pneu pro scalektrix

Odpovědět
Zpráva
Autor
marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

pneu pro scalektrix

#1 Příspěvek od marcus007 » 05 led 2018, 05:07

Ahoj...řeším dilema ,k vanocum jsem dostal dve auta od scaletrix a to chev.camaro70,a mercury cugar...zadni pneu jsem zabrousil ale auta nemají řádný grip a jizda s nimi je vlaha..podotýkám že jezdim na plastu.V minulosti jsem hojně pouzival gumky pt 03 od slot.it ale ty se na tyto auta co maji vysoký a úzký profil nehodí navíc nesedí i průměrem.Pánové zná někdo z vás lék na toto?děkuji marcus007

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: pneu pro scalektrix

#2 Příspěvek od Jirka B » 05 led 2018, 20:55

Když se podíváš do tématu o jedno zpět za tvým tématem,tak tam se to řešilo.Zjednodušeně řečeno-buď slot it nebo NSR dle průměru disku.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: pneu pro scalektrix

#3 Příspěvek od HonzaS » 06 led 2018, 11:51

Ono se to tu řešilo už x-krát pro všechny možné výrobce.

V podstatě jsou 2 řešení:
1) Vyměnit původní disky za kovové s odpovídajícím průměrem osy a k tomu odpovídající pneu (a nejlépe i osu s převodem). Pak nemusíš nic zabrušovat a tím nenarušíš povrch pneu. Slot.it má asi nejširší modularitu, je navíc u nás dobře dostupný, čímž si ušetříš spoustu budoucích starostí a hlavně nemusíš nic lepit.

2) Když nechceš vyměnit nic jiného než pneu a hledáš přesné pneu pro původní plastový disk konkrétního typu auta a výrobce, pak je tady řada Ortmann PU Serie, kde si v jejich přehledu najdeš odpovídající pneu pro prakticky všechny výrobce (Carrera, Ninco, Fly, Scalextric, Slotit atd.). Jedná se o polyuretanové gumy s velmi dobrými jízdními vlastnostmi a vede je většina hlavních německých eshopů. Ceny se pohybují eokolo 4 EUR za pár pro modely 1/32 a 6 EUR pro 1/24.
Tím ale nevyřešíš šmajdání origo plastových disků, navíc při lepším gripu pak po čase většinou dojde na lepení disku k ose apod., takže v konečném součtu se jedná o dražší řešení než výměna celého disku.

Samozřejmě existuje celá další řada garážových malovýrobců pneu z různých směsí, ale tam už je to pak o variantě pokus-omyl. Prostě nemusí být rozměrově kompatibilní s tvým diskem (i 0,2mm rozdílu může znamenst nepoužitelnost) nebo nebude zrovna na tvé dráze sedět.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: pneu pro scalektrix

#4 Příspěvek od marcus007 » 07 led 2018, 19:42

Zdravím,pánové...diky za info a omluva za mou nectivost vlákna.Nyni to chápu slot.it v čr nenabizi nic co se mi hodí.Jinak ortmann series pu...no popravdě nenašel jsem eshop.Diky za upřesnění...zejmena HonzaS

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: pneu pro scalektrix

#5 Příspěvek od HonzaS » 08 led 2018, 11:28

Dej si do vyhledávače třeba slotbox.de, pak jdi na odkaz k diskům a pneu a následně do adresáře Ortmann Serie a v něm si otevřeš Ortmann Reifenliste. To je tabulka, kde si najdeš výrobce a typ podle názvu nebo číslování modelů (u Scalextricu Cxxxx) a zjistíš si označení odpovídajících pneu.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: pneu pro scalektrix

#6 Příspěvek od marcus007 » 08 led 2018, 17:04

Ahoj...velice děkuji Honzo....dal je to na mě....diky!

Odpovědět