Obýváková SCX digital

Odpovědět
Zpráva
Autor
Shade7411
Příspěvky: 6
Registrován: 27 čer 2016, 17:50

Obýváková SCX digital

#1 Příspěvek od Shade7411 » 10 říj 2018, 13:20

Zdravím všechny, tak nějak nemám zatím prostor, abych dráhu udělal fixní, tak mi jí zatím přítelkyně trpí už od ledna v obýváku. Co mi ale projde bude alespoň vhodnější podklad než koberec, protože to čištění autíček je hrozné. Chci se zeptat z jakého materiálu by se daly udělat krajnice a mantinely, poradil by někdo? Dráhu mám napojenou přes arduino do pc, funguje to perfektně, nějaká ta zásoba autíček a nd by doma byla, jelikož SCX už je po smrti :roll: , z tohoto důvodu si to chci vyrobit a né to už kupovat. Ještě mám otázku- Kde na SCX sehnat pneumatiky? A jakékoliv tipy a rady ocením, děkuji moc.

Fotky https://www.rajce.net/a15576682

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Obýváková SCX digital

#2 Příspěvek od model » 10 říj 2018, 13:59

Já bych se chtěl vyjádřit pouze k materiálu, který by se dal použít jako krajnice a mantinely.
Mám dobrou zkušenost s polystyrenovými deskami, které se používají v reklamní tvorbě, jako
podklad pro různé polepené panely.
Dělají se v různých tloušťkách od 1 mm do 1 cm. Mají výhodu, že se s nimi perfektně pracuje, řežou se lámacími nožíky
a dají se i slušně upravit smirkovým plátnem. lepit se dá sekundovým, acetonovým lepidlem, velké plochy chemoprénem.
To v případě úpravy tloušťky desky.
Já jsem na svoji dráhu FARO dal místo originálních mantinelů proužek z 1 mm desky a funguje to.
Protože jsou desky v bílé barvě musí se stříknout, nebo zkusit polep z fólie. To ale spíše na mantinely, protože
povrch z fólie je hladký a nekorespondovalo by to s drsností dílů dráhy.
Protože je to polystyren, asi akrylový lak ve spreji.

Shade7411
Příspěvky: 6
Registrován: 27 čer 2016, 17:50

Re: Obýváková SCX digital

#3 Příspěvek od Shade7411 » 10 říj 2018, 17:40

Velice děkuji za obsáhlou odpověď, byl by možný nějaký odkaz na konkrétní materiál? koukal jsem na to a našel jsem jen ty stavební, je to stejné?

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Obýváková SCX digital

#4 Příspěvek od model » 10 říj 2018, 19:12

Ne, pozor, styrodurové či polystyrenové desky používané k zateplení ne.
Nejlépe bude, když si u Vás ve městě najdete reklamní agenturu, která se zabývá
venkovní reklamou, potisky a podobně a ta má skladem tyto desky.
Ty se prodávají pod obchodním názvem - IROPLAST SB - houževnatý extrudovaný polystyren.
Mají rozměry 100x70 ccm, větší tloušťky 200x100 cm. Vzhledem k tomu, že se prodávají v balení, je lépe
se dohodnout s agenturou a koupit si jeden formát, nebo si vzít po dohodě zbytky.
Na internetu si zadejte polystyrenové desky pro reklamu a najdete i prodejce.
Jsou opatřeny ochrannou fólií, která se stáhne a zůstává perfektní povrch, do kterého můžete nehtem zarýt,
ale jinak je deska velmi houževnatá..
Jak jsem psal, nejdůležitější je zpracování - kvalitní řezací nůž, ocelové pravítko a nádherně se několika tahy
uřízne požadovaný rozměr.

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Obýváková SCX digital

#5 Příspěvek od gurkeGO » 11 říj 2018, 11:05

Shade7411 píše:
10 říj 2018, 13:20
Ještě mám otázku- Kde na SCX sehnat pneumatiky? A jakékoliv tipy a rady ocením, děkuji moc.

Fotky https://www.rajce.net/a15576682
SCX digitalu mám také hromadu. Ale pravda vše s origo krajnicemi :roll:
Pneumatiky já kupuju Faro Slick. Má to teda nevýhodu v tom, že středová drážka je v pneumatice úzká. Ale po přetoční na rub ji malou ruční bruskou z Lidlu udělám dle potřeby. Většinou prostě jen odstraním jeden rantl gumy. Výhoda je, že auta mají pak obudí velice srovnatelné s původním a při minimu nákladů. Ale je to práce.


Jinak pěkná dráha a sbírka autíček ;)
U nás teď jezdíme všechna auta bez magnetů a je to :mrgreen:
Adam Mádr 8-)

Shade7411
Příspěvky: 6
Registrován: 27 čer 2016, 17:50

Re: Obýváková SCX digital

#6 Příspěvek od Shade7411 » 12 říj 2018, 21:03

Ještě jendou děkuji za informace o materiálu, až se ktomu dostanu dám vědět jak to dopadlo :-)

Jinak autíček mám nyní provozuschopných 21, z toho je 14 vpodstatě nejetých. Bez magnetů by to u nás asi nešlo, jelikož se jezdí tradiční Beercup pod vlivem a to lítaj auta i s magnety až kamsi :D Ty faro pneu klidně zkusím, vpodstatě jsem do teť upravoval carrery ;) , jen je dávám na vrtačku ve které mám upnutou kulatinu která je zůžená aby se vlezla do sklíčidla, zapnu a smirkem se dřívkem upravím co potřebuji ;)

Odpovědět