Porsche 917 LH a Ferrari 512 S od FLY

Stavby, přestavby a úpravy aby to dobře vypadalo i jelo v 1:32
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Porsche 917 LH a Ferrari 512 S od FLY

#1 Příspěvek od model » 05 úno 2018, 19:39

Protože nikdo nedává na Fórum ukázky svých prací, rozhodl jsem se Vám předvést mé poslední dvě stavby.
Koupil jsem karoserie od FLY a to Porsche 917LH a Ferrari 512S. Nebudu tady popisovat historii obou vozidel, určitě ji znáte lépe jako já,
ale mám slabost pro toto období a jsou to krásná auta a také modely od FLY se fakt povedly.
Měl jsem ke karoseriím originální kola a také motorové lože FLY. To také bylo trochu na překážku, ale poradil jsem si.
Z loží jsem odřízl zadní část s otočným čepem, protože by se mi nevlezly do karoserie. Druhou úpravou bylo vypilování nového otvoru pro motorek, protože jsem měl
tento s pastorkem u čela s kartáčky. Na lože jsem přilepil plastovou destičku ve tvaru U, která vymezuje vodorovný pohyb a do zadní části opět vlepil zadní čelo motorku.
Pohyb lože zajišťují 4 šroubky M2, které jsou fixovány kouskem bužírky ze silikonového kabelu.
Z 2 mm desky LE Bonu jsem vyřízl a vypiloval podvozek, osadil motorové lože, vodítko 1:32 od Milana a držák přední nápravy jsem udělal z části Milanova podvozku 1:43.
Protože byl kokpit dost ledabyle připevněn ke karoserii a já musel stejně provést mírné korekce, natřel jsem pilotům kombinézy a obličeje, aby to nebyly jen černé výlisky.
Auta jsem vyzkoušel nad dráze, pneumatiky slušně drží, ale ještě osadím do podvozku dva válcové magnety na jemný přítlak.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Porsche 917 LH a Ferrari 512 S od FLY

#2 Příspěvek od gurkeGO » 06 úno 2018, 09:44

Moc hezké... Jako originál. Možná na vlastnosti i lepší.
Kde a za kolik jsou k sehnání takové karoserie i s koly, aby to stálo za to?
Adam Mádr 8-)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 917 LH a Ferrari 512 S od FLY

#3 Příspěvek od model » 06 úno 2018, 14:52

Já poprosil pana Ilgnera, který měl obě karoserie a k tomu originální kola.
Právě firma FLY nabízela v sérii Fast kit stavebnici s hotovou karoserií a jednodušším podvozkem
s plastovými disky kol. V českých e-shopech, které nabízí toto zboží je většinou vyprodáno a já
měl štěstí alespoň s karoseriemi a koly. Cena je pochopitelně nižší, jako podobný hotový model, ale
to nepočítám práci. Pokud si ale musíte dokoupit motorek, motorové lože, vodítko, není to zase tak cenově zajímavé.
Nejpěknější je ovšem práce na stavbě modelu. A to byl i můj záměr.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Porsche 917 LH a Ferrari 512 S od FLY

#4 Příspěvek od marcus007 » 07 úno 2018, 09:11

ahoj všichni!jak vidno Model umí i dvatřicetiny a má to pěkné...jinak po zkušenosti s modely od fly na plast.dráze doporučuji vyměnit zatní disky za disky od slot.it a použít gumku např. pt03 z původního disku pak vyrobit insert.Vysledek bude ohromující auta nebudou téměř potřebovat magnet..mám to takto vyzkoušeno na vícero modelech a zrovna tak i na autech od fly..Marcus007

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Porsche 917 LH a Ferrari 512 S od FLY

#5 Příspěvek od model » 09 úno 2018, 20:13

Musím dát Marcusovi za pravdu, že pneu od Slot-itu je ideální na plast.
Já jsem dnes vyzkoušel oba modely s vloženým neodymovým magnetem
15x5x1 mm, který přesně sedl do otvoru v motorovém loži.
Pohrál jsem si s výškovým osazením, takže je přítlak, ale dá se s autem hezky
driftovat a hlavně se zvýšila trakce a tím také rychlost a akcelerace.

Odpovědět