Stavba White kitu Cheetah od MRRC

Stavby, přestavby a úpravy aby to dobře vypadalo i jelo v 1:32
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Stavba White kitu Cheetah od MRRC

#1 Příspěvek od model » 30 črc 2017, 13:38

Tento způsob modelaření se mi zalíbil. Jediná škoda je absence dekálů, které by mohly být součástí těchto stavebnic,
jako je to u plastových stavebnic letadel. Porsche 910 je zaježděn a stojí ve výstavní krabičce.
Druhým modelem je Cheetah, vůz, který vznikl v polovině šedesátých let minulého století. Prokousával jsem se jeho
historii ve Wikipedii, Youtube či Pinterestu. V dnešní době to jsou všechno nádherné přestavby či rekonstrukce
a mají je opravdoví fandové na projížďku, nebo s ním jezdi veteránské závody.
Tak jsem si řekl, že si postavím svoji verzi. Červenou barvu jsem zvolil jako typickou a vše ostatní jsou zbytky dekálů a moje
iniciativa.
Spíše se zaměřím v příspěvku na podvozek, tentokrát jsem použil Milanův. To, že je určen pro měřítko 1:43, nevadí, prodloužil jsem ho
plastovými destičkami na rozvor 71 mm. Uchycení podvozku je pomocí originálního držáku, který jsem přišrouboval k rámů
a vpředu je osazen do stávajícího držáku, který jsem jen zkrátil. Budu mít nové disky, ty na fotografiích jsou jen pomocné.
Pneumatiky jsou od Maxi-pu, jsou to balóny, typické pro toto auto, jen je zabrousím na průměr 21.5 mm. Našel jsem inserty,
které mi věnoval Vítek, které jsou přesné jako u originálu. Motorek a převod bude od Milana, osky 2 mm, vodítko Milanovo 1:32.
To budu osazovat až po zabroušení pneumatik.
Díky Marcusovi za tuto stavebnici, byla to hezká práce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Stavba White kitu Cheetah od MRRC

#2 Příspěvek od marcus007 » 31 črc 2017, 09:02

Zdravim model...az zabrousite gumy bude to super...a jak to vlastne jezdi.?ja mam hotove auto od mrrc a po vymene zadnich pneu za pt03 jezdi skvele...marcus 007

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Stavba White kitu Cheetah od MRRC

#3 Příspěvek od model » 31 črc 2017, 21:17

Zatím je auto nepojízdné. Čekám na disky, abych na ně mohl natáhnout pneumatiky a ty zabrousit
a také na díly od Milana. A protože jsou gumy od Maxi - pu, určitě bude auto jezdit dobře.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Stavba White kitu Cheetah od MRRC

#4 Příspěvek od marcus007 » 03 srp 2017, 07:18

ahoj...popište jen jak se vám podařilo zabrousit ty gumky a jaké jsou jízdní vlastnosti..to auta vypadá fakt skvěle...je tak dívné až je krásné.... :lol: marcus007

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Stavba White kitu Cheetah od MRRC

#5 Příspěvek od model » 03 srp 2017, 13:18

Marku, čekám na disky a na díly od Milana, zatím si auto vylepšuji proužky na karoserii - to je
Vaše zásluha - a mám radost že se z něj vyklubal krásný model.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Stavba White kitu Cheetah od MRRC

#6 Příspěvek od model » 06 srp 2017, 21:53

Dnes jsem si přinesl duralové disky, osadil pneumatiky, které jsem před tím obrousil na průměr 20 mm
a vložil inserty. Za ně děkuji Vítkovi, dal mi je snad před rokem a teď se mi perfektně hodily.
Tak teď jenom motor a převod, zapojit a budu zajíždět.
Ještě snad malá úprava, aby to bylo dokonalé, doplním paprsky insertů černými kolečky které bude imitovat brzdové
kotouče.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Stavba White kitu Cheetah od MRRC

#7 Příspěvek od model » 11 srp 2017, 19:17

Jen poslední slovo. Dostal jsem od Milana obálku s díly a hlavně nový větší převod s pastorkem, který mírně upravil a nově vylisoval.
Hlavně kvůli němu posílám poslední příspěvek. Převod je perfektní a hlavně tichý.
To, že v Púchově dělají dobré pneumatiky je známo, ale že dělá dobré pneumatiky i Maxi pu, to ví modeláři.
Auto krásně drží, k tomu tichý převod, co si více přát. Jen musím dovážit předek auta a budu spokojen.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Stavba White kitu Cheetah od MRRC

#8 Příspěvek od marcus007 » 13 srp 2017, 17:05

Cista pekna stavba...klobouk smekam...o gumkach od maxipu vim sve..po osazeni na stare itesy radna palba...jizda výborná...vsichni znami 35-40+mi to doma potvrdili....jezdily jsme nostalgicky dlouho....marcus007

Odpovědět