Přestavba Ferrari F1 od Shellu na dráhu

Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Přestavba Ferrari F1 od Shellu na dráhu

#1 Příspěvek od model » 17 čer 2017, 17:08

Tohle byl můj poslední kousek ze série aut Ferrari, který se prodávaly u benzínek Shell.
Neprozřetelně jsem ho nechal odnést domů vnukovi, takže zmizel přední spojler
a auto dostalo několik nešetrných ran. Vzal jsem si ho domů a když není co dělat,
zkusil jsem se porvat s přestavbou. Měl jsem postaveno jedno Milanovo šasi, jen jsem z něj
opatrně odstranil držák přední nápravy a vodítko.
Nechtěl jsem z toho dělat bůhvíjakou maketu, tak jsem opatrně odbrousil zadní část nad nápravou.
Slepil jsem si z destiček přední spojler, nabarvil Milanova pilota do podoby Schumiho, a barvou jsem zatřel drobné škrábance.
Motorové lože je vlepeno do původní podvozkové platformy a protože to jsou už moderní formule s uzoučkým nosem,
vymyslel jsem si fintu, jak tam dostat vodítko a stěrače. Snad to bude fungovat.
Kvůli umístění kartáčků jsem vyvrtal dírku 2 mm a vsadil vodící trn z Carrery GO. Stěrače jsem přehnul přes podvozek,
přilepil sekundovým lepidlem a na ně jsem přišrouboval plastovou destičku, která přidržuje kabely. Stěrače jsem nechal zatím
tak dlouhé, abych vyzkoušel, jak to bude jezdit na Faru.
Přední nápravy s koly je originální, zadní disky jsem si nechal vysoustružit z duralu a jsou na nich Milanovy široké závodní
pneumatiky. Chtěl jsem zakrýt převod, ale nechal jsem to tak, možná to jen překryji destičkou z plastu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Ferrari F1 od Shellu na dráhu

#2 Příspěvek od model » 17 čer 2017, 21:58

Tak jsem se ještě pokusil o drobné barevné retuše na karoserii podle předlohy a teď
už je to snad to správné Ferrari.
Hlavně se těším na zítřek, zda bude fungovat umístění stěračů a vodícího kolíku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Přestavba Ferrari F1 od Shellu na dráhu

#3 Příspěvek od marcus007 » 18 čer 2017, 21:01

ahoj..sice to není moje parketa ty auta f1..ale je vidět že řešení stavby jsi našel...na fotkách to vypadá parádně ..a jak to jezdí stím trnem?marcus007

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Ferrari F1 od Shellu na dráhu

#4 Příspěvek od model » 18 čer 2017, 21:56

Markovi jsem o tom napsal na jeho mejl, takže znovu na Fóru - auto jede rychle, akceleruje jako F1
a trn drží auto v drážce perfektně. Jediný problém je v umístění kartáčků - je fakt, že se kartáčky
dostaly mimo vodiče, hlavně při průjezdu zatáčkou, tak jsem přidal další pár, který by měl lépe přenášet
kontakt.
Je faktem, že je auto mimo oficiální měřítka, ale to mi nevadí, protože formule na dráhu patří.
Spíše se zamýšlím nad koupí formule 1 z produkce Policar v měřítku 1:32. V červenci mám narozeniny,
tak to by mohl být dobrý důvod...

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Přestavba Ferrari F1 od Shellu na dráhu

#5 Příspěvek od HonzaS » 22 čer 2017, 10:19

Tentokrát mě předělávka trochu zklamala - při tvých dosud předvedených zdařilých přestavbách hlavně z technického hlediska. To řešení fousů považuji za opravdovou nouzovku, vždyť stačilo vyříznout kus ze spodního zavěšení předních kol a vlepit prodloužený držák vodítka (místa je tam, alespoň se mi zdá, dost). Je dost typů úzkých vodítek, které by nebyly skoro vidět ani pod uzoučkým nosem modelu a možná by šlo vnutit přední část vodítka i pod křídlo. Jízdně by to pak bylo úplně o něčem jiném Nevím, jak vypadala kapotáž zadní části, ale nebylo by lepší udělat jen přesný výřez pro horní oblouk převodu?
Je fakt, že od stolu se mi to dobře kecá... :D

Tyhle plastové sady od Shellu, jsou docela povedené. Krásná ale byla ta úplně první, kovová, s F156 Sharknose a F500 - k měřítku 1/43 sice nemám žádný vztah, ale tuhle jsem si nechal.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Ferrari F1 od Shellu na dráhu

#6 Příspěvek od model » 22 čer 2017, 20:38

Pochopitelně jsem měl asi dremelkou vybrousit karoserii, aby tam vlezl motor a převod, ale něco jsem vydlabal a
teď jsem tam nalepil černou plastovou destičku a celé se to nějak ztratilo.
To vodítko to máte pravdu, přidal jsem další pár, ale udělám to jako to mají u Carrery GO. Je tam vpředu trocha místa
pro lepší umístění stěračů. Ten vodící kolík je perfektní, ale kontakt je někdy ne moc dokonalý.
Ale jezdí perfektně a to je hlavní.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Přestavba Ferrari F1 od Shellu na dráhu

#7 Příspěvek od HonzaS » 23 čer 2017, 12:30

Já to nemyslel jako kritiku, spíš je to vyjádření pohledu na tuning směrem k co nejlepším jízdním vlastnostem. Asi jsem trochu deformovaný z doby, když jsme jezdili Krušnohorský pohár a vše se podřizovalo jedinému účelu (v rámci možností ještě v souladu s pravidly).

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Ferrari F1 od Shellu na dráhu

#8 Příspěvek od model » 23 čer 2017, 21:54

Honzo, já to nebral jako výtku, ale po přečtení příspěvku Gurkeho garáž, jsem vzal formulku
a udělal jsem to nejjednodušší. Posunul jsem vodící kolík zpět asi o 6 mm. Tím se dostal
do úrovně stěračů, které jsem mírně délkově upravil a krásně to sedí na vodičích dráhy.
Stěrače jsem přilepil sekundovým lepidlem k podložce podvozku a celé je to
staženo destičkou s kontakty ke kabelům. Takže se to ani nehne.
Zítra to vyzkouším, ale myslím si, že jsem to konečně vyřešil a bude to fungovat.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Ferrari F1 od Shellu na dráhu

#9 Příspěvek od model » 24 čer 2017, 14:23

Jak jsem v skrytu duše doufal, že posunutí vodícího trnu zlepší kontakt kartáčků a také jízdní vlastnosti,
tak se mi to splnilo.
U těchto nových formulí začíná veškerá hmota mezi nápravami a končí za motorkem, takže i při otočném bodě za přední nápravou
auto hezky jezdí, tím že má kratší rameno, nelítá tak v zatáčkách. Ještě to chce mírně dovážit předek a
budu mít dalšího konkurenta GO. Magnety mám vysunuty nahoru, takže přítlak je jen symbolický a přesto je rozjezd bez prokluzu.
Jsou tam Milanovy pneumatiky a ty opravdu umí.

gurkeGO
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2016, 21:11

Re: Přestavba Ferrari F1 od Shellu na dráhu

#10 Příspěvek od gurkeGO » 24 čer 2017, 19:25

;) U některých mých F1 byl stejný problém s lehkým předkem. Pomohl slabý magnet pod spojler a je to :arrow: . Protože závažní není moc kam dát a když není dost vpředu. :(
Adam Mádr 8-)

Odpovědět