Lotus Exige S úpravy modelu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Lotus Exige S úpravy modelu

#1 Příspěvek od model » 01 bře 2018, 23:28

V jednom mém příspěvku jsem popisoval přestavbu kovového modelu Lotus Exige S v měřítku 1:32.
Nechci v žádném případě zavést vlákno o stavbě kovových aut v tomto měřítku, je to pochopitelně
nesmysl, ale já má doma svou dráhu a chci si pohrát, tak jsem vytáhl z depa toto auto, protože jsem nebyl
moc spokojený s tím, jak jezdilo. Originální pneumatiky, plastový převod SCX a motorové lože, které se moc
nepohybovalo bylo asi příčinou neúspěchu.
Tak jsem vytáhl ze svých hubených zásob kola, která jsem získal od kolegy Moučky ze Zlína. Výhoda byla v tom, že jsem měl zadní pár kol pro osku 3 mm
a přední pár pro osku 2,38 mm. Na autě byla zadní osa 3 mm a když jsem vyměnil i převod, ten mám ještě od Vítka, k tomu jsem upravil podvozek,motorové
lože i kokpit, byl jsem zvědav, jestli to mělo vůbec cenu.
První jízda na dráze byla ještě bez magnetů, které jsou stejně jen pro lepší trakci a ne aby přilepila auto k dráze, byl jsem fakt hodně překvapený, jak nová kola
perfektně zlepšila jízdní vlastnosti. Ta hmotnost karoserie na druhé straně pomáhá k přítlaku a není nutné žádné dovažování.
Slušná rychlost, akcelerace, velmi tichý chod, jen je potřeba dát pozor, protože to je letící projektil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Lotus Exige S úpravy modelu

#2 Příspěvek od marcus007 » 03 bře 2018, 22:10

čau,pěkné auto,pěkné provedení od Modela jako vždy...no vidíš že umíš i dvatřicetiny...jen tak dál...m

Odpovědět