Automodelársky krúžok Púchov - Porsche 911 GT3 1:32

Zpráva
Autor
Vítek

Re: Automodelársky krúžok Púchov - Porsche 911 GT3 1:32

#11 Příspěvek od Vítek » 20 lis 2015, 20:51

Nechci podrobně rozebírat současný stav a ani co bylo. :evil:

Situace v každém místě je trochu jiná a toto vlákno beru jako velkou inspiraci pro další. A taky dobrou zprávu, že to jde.
Myslím si, že MAXI-PU to má dobře vymyšlené. Byť to v dílčích aspektech vidím trochu jinak. ;)

Neodpustím si pouze jednu poznámku. Základem jsou rodiče a jejich ochota dítě podporovat. :!:


milangs1200
Milane, udělej si prosím Tě nové vlákno a zkus tam prezentovat celý model. A klidně uveď co a za jakých podmínek je u Tebe dostupné. Díky.

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Automodelársky krúžok Púchov - Porsche 911 GT3 1:32

#12 Příspěvek od Jirka » 21 lis 2015, 14:40

Chlapci velice Vám všem tleskám :) . Vzali jste to za správný konec. Vítku myslím, že se mnou budeš souhlasit, když tvrdím, že základem jsou rozumná pravidla. Pravidla, která omezí nesmyslné tunění a tím pádem nekonečné zvyšování nákladů na tento koníček. Výrobci spoléhají na přirozenou touhu závodníků výhrávat a tím pádem zlepšovat techniku. Ne každý však je ochoten a schopen obětovat svůj čas a peníze v takovém rozsahu aby se vyrovnal špičce. Časem i skalního modeláře omrzí jezdit na závody a dělat pouze křoví, zvláště to platí pro děti a mládež. I já sám jsem kdysi podlehl názoru, že pokud budou pravidla tzv. volná, zamezí se tím podvodům.
Za 8 sezon aktivního závodění jsem po počátečním nádšení závodů komerček, zažil hluboký propad. Na seriály, kterých se ročně zúčastnilo i více než šedesát závodníků se stěží sejdou dvě skupiny. Mluvil jsem se spoustou lidí, kteří dospěly ke stejnému rozhodnutí. Pokud nepotlačíme své vítězné ambice na rozumnou míru a nevytvoříme rozumná pravidla, myslím že to lepší nebude. Prostě provést takový reset. Pokud vím, tak do podobné situace se dostaly i některé pohárové závody čtyřiadvacetin vedená pod Svazem.

Vítek

Re: Automodelársky krúžok Púchov - Porsche 911 GT3 1:32

#13 Příspěvek od Vítek » 21 lis 2015, 16:32

V posledních letech jsem jezdil na dráhu do Luhačovic, kde fungoval i kroužek. Kluci každý rok vytvořili jednu "maketu" 1:24.
DF03.jpg
Výsledky kroužku 2014/15
DF01.jpg


Materiální zabezpečení, přístup rodičů, nejistota okolo dráhy atd. by byly na dlouhé povídání.
Aktuálně v Luhačovicích nefunguje nic, ale to je zase jiný smutný příběh. :(


Ad závody.
Nechci mluvit o PC, který skončil jak skončil. :( A ani o něčem jiném, kde se neúčastním.

K Moravské Lize jen toto.
- Vždy bude, ať budou pravidla jakákoliv, problém v přístupu účastníků. Tedy co budou ochotni a (všeho)schopni udělat pro úspěch i pro účast.
- V pravidlech mohu požadovat jen to, co jsem schopen rychle zkontrolovat.
- U účasti tzv. od nuly bude problém s náklady ať budou pravidla jakákoliv.
- Ve výhodě bude ten, kdo bude mít šanci auto nejen koupit a nastavit, ale i vyzkoušet. A hlavně bude v kontaktu s jinými. Kdo nemá přístup na dráhu, ten je v jisté nevýhodě.
- V ML nevím k čemu bychom se měli nebo mohli vrátit. Pravidla se roky nemění. Nikdo ani nemusí jet všechny kategorie, protože se boduje samostatně.
- O pravidlech pravidelně mluvíme a vše, co bylo v průběhu času přidáváno, tak bylo v konsensu většiny účastníků. Nikdy nebudou spokojeni všichni. A ta nespokojenost a neochota se podřídit je často dobrá výmluva. A laciný zdroj pro kritiky. Nepravdivých slov k ML jsem slyšel .... :( :(
- V pravidlech, které mají logiku jako celek, obvykle nejde změnit jen jeden prvek. A ani tzv. reset není jak zárukou nových účastníků, tak by byl velmi nefér ke stávajícím.
- Jiná věc je pokud by někdo začal nový "CUP". Na minimum je v ML stlačen NSR GT3, nebo nejnovější kategorie Formule. Ale to má i jiné důvody.
- Postavit pravidla na jednom prvku, výrobci apod. s sebou nese riziko, že se něco změní a nebude a pravidla se budou přizpůsobovat situaci. Viz. NSR GT3 a základní motor - začínalo se s "oranžovým", přišel lepší "fialový" a výrobce ho dal do dalších modelů. ;)
- Pro mně je do budoucna i dobrou zkušeností doprovodný F40 Cup. ;)


Ale k problematice závodů a pravidel velmi rád založím nové vlákno. Čtení na vlastní nebezpečí. :twisted:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Vítek

Re: Automodelársky krúžok Púchov - Porsche 911 GT3 1:32

#14 Příspěvek od Vítek » 22 lis 2015, 18:58

Založil jsem nové vlákno k obecné diskusi zejména o pravidlech závodů komerček 1:32.
viewtopic.php?f=49&t=529
Zde nechme prostor pro prezentaci automodelářského kroužku v Púchově.
Děkuji.
Admin Vítek

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Automodelársky krúžok Púchov - Porsche 911 GT3 1:32

#15 Příspěvek od MAXI-PU » 09 pro 2015, 17:27

Cez týždeň som deckám pripravil komponenty na zloženie podvozku - Ites s novým motorom Faro. Medzikus, ktorý umožní namontovanie menšieho motora do podvozku ( ktorý už výrobca nemá v ponuke) som odlial a funguje dobre. Pneumatiky sú silikónové. Vodítka Ites zaistené maticou, medené kefky som vyrobil z pásky na odsávanie cínu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Automodelársky krúžok Púchov - Porsche 911 GT3 1:32

#16 Příspěvek od Jirka » 03 črc 2017, 13:51

Chlapci mám prosbu. Jedu na dovolenou do Martina a dle fotek na rajčeti zde provozují autodráhu JEEM Racing . Rád bych sehnal nějaký kontakt na členy, zda bych se k nim nemohl mrknout a pochválit jim tu šestiproudou Carreru.

kael
Příspěvky: 487
Registrován: 04 led 2014, 21:30

Re: Automodelársky krúžok Púchov - Porsche 911 GT3 1:32

#17 Příspěvek od kael » 03 črc 2017, 14:34

stránka: jeem racing - Webnode
č.t. : 0908 724683 ing. Jozef Miškolci
adresa : Zvolenská 4000 03601 Martin

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Automodelársky krúžok Púchov - Porsche 911 GT3 1:32

#18 Příspěvek od Jirka » 03 črc 2017, 14:49

Díky mnohokrát.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Automodelársky krúžok Púchov - Porsche 911 GT3 1:32

#19 Příspěvek od MAXI-PU » 03 črc 2017, 18:47

Tu je link.http://draha1.webnode.sk/
Najbližšie preteky kam sa chystáme aj my - Carrera DTM 29.07. štart je o 13.00 koniec okolo 17.30

Jirka
Příspěvky: 93
Registrován: 02 led 2014, 21:15

Re: Automodelársky krúžok Púchov - Porsche 911 GT3 1:32

#20 Příspěvek od Jirka » 03 črc 2017, 20:37

Já už jsem se domluvil s předsedou. Svezu se. Jinak jsem zjistil, že se známe dříve ze závodů. Ty stránky jsem už zkoumal a moc fandím. Hlavně ať Vám ty komerčky vydrží. Pěkně jste to na Slovensku rozjeli. :D

Odpovědět