Dotaz na auta

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 3
Registrován: 21 dub 2018, 13:47
Bydliště: Mělník

Dotaz na auta

#1 Příspěvek od Jirka N. » 03 kvě 2018, 15:48

Ahoj, zdravím všechny. Jsem zde nový a řekl bych autodráhový panic ( mám zkušenost z dětství pouze s Ites ). Celý můj dosavadní život se pohybuje kolem modelařiny, ( plastikové modely, házedla, železnice, RC, papírové modely, kovové modely ). A nyní bych se chtěl vrátit k autodráze. Zakoupil jsem set Carrera D132 ( zatím je na cestě :D ), prolézám toto fórum hledám, čtu a inspiruji se.
Jen nemohu dohledat jednu věc a je to i můj dotaz.

Budou fungovat na Carrera D 132 auta analog ?, digitální auta jiných výrobců ? Bavím se samozřejmě o stejném měřítku.

Jovellin
Příspěvky: 8
Registrován: 16 říj 2014, 20:18

Re: Dotaz na auta

#2 Příspěvek od Jovellin » 03 kvě 2018, 20:57

Moje zkušenost je negativní, sice jen jeden pokus, ale logický výsledek. Musí se asi upravit. Pak by to mělo fungovat.

Uživatelský avatar
Kropacek
Příspěvky: 85
Registrován: 02 led 2014, 11:07

Re: Dotaz na auta

#3 Příspěvek od Kropacek » 05 kvě 2018, 06:53

Ahoj

Analog auta tam nebudou jezdit pokud do nich nedáš digitální čip. Jinak ta dráha je pořád pod napětím, takže bych to ani nezkousel ;)

Pokud tam chces jezdit analog auta tak si musíš koupit ovládací panel a dva ovladače na evolution dráhu a zbytek dílů můžeš použít. Nebudou chodit vyhybky a pit lane samozřejmě.

Budeš mít, ale na výběr více aut od jiných výrobců.

Jinak na Carrera digital jedou zase jen Carrera digital auta. Digi auta jiných výrobců tam nepojedou.
PWR

Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 3
Registrován: 21 dub 2018, 13:47
Bydliště: Mělník

Re: Dotaz na auta

#4 Příspěvek od Jirka N. » 05 kvě 2018, 10:50

Díky za odpovědi ;) .

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Dotaz na auta

#5 Příspěvek od Petr L » 06 kvě 2018, 05:43

Na Carrera Digital nelze použít žádná analogová auta, napájení dráhy je stále 13,8V a ještě je opačná polarita, takže analogové auto jede bez možnosti regulace na plný plyn a ještě pozadu.

Dá se to řešit, buď vložením analogového ( klasického ) napájecího panelu s ovladači do dráhy, nebo vložením digitálního chipu Carrera mezi řídící jednotku a napájení dráhy. To je ale na delší debatu, pěkně to popsal na svých stránkách SlotBaer.

Jinak právě Slot.It představil univerzální digi chip, který umí Carrera, Scalextric/Slot.It a Ninco, což je další krok k univerzalitě digitálních modelů :-)

Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 3
Registrován: 21 dub 2018, 13:47
Bydliště: Mělník

Re: Dotaz na auta

#6 Příspěvek od Jirka N. » 06 kvě 2018, 10:39

Nejlepší bude zůstat u aut Carrera Digital, pár aut navíc a nějaké rozšíření dráhy dle mých představ a budeme spokojení. Ještě jednou děkuju.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Dotaz na auta

#7 Příspěvek od Petr L » 07 kvě 2018, 19:58

No já bych se pouze na auta D132 neomezoval, zrovna modely od Slot.It nejen pěkně vypadají ale perfektně jedou, je na ně dost náhradních dílů i dílů na tunig a většinou mají i přípravu na osazení chipu a teď, když už vyrábějí i chip je to jasná volba na rozšíření garáže.

Odpovědět