Gurkes garage

Odpovědět
Zpráva
Autor
gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Gurkes garage

#71 Příspěvek od gurkeGO » 27 zář 2017, 21:44

model píše: Ještě dotaz, kde se dá sehnat ta žlutá Corveta ?
To sám nevím. Já ji koupil na burze za 10,- :P
A až doma při úplném rozdělání jsem zjistil, že má ufiknutou anténu, dva motory, kde každý pohání jiné kolo. Ale ne běžná kola, která jsou zde všechna super uzká plastová a odpružená, nýbrž dvě kola asi uprostřed auta pod dveřmi.
Tam je také umístěn větrák.

Můžete zkusit štěstí zjistit co to vlastně je zač. :?:
Adam Mádr 8-)

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Gurkes garage

#72 Příspěvek od gurkeGO » 09 říj 2017, 11:25

Přišel balíček...

Lehce demotivující. Vzhledem k tomu, že každé auto je po 129,- má vodítko, magnet, svítí a k tomu hezká karoserie s gumovými zrcátky.


To už jen samotná cena motoru, pastorků a pneumatik je úplně jinde :?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) gurkeGO dne 09 říj 2017, 11:30, celkem upraveno 1 x.
Adam Mádr 8-)

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Gurkes garage

#73 Příspěvek od gurkeGO » 09 říj 2017, 11:28

Alfa Romeo
svítí světly i majáky


Mercedes
svítí

Bentley
svítí
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Adam Mádr 8-)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Gurkes garage

#74 Příspěvek od model » 11 říj 2017, 06:39

Já tato auta objevil v prodejně hraček Wiki u nás ve Zlíně. Koupil jsem Alfu Romeo v policejní verzi,
to hlavně pro vnuka. Když auto vyndáte z krabičky, budete překvapeni otočným vodítkem se 4 kartáčky jako
u GO, potom světly a svítící rampou. K tomu gumová zrcátka a slušný převod, zadní oska s ložisky, která se dá vyjmout.
Mínus je hrozně silný magnet, který auto drží na dráze na můj vkus zbytečně silně.
Zvýšil jsem délku dříku vodítka, pro Faro byl krátký a vyměnil jsem kartáčky, protože stínění bylo tvrdé.
Vyměním ještě plochý magnet za válcové, co používá Milan ve svých podvozcích a budu se těšit z jízdy.
Na polici s těmito auty ležel v sáčku model F1 za pouhých 79 Kč. Myslel jsem si, že to je jen hračka a světe div se,
byl to dráhový model Mc Laren Mercedes MP 4-15 s čínskými nelicenčními polepy.
Tady jsem trochu přitvrdil, odřízl nemodelově vylisovaný přední spojler, převrtal a posunul vodící trn více dopředu
a vyměnil původní magnet za dva válcové. Odstranil jsem nálepky, ty na bocích jsem zatím nechal ale také půjdou dolů
a trochu upravím barevně karoserii a nalepím správné dekály.
Za ty peníze dobrý kup a díky Adamovi za tip.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Gurkes garage

#75 Příspěvek od Jirka B » 11 říj 2017, 15:54

Pánové dost dobrý.Já u nás brouzdám po hračkářstvích ,ale na nic podobného jsem ještě nenarazil.Odkud pak chodí takové balíčky? Líbí se mi hlavně to Bentley.
Já momentálně pátrám po MORGAN aero SUPERSPORT GT.Ale asi se mi nezadaří.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Gurkes garage

#76 Příspěvek od model » 11 říj 2017, 17:43

Ozvi se GurkeGO, dá Ti odkaz na e-shop, já koupil Alfu a F1 v prodejně hraček Wiky, která je ale jen ve Zlíně a Uh. Hradišti.
Na jejich stránkách jsou jen sety autodráhy.

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Gurkes garage

#77 Příspěvek od gurkeGO » 11 říj 2017, 22:37

Jirka B píše:Pánové dost dobrý.Já u nás brouzdám po hračkářstvích ,ale na nic podobného jsem ještě nenarazil.Odkud pak chodí takové balíčky? Líbí se mi hlavně to Bentley.
Já momentálně pátrám po MORGAN aero SUPERSPORT GT.Ale asi se mi nezadaří.
Poslal jsem SZ.
Morgan aero mám 1:32 ;)
Adam Mádr 8-)

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Gurkes garage

#78 Příspěvek od Jirka B » 12 říj 2017, 15:48

V prvé řadě dík za info.Morgana sháním v 1/43.A teď k věci.Dnes jsem vyrazil v Brně k Vichrovi na nákup.A hned vedle vidím nový poutač hračky Viky.Hned jsem tam vyrazil a Bentley je doma.Stál o něco víc než ve Zlíně.Já ho koupil za 189,-Kč,ale byla k tomu pěkná výstavní krabička.Hned jsem jej prozkoumal.Při prvním pohledu to vypadá jako kopie carrera Go.Ovšem karoserie je lépe zpracovaná-více detailů.Navíc otočné vodítko.Mile mě překvapil vniřek po demontáži karoserie.
Uvnitř je pěkný tišťák na osvětlení,včetně tištěného spoje LED diod.Jako u bratříčků v 1/32.Předpokládám,že LED diody jsou z vláčků,takové ploché čtverečky.Ale to nevím určitě.Již kdysi jsem uvažoval o jejich použítí do malých modelů.Nezaberou tolik místa.Jediné minus,že osvětlení není na zadních světlech.Ale stačí dopájet diody do zadních světel a je to kompletní.Celkově mě překvapilo výborné zpracování a navíc ta cena je supr.Takže teď přijde na řadu tuning.Rozšířit blatníky a zhotovit přítlačné křídlo,dát nový kabát včetně obtisků a je z toho Bentley GT jak vyšité.Zatím jsem nezkoušel jízdní vlastnosti,ještě jsem to nestihl.Poté by přišla na řadu úprava podvozku.Zadní osu s disky předělat na osu 2,38mm a převodové kolo od Ilpe.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Gurkes garage

#79 Příspěvek od model » 12 říj 2017, 18:44

Tak to už je opravdu profi přestavba.
Já zatím předělal magnety, dal tam válcové a byl vyzkoušet obě auta na dráhu.
Alfa Romeo i F1 jezdí fantasticky. Možná i rychleji jako GO, což je velké plus.
Alfa jezdí i velmi tiše, formule je hlasitější, ale to je druhotné. Teď jsem ještě vyměnil u formule kartáčky za Slot-it,
protože ty původní jsou moc tvrdé, totéž udělám i u Alfy.
Kdo chce v tomto měřítku hezké modely, které opravdu jezdí, má do dvou stovek perfektní auta.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Gurkes garage

#80 Příspěvek od Jirka B » 13 říj 2017, 10:27

Souhlas.Zatím jsem se nesetkal v 1/43 s tak pěkně propracovanými modely.Konkurovat může jedině tak Dslot43.Ovšem tam je cena trochu někde jinde a tyto modely jsou váhově dost těžké.Mám jeden model,ale chtělo by to podvozek odtučnit.K tomu jsem se taky zatím nedostal.

Odpovědět