D143 vs D132 - kterou vybrat? Zásadní rozdíly?

Zpráva
Autor
Werry
Příspěvky: 34
Registrován: 28 lis 2017, 22:30

D143 vs D132 - kterou vybrat? Zásadní rozdíly?

#1 Příspěvek od Werry » 02 pro 2017, 13:40

Zdravím, přátelé,

po pročtení běžně dostupných informací jsem se rozhodl pro koupi dráhy Carrera (jediné, co mě trošku štve, jsou ty pumpovací ovladače - pistole je holt pistole). Vím, že chci digitální, jen se nemohu rozhodnout mezi dvěma výše zmíněnými, proto přikládám pár dotazů :-).

1. Jsou rozdíly opravdu jen ve velikosti drah a autíček?
2. Někde jsem četl, že autíčka z D143 jezdí pomaleji, než ta z D132 - je na tom něco pravdy?
3. Jde u D143 nastavovat přímo na dráze požadovanou rychlost autíček, stejně jako u D132?
4. Ovlivňuje míra stisku ovladače rychlost? (např. mám stisknuto na ¼ - autíčko jede pořád pomalu, mám stisknuto na ¾ - autíčko jede rychle, mám stisknuto naplno – autíčko jede na max)? Nebo to funguje tak, že jakmile se zlehka dotknu ovladače rychlosti, vyrazí ihned auto na maximální rychlost dopředu?
5. Jsou ovladače u D143 a D132 stejné?
6. Přináší bezdrátové ovladače (rovněž dostupné i u některých verzí D143) nějakou jinou výhodu krom toho, že k nim nevede šňůra? Jsou bezdráty stejně spolehlivé?
7. Je rozdíl v jednotlivých autech? Formule x běžné modely? Jsou auta, která jsou součástí jednoho balení, stejně naladěna?

U D143 je výhodou cena setu, cena rozšiřujících dílů a "looping kolo", které v D132 není. U D132 zase svíticí autíčka.

Poraďte, přátelé, prosím. Chci kvalitní, bytelně zpracovanou hračku pro fandu autodráh na dlouhé zimní večery :-).

Díky.

Werry

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: D143 vs D132 - kterou vybrat? Zásadní rozdíly?

#2 Příspěvek od gurkeGO » 02 pro 2017, 15:51

Taky rozhoduje prostor na dráhu a rozpočet.
V neposlední řadě uživatelé.
Pokud k tomu půjdou děti a je málo místa tak D143.
Ve všech otatních D132 je to prostě mnohem lepší svezení.
A i celkové zpracování autíček a panelů je u velké dráhy prostě o dost jinde.
A absence loopingu je spíš výhodou si myslím :D



Ovladače jdou dost podobně, ale rozdíl je v autech. 143 mnohem více drží a to se održí i na celkovém svezení. Jde s nimi jezdit skoro jako s ON/OFF.


BTW: Svícení aut jde udělat i 143.
Adam Mádr 8-)

Werry
Příspěvky: 34
Registrován: 28 lis 2017, 22:30

Re: D143 vs D132 - kterou vybrat? Zásadní rozdíly?

#3 Příspěvek od Werry » 02 pro 2017, 18:01

Prostor mám 350 x 200 cm, takže i D132 by se mi v pohodě vešla. Nižší cena samozřejmě potěší, ale finance zas takovou roli nehrají :-).

Pročpak bereš looping spíše jako nevýhodu? :-) Mně připadá jako příjemný zpestření na dráze.

Jde s nimi jezdit skoro jako s ON/OFF - jak to myslíš? :-)

Pokud budeš vědět, ocením ještě odpověď na tyto dotazy níže :-).

Někde jsem četl, že autíčka z D143 jezdí pomaleji, než ta z D132 - je na tom něco pravdy?
Jde u D143 nastavovat přímo na dráze požadovanou rychlost autíček, stejně jako u D132?
Ovlivňuje míra stisku ovladače rychlost? (např. mám stisknuto na ¼ - autíčko jede pořád pomalu, mám stisknuto na ¾ - autíčko jede rychle, mám stisknuto naplno – autíčko jede na max)? Nebo to funguje tak, že jakmile se zlehka dotknu ovladače rychlosti, vyrazí ihned auto na maximální rychlost dopředu?
Je rozdíl v jednotlivých autech? Formule x běžné modely? Jsou auta, která jsou součástí jednoho balení, stejně naladěna?

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: D143 vs D132 - kterou vybrat? Zásadní rozdíly?

#4 Příspěvek od Jirka B » 02 pro 2017, 18:46

ˇVložím se do diskuse i když co se týká digitálu,moc toho nevím.Ale všeobecně-autodráhy v měřítku 1/43 jsou spíše hračky pro děti.Kdysi jsem kvůli vnukům a hlavně kvůli prostoru postavil 4proudou autodráhu carrera GO na pevný panel.První co vnuci chtěli,abych oddělal lopingy.Vím že u digitálu 143 mohou jezdit pouze 3 auta, u D132 je to více(nevím přesně kolik)Ale tady na foru už to někde řešil Petr L.To je tady největší odborník na digidráhy. Navíc v 1/43 je podstatně menší sortiment autíček,než u 1/32.Co se týká stejných jízdních vlastností autíček ,málokdy jsou stejné.To si myslím,že platí u všech měřítek.Nikdy není stejný motor,myslím výkonově,ale u domácího ježdění to není tak podstatný rozdíl.Velký rozdíl mezi autíčky v 1/43 a 1/32 je určitě.A co se týká ovladačů,tak vím jen tolik,že ovladač musíš naladit s autíčkem,což by asi u pistolového ovladače asi nešlo.U ovladače také záleží na odporu ovladače.Ale to ti spíš poradí odborníci.Já mám autodráhu analogovou.A co se týká mých modelů v 1/43 většinou si je vyrábím sám.Trochu problém je při tom s náhradními díly. Jak je psáno výše,záleží jak a s kým budeš dráhu používat.Pokud bych to řešil dnes,určitě bych volil měřítko 1/32.

Werry
Příspěvky: 34
Registrován: 28 lis 2017, 22:30

Re: D143 vs D132 - kterou vybrat? Zásadní rozdíly?

#5 Příspěvek od Werry » 02 pro 2017, 19:21

Díky za odpověď i tip na Petra L. (třeba se sem připojí), Jirko :-). Dráhu chci na odreagování a do budoucna příležitostné závody. Mohu se zeptat, proč se vnukům nezdály ty loopingy? :-) Je problém naučit se je zvládnout, nebo při vyšších nájezdních rychlostech se snad rozpadají? :-)

U měřítka 1:32 si říkám, že prostor na to sice mám (350 x 200 cm). Není ale těch 7 metrů, co běžně dráhy 1:32 mají, málo? Takovou dráhu autíčko profrčí během pěti sekund, ne?

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: D143 vs D132 - kterou vybrat? Zásadní rozdíly?

#6 Příspěvek od Petr L » 03 pro 2017, 00:39

D132 a D143 jsou postavené na stejném základu, u D143 je vše podřízeno cílovému uživateli, tedy dětem, je to celé "blbuvzdorné" což sebou nese absenci jakékoliv možnosti něco pořádně nastavit, ale na D143 můžou klidně jezdit auta s chipem D132 a i řídící jednotka se dá vyměnit, střeva ovladačů jsou stejná, ty D143 jsou pouze uzpůsobené pro dětskou ruku.
Takže, pokud je dráha pro děti, bez přemýšlení koupit D143 a pak se uvidí, pokud je dráha pro dospěláka, ale je málo místa, doporučuji kočkopes, díly dráhy D143 a jednotku + chipy D132, pokud je dráha pro dospělého a je dost místa není co řešit a jediná volba je D132 - nabízí ze všech dráh Carrera digital, tedy D143, D132, D124, nejvíc.

P.S. Loping je fakt hračka, jediné co je potřeba, zmáčknout ovladač na plno a počkat, ničemu to neprospěje a je to jenom nesmysl navíc, s věkem potřeba takové parády mizí, jezdit driftem zatáčky je daleko zábavnější a chce to i nějakou techniku a to se jezdí nejlépe na D132 s krajnicemi :-)

Werry
Příspěvky: 34
Registrován: 28 lis 2017, 22:30

Re: D143 vs D132 - kterou vybrat? Zásadní rozdíly?

#7 Příspěvek od Werry » 03 pro 2017, 19:14

Díky za reakci, Peťo :-). Místo mám 350 x 200 cm. Nyní si ale říkám, jestli ta dráha o sedmi metrech, co přibližně D132 mají, není krátká, a nepovažuje se spíš jako takový "startovací set", u kterého se počítá s rozšířením. Když vezmu v potaz velikost aut 1:32, musí to profrčet během chviličky :-).

Váhám o dvou variantách:

1. http://www.rc-modely-outlet.cz/cz/detai ... ni-sety-1/
2. http://www.rc-modely-outlet.cz/cz/detai ... ni-sety-1/

Přináší formulky něco lepšího oproti DTM modelům, popř. naopak? :-)

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: D143 vs D132 - kterou vybrat? Zásadní rozdíly?

#8 Příspěvek od Petr L » 03 pro 2017, 22:28

Hele my na Podbabě máme 40m dřeva a ty plasťáky to také profrčí za 7-9 sec. to není o tom, jak dlouho jedeš, ale o tom jak je ta dráha zajímavá a jak si na ní zajezdíš. Ovál asi brzo začne nudit, klikatice do bezvědomí zase nedovolí plynulou jízdu, chce to najít kompromis s alespoň jednou rovinkou a jednou rychlou zatáčkou :-)

Kupodivu ten základ od Carrera vypadá jako nic moc, ale zajezdíš si na něm docela fajn, uvidíš, mezi dráhama v odkazu není moc rozdíl, osobně bych nebral formule, jezdí asi nejhůž z toho co se vyrábí :-)

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: D143 vs D132 - kterou vybrat? Zásadní rozdíly?

#9 Příspěvek od HonzaS » 04 pro 2017, 09:01

Obávám se, že s využitelným prostorem 3,5 x2m nějaké podstatnější rozšíření základních setů stejně nebude možné. Alespoň u Carrery ne - ono se to na první pohled nezdá, ale každý centimetr široké dráhy generuje výrazně větší nároky na potřebný prostor (a to nemluvím o eventuálních krajnicích). Je to takové klasické dilema, kdy neexistuje pozitivní řešení splňující všechna kritéria.

Werry
Příspěvky: 34
Registrován: 28 lis 2017, 22:30

Re: D143 vs D132 - kterou vybrat? Zásadní rozdíly?

#10 Příspěvek od Werry » 04 pro 2017, 17:13

Všem díky za reakce :-).

3,5 x 2 mám k dispozici nyní v bytě. Rýsuje se ale rodinný domek, a tam nebude problém 6 x 4 m :-).

Mohu se ještě zeptat, zda je nějaký zásadní rozdíl mezi DTM autíčky a formulemi? Tak nějak nevím, co z nich vybrat. Líbí se mi obojí. A další dotaz: Dá se z komponentů, co je v jednom balení (viz níže) udělat více variant tratí, nebo z toho jde jen jedna jediná?

Váhám mezi:
1. http://www.rc-modely-outlet.cz/cz/detai ... ni-sety-1/
2. http://www.rc-modely-outlet.cz/cz/detai ... ni-sety-1/

Odpovědět