Problém s počítáním kol

Odpovědět
Zpráva
Autor
jaramalo
Příspěvky: 5
Registrován: 06 dub 2018, 18:58

Problém s počítáním kol

#1 Příspěvek od jaramalo » 14 kvě 2018, 19:19

Zdravím všechny. Jsem novic, podobně jako kolega v předcházejcím vlákně, kde se řeší i pro mě zajímavá možnost aut od jiných výrobců, než je můj D132. Koupil jsem tři sety, pak ještě nějaké další díly a auta, takže mám docela dlouhou dráhu (neměřil jsem, ale bude kolem 20 m). Bohužel jsem toto fórum našel až po zakoupení první dráhy, asi bych postupoval trošku jinak. Ale nevadí. A teď k problému. Kvůli vnukovi jsem koupil, vlastně pracně sehnal, sadu s formulemi, a po pár jízdách začalo jedno auto zlobit. Jezdí, dá se naprogramovat, ale nenačítá průjezdy, tedy v "závodě" je s ujetými 0 koly poslední. Nemáte někdo zkušenost, jak dál? Kupoval jsem sadu sice přes český e-shop, ale nemám pocit, že by mi moc pomohli s opravou. A vracet už vůbec ne, protože formule pro D132 jsou v podstatě nesehnatelné. Existuje servis, kam bych mohl auto poslat přímo? Nebo je to jen nějaká "banalita", kterou odstraním svépomocí?
Díky za každou reakci.

danidani
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2016, 11:22

Re: Problém s počítáním kol

#2 Příspěvek od danidani » 16 kvě 2018, 14:55

Ahoj,

na výhybku auto reaguje? Na spodku auta je fotodioda, díky které při přejezdu přes diodu na dráze udělá prvek na dráze požadovanou akci (přehození výhybky, započítání kola atp.). Může tedy zlobit ta (ale osobní zkušenost nemám).

p.s.: Kdes kupoval, že se bojíš reklamace?

jaramalo
Příspěvky: 5
Registrován: 06 dub 2018, 18:58

Re: Problém s počítáním kol

#3 Příspěvek od jaramalo » 17 kvě 2018, 19:45

Ahoj danidani,
díky za reakci.
O tom čidle na spodku vím, neznám ale princip komunikace s dráhou. Teď jsem to zkoušel, první kolo se načetlo, přehodil jsem i výhybku a konec. v dalším kole přestala dráha reagovat. Zkusil jsem se vrátit do původní koleje (ručně) a nic.
Reklamace se nebojím, jen jsem si říkal, že je to třeba nějaká blbost. Kupoval jsem v březnu na internetovém hračkářství snad poslední sehnatelný set 30172 Top rivals a nerad bych o přišel o Ferrari, které zlobí. Ale budu je muset oslovit, uvidím, jak přistoupí k reklamaci.

danidani
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2016, 11:22

Re: Problém s počítáním kol

#4 Příspěvek od danidani » 17 kvě 2018, 20:23

Ještě výhybky i počitadlo zlobí, pokud jsou hned za zatáčkou. Když přijedeš smykem, tak se dioda na autě nepotká s diodou na dráze. Zkus pomalý průjezd, víc už asi neporadím.

Přeji úspěch při řešení.

jaramalo
Příspěvky: 5
Registrován: 06 dub 2018, 18:58

Re: Problém s počítáním kol

#5 Příspěvek od jaramalo » 18 kvě 2018, 18:09

Různé rychlosti, vyčištění senzoru, restarty atd. jsem zkoušel, nepomáhá nic.
Už jsem oslovil e-shop, mám auto zabalit a poslat jim na reklamaci.
Jen doufám, že se mi auto vrátí funkční, o peníze fakt nestojím.

Uživatelský avatar
HurvinekCZ
Příspěvky: 59
Registrován: 02 říj 2016, 12:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s počítáním kol

#6 Příspěvek od HurvinekCZ » 20 kvě 2018, 11:50

jaramalo píše:Různé rychlosti, vyčištění senzoru, restarty atd. jsem zkoušel, nepomáhá nic.
Už jsem oslovil e-shop, mám auto zabalit a poslat jim na reklamaci.
Jen doufám, že se mi auto vrátí funkční, o peníze fakt nestojím.
Zdravím,
Přidám se s troškou do mlýna, po delší době :).
S podobným problémem jsem se setkal a v mém případě jsem sadu koupil přes ebay z druhé ruky takže autíčka(formule) již byli ježděné.
A po hlubším testování jednotky auta jsem tam našel studený spoj který když jsem prohřál horkovzdušnou pájkou (de-fakto jsem preventivně projel celý tišťák) tak začalo autíčko reagovat na dráhu jak má).

Jelikož mi na dráze jezdí hlavně malé děti, tak ty auta dostávají pěknou sodu ( nárazy a smyky atd...)
Naštěstí jde ale koupit nová řídící jednotka do formule... tedy aspoň šla i ta nová i stará verze (bacha jsou dva typy jedna pro CARRERA PRO a jedna pro Carrera D132 aspoň takto jsem je našel označené - liší se rozměry ale fungují i na nové dráze s CU místo BB)

danidani
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2016, 11:22

Re: Problém s počítáním kol

#7 Příspěvek od danidani » 21 kvě 2018, 09:09

Pravda, taky se mi stalo, že u nového auta blbla světla, a tak jsem pájel.

jaramalo
Příspěvky: 5
Registrován: 06 dub 2018, 18:58

Re: Problém s počítáním kol

#8 Příspěvek od jaramalo » 21 kvě 2018, 19:13

Problém je v řešení, dnes jsem poslal prodejci auto na reklamaci, postavili se k ní (zatím) čelem.
Nějaký studeňák mě napadl, ale nechtěl jsem bezhlavě kuchat auto, když tomu moc nerozumím.
Díky za reakce a dám zprávu, jak to dopadne.

jaramalo
Příspěvky: 5
Registrován: 06 dub 2018, 18:58

Re: Problém s počítáním kol

#9 Příspěvek od jaramalo » 19 čer 2018, 17:40

Auto mi přišlo od prodejce zpět, bohužel neopravené.
Prý se snažili najít či kontaktovat servis, ale bohužel bezúspěšně.
Nabízí mi vrácení celého setu, nebo koupi náhradou dodání jiného auta, ale to mi neřeší problém, že chci mít formuli Ferrari, kterou nedokáží sehnat.
Zkusil jsem následně přeletovat plošňák a tím vyloučit studeňák, "nějak" to nepomohlo, ba dokonce se po několika kolech auto nakonec zastavilo a "umřelo".
Neznáte někdo kontakt na servis či někoho, kdo by je uměl "zfunkčnit?
Díky za každou radu.

Odpovědět