Ford GT MkII B - přestavba na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Ford GT MkII B - přestavba na dráhu

#1 Příspěvek od model » 24 črc 2017, 15:25

Když jsem dostal tuto sobotu od svých dětí k pětašedesátinám tento model Forda GT MkII B od IXA,
slušelo by se mu uložit do vitríny k dalším 180 autíčkům, ale i když je to opravdu nádherně udělaný statický model,
nedalo mi to a mám další přestavbu za sebou.
Základní podmínkou bylo zachovat v maximální míře vše, co se dá. Bohužel podvozková platforma zasahuje i do bočních pontonů, tak jsem
ji musel využít a vyříznout otvor pro Milanův podvozek, ale jen k zadní části motoru. Ližiny jsou položeny z horní strany podvozkové platformy
a k podvozku jsem je připevnil pomocí dvou šroubků M2 přes nosnou destičku z Le-Bonu. kokpit jsem uschoval, jen vyrobím nový kryt motoru.
Trochu jsem ustoupil v řešení vodítka, protože tři upevňovací body jsem nechtěl měnit, včetně odbrušování sloupků.
Osadil jsem trn z Carrera GO a připevnil natvrdo stěrače pomocí plechových příponek do rozteče dráhy Faro. Připájel jsem kabely
a vše jsem zakápl lepidlem.
Ještě ke kolům - tak krásné disky v tomto měřítku jsem neviděl. Proto jsem je převrtal na osku 2 mm, srazil v zadní části vyvýšený kroužek
a nasadil na ně Milanovy široké závodní pneumatiky, které jsem jen zúžil o 1 mm. Sedly perfektně a i když mají o cca 0,5 mm menší průměr,
není to vůbec poznat.
ještě bych chtěl poprosit kolegy, kteří mají volné 2 bílé obtisky Good-year na pneumatiky průměru 15 mm v měřítku 1:43 o odprodej, aby bylo
auto dokonalé.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Ford GT MkII B - přestavba na dráhu

#2 Příspěvek od marcus007 » 24 črc 2017, 18:18

Cau...ford gt mam moc rad..libi se.mi nadcasovost jeho tvaru...auto proste nestarne...je nadherne....parada Pavle...

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Ford GT MkII B - přestavba na dráhu

#3 Příspěvek od model » 24 črc 2017, 18:43

Tak jsem jel auto zajezdit na dráhu a musím s překvapením konstatovat, ač kovová karoserie, jezdí fantasticky.
I ten kolík a pevné kartáčky fungují bez problémů.
I když vůz nedojel do cíle závodu - ujel "jen" 183 kol jsem rád, že ho mám je nádherný.
Dvě fotografie z roku 1967, na té černobílé je snad i toto auto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Ford GT MkII B - přestavba na dráhu

#4 Příspěvek od Jirka B » 25 črc 2017, 09:55

Ahoj.Pošli mi do SZ adresu.Našel jsem ještě 4 poslední kousky obtisků na pneu(good year). Tak ti je pošlu.

Odpovědět