A další repase ITES aut...

Zpráva
Autor
lubosvinar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 kvě 2016, 15:03

A další repase ITES aut...

#1 Příspěvek od lubosvinar » 27 čer 2018, 12:23

Inspirován přestavbami od MAXI-PU pustil jsem se do zkrášlení několika kousků co mám doma. Nejvíc času zabralo shánění podkladů a třeba u Tyrrella i ujasnění si rozdílů mezi jednotlivými auty a jejich verzemi. Pak už bylo relativně jednoduché navrhnout a vytisknout obtisky a dát se do toho.

První je Tyrrell, zde 006-ka z GP Argentiny, kde s ní F. Cevert vyhrál. Na aršíku co mám je ale i Cevertova 006 s číslem 2 a Stewartova 005 s číslem 1 a 8.
Úpravy nejsou nijak zásadní, odstranění krytek na zádi, přebroušení a vytmelení povrchu, nový lak. Zrcátka jsou od MAXI-PU (díky). Časem se snad dostanu k tomu, abych mu nadělil lepší kola.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

lubosvinar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 kvě 2016, 15:03

Re: A další repase ITES aut...

#2 Příspěvek od lubosvinar » 27 čer 2018, 12:36

Další v řadě je Shadow. No, tvarově nic moc, ale ve výsledku nevypadá zase tak strašně. Tady je kromě standardního přebroušení karoserie i nové křídlo. To jsem vytiskl na 3D tiskárně, má tvar více odpovídající předloze. Původní křídlo jsem sice měl, ale je vyrobené z měkčeného plastu a nechce na něm držet barva. To u tištěného není problém. Zrcátka opět MAXI-PU.
V aršíku jsou pokryté asi všechny livreje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

lubosvinar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 kvě 2016, 15:03

Re: A další repase ITES aut...

#3 Příspěvek od lubosvinar » 27 čer 2018, 12:40

Porsche 917. Většinu zajímavých livrejí už zpracoval Vítek, takže toho na mě moc nezbylo. Vybral jsem jednoduchý celočervený vůz. Tady nejsou úpravy na první pohled moc vidět. Ale auto je celé přeryté do negativu a je mírně upravený tvar bočních oken. Helma, respektive hlava pilota je opět od MAXI-PU.
Na aršíku je i varianta s číslem 14.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

lubosvinar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 kvě 2016, 15:03

Re: A další repase ITES aut...

#4 Příspěvek od lubosvinar » 27 čer 2018, 12:47

No a zatím poslední je Mirage. Nanášení oranžového obtisku na příď a boky je trochu obtížnější, ale dá se to. Zbytek už je pohoda. Tohle auto překvapivě sedí proporčně, jediná chyba je ve tvaru zádě. Zrcátko opět MAXI-PU. Chybí mi větrný štítek, jakmile se mi dostane nějaký použitelný do ruky tak ho doplním.
Aršík pokrývá všechny livreje s čísly 4,5 a 9.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: A další repase ITES aut...

#5 Příspěvek od MAXI-PU » 27 čer 2018, 12:59

Máš to nádherné, veľmi pekná práca.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: A další repase ITES aut...

#6 Příspěvek od model » 27 čer 2018, 15:58

Také se přidám k Maxi -pu. Moc hezké, a pokud budou trochu modelovější kola ...

Uživatelský avatar
Kropacek
Příspěvky: 85
Registrován: 02 led 2014, 11:07

Re: A další repase ITES aut...

#7 Příspěvek od Kropacek » 28 čer 2018, 07:00

Ta autíčka jsou reálně ještě hezčí. Viděl jsem je na živo v Nymburce na výstavě a fakt krásné. Jen mě děti odtáhli jinam tak jsem se nestihnul poptat co obtisky a tak. Ale Modelář 6 mi napovedel;)

Takže gratulace moc pěkné auta.
PWR

lubosvinar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 kvě 2016, 15:03

Re: A další repase ITES aut...

#8 Příspěvek od lubosvinar » 28 čer 2018, 14:01

Kropacek píše:Ta autíčka jsou reálně ještě hezčí. Viděl jsem je na živo v Nymburce na výstavě a fakt krásné. Jen mě děti odtáhli jinam tak jsem se nestihnul poptat co obtisky a tak. Ale Modelář 6 mi napovedel;)

Takže gratulace moc pěkné auta.
Díky,

V Nymburce jsem měl obtisky na všechny 4 sebou. Jinak jsou už na eshopu.

LVi

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: A další repase ITES aut...

#9 Příspěvek od HonzaS » 01 črc 2018, 11:09

Zvlášť ten Tyrrell se moc povedl. Škoda těch strašných itesáckých kol, které jejich modely hyzdí.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: A další repase ITES aut...

#10 Příspěvek od model » 09 črc 2018, 23:29

Jak jsem psal, pod vlivem tohoto článku jsem si vytáhl ze zásuvky starou, poničenou bublinu Ferrari 512 z produkce Modely.
Měla propíchané bočnice od tenkrát doporučovaného připevnění karoserie drátky do U.
Nechtěl jsem barvu odstraňovat, protože ze zkušenosti vím, že se karoserie skoro rozplizla a byl konec.
Základ od Motipu a červená skoro jako od Ferrari. Na závěr lesklý lak.
Ještě jsem si vytiskl podvozek, přední disky, a čekám na inserty a protože jsem chtěl Ferrari červené,
hledal jsem na internetu nějaký jednoduchý design. Hlavně jsem přidal zrcátka, plnící uzávěry na palivo, stěrač a zadní držák karoserie, ať to trochu
vypadá. Ještě tam nalepím několik dekálů, ale základ je hotov a mám radost, že i tak stará a zničená karoserie
se vyloupla v hezký model
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět