Ligier JS11

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Ligier JS11

#1 Příspěvek od Jirka B » 12 dub 2018, 19:40

Představuji další model.Tentokrát jsem sáhl do historie F1.Původní plán byl zhotovení karoserie z plastové destičky.A vystřihovánka měla sloužit jen jako předloha.Plastovou destičku jsem nesehnal,tak jsem použil papírovou vystřihovánku.Jen jsem trochu upravil horní část karoserie,aby mi vznikl volný střed pro motor a převody.Podvozek jsem zhotovil z kuprextitu.Použil jsem Milanovu klec na motor.Jednu část držáku ložiska osy jsem odřízl a tuto část jsem rozšířil,abych tam dostal mé oblíbené převodové kolo.Převod,disky vše na červíky,osa 2,38mm,jako u mých předcházejících modelů.Karoserie z papíru.Byla to taková rychlovka,protože jak dlouho nic neudělám,tak mě svědí prsty.Model byl již dlouho hotový,jen jsem čekal na oteplení kvůli laku.Opět se mi vyskytl problém s obtisky(je to vidět na foto)Tisk na laseru,poté přestříkání bezbarvým lakem a stejně se mi to trhalo.Asi budu muset změnit obtiskový papír.Díky tomu si zopakuji výrobu nové karoserie a tentokrát si počkám,až seženu plastovou destičku.Mám připravený další model na který nemám podvozkové díly.Již jsem to tu avizoval.Karoserie je hotová těsně před dokončením.A předemnou je další výzva, kterou tímto prozrazuji.Chystám se na Porsche 919 v 1//43,od výroby kopyta,přez laminátovou karoserii až po konečný model.To ale vidím tak do vánoc.Takže tady pár fotek,více foto nahttps://skipper1.rajce.idnes.cz/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ligier JS11

#2 Příspěvek od model » 12 dub 2018, 21:16

Pěkná práce, stavět F1 v měřítku 1:43 je již hodinářská práce. V každém případě mám úkol vyrobit
co nejdříve nové motorové lože, aby jste měl základ pro další auta.
Jedinou připomínku mám k insertům, skutečný vůz měl klasické formulové disky, ale to je pochopitelně
jen poznámka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Ligier JS11

#3 Příspěvek od Jirka B » 13 dub 2018, 12:01

To s těmi inserty je pravda.Ale koukal jsem na různé obrázky a tam byly i kola s paprskovitými inserty.V podstatě jsem použil co dům dal.A ta nová klec by bodla,hlavně na to Porsche 919 hybrid,co se chystám vyrobit.Jen ještě musím dodělat toho Morgana.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ligier JS11

#4 Příspěvek od model » 13 dub 2018, 16:39

Jiří, měl jsem stejný pocit, že se vzalo, co bylo skladem.
To ale jen na okraj. Zítra jdu na oslavu k dětem a bude tam snad vytisknutý podvozek 1:43.
Zkusím, jak bude sedět motorek a ložiska a pokud to bude O.K. rád Vám ho pošlu.
Napište soukromou zprávu a dejte tam na sebe kontakt.
A ještě jsem našel auto s paprskovými koly.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět