným uložením motorku, využil jsem dva upevňovací komínky k uchycení
šasí a dal tisknout. Musel jsem udělat nějakou drobnou korekci a toto je poslední verze, která sedí, jako originální
tovární podvozek. Mám vytisknuté zakrytí zadní části motoru a aby to vypadalo profi, stříknu si vše černou barvou.
Ty inserty v zadních kolek jsem si také vytisknul, je to ale jen jakási náhrada, bude to chtít originální.
Poslední úprava bude vlepení magnetů, ale ty až po novém roce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: McLaren F1 GTR s novým podvozkem z 3D tiskárny

#2 Příspěvek od model » 27 pro 2018, 13:54

Ještě k některým vychytávkám, které jsme ladili s Martinem Kumičákem a Zdenkem Janošem.
Je to hlavně zámek ložisek a čela motorku. Protože hmota PLA je dost křehká a zacvaknout ložisko, nebo osazení motorku do zámku
může být fatální. Tak je všechno vymyšleno jen na nasunutí a zámek perfektně uchytí ložiska a motorek.
Ten ještě stabilizujeme dvěma šroubky M2, které zajíždí do vybrání plastového čela motorku. V domečku jsou otvory 1,5 mm které se jen projedou
vrtáčkem 1,5 mm a potom závitníkem M2. Musí se pochopitelně s citem, ale zatím nebyl problém s poruchami.
Přední náprava je osazena v domečcích s válcovým otvorem. Výšková stabilizace je pomocí dvojice červíků - zhora i ze spodní strany.
MIlanovo vodítko se osazuje do samostatného držáku, který se přilepí k podvozkové desce. Výškově se dá doladit podložkami.
Milan má originální sadu, já si mohu vytisknout. Vlastní podvozková deska má tloušťku 1 mm, pokud se podvozek upevňuje do karoserie
pomocí profilů nalepených v bocích karoserie, v místě spoje se podvozek zvýší na výšku 2 mm, aby se mohly bez problémů zapustit
šroubky.
U tohoto auta jsem použil přední kola ze stavebnice Easy-kit s oskou 2,5 mm. Protože byla krátká, nahradil jsem ji trubičkou z vatových tamponků
do uší, do které jsem zasunul ocelovou jehlici 1,5 mm. No jako před revolucí ...
Na a na konec děláme vedení kabelů mezi lištami s válcovými výstupky pro perfektní stabilizaci.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: McLaren F1 GTR s novým podvozkem z 3D tiskárny

#3 Příspěvek od model » 27 pro 2018, 15:58

No a toto je konečný výsledek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zdeny2
Příspěvky: 22
Registrován: 13 pro 2018, 10:17

Re: McLaren F1 GTR s novým podvozkem z 3D tiskárny

#4 Příspěvek od Zdeny2 » 07 led 2019, 06:39

Velmi pěkna práce. Model mohl by jsi mne kontaktovat na email. Jsem tady kràtce a tak nevidím tvůj kontakt a nemůžu psát SZ.
Děkuji Zdeněk.

Zdeny2
Příspěvky: 22
Registrován: 13 pro 2018, 10:17

Re: McLaren F1 GTR s novým podvozkem z 3D tiskárny

#5 Příspěvek od Zdeny2 » 07 led 2019, 08:38

Děkuji. Ozvu se.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: McLaren F1 GTR s novým podvozkem z 3D tiskárny

#6 Příspěvek od Jirka B » 07 led 2019, 13:13

No prostě je to jako od profíka.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: McLaren F1 GTR s novým podvozkem z 3D tiskárny

#7 Příspěvek od model » 07 led 2019, 14:31

Jsem moc rád, že je tak kladná odezva. Ani jsem netušil, jaké možnosti skýtá 3D tiskárna pro nás modeláře.
Pro profi úroveň to chce tisknout z ABS, ale i PLA stačí pro běžné potřeby.
Proto jsem si jen tak pro radost navrhl, nakreslil a vytiskl motorová lože in-line a anglewinder.
Mám v databázi tato lože podle rozměru Slot.it, ale tato jsem si zjednodušil a hlavně zmenšil na minimum, abych je mohl
osadit i do menších modelů, jako jsou vozy šedesátých či sedmdesátých let.
Základna je 24 x 58 mm u obou stejná u AW se pouze rozšiřuje kolem motorku. Převody jsou Slot.it.
Tady jsem nedělal kompromisy.
Do nového vlákna dám další hezkou práci, kterou jsem řešil s Marty Dutchem, ať se máte na co dívat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zdeny2
Příspěvky: 22
Registrován: 13 pro 2018, 10:17

Re: McLaren F1 GTR s novým podvozkem z 3D tiskárny

#8 Příspěvek od Zdeny2 » 08 led 2019, 05:42

Poslal jsem Vám email. Děkuji za odpověď.

Odpovědět