Úprava autodráhy Faro

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Úprava autodráhy Faro

#1 Příspěvek od model » 19 kvě 2017, 18:13

Jak jsem se tady na Fóru zmiňoval, postavil jsem si v garáži dráhu Faro a zkouším si na ní své přestavby.
První úprava byla, že jsem vyměnil malé zatáčky za velké, aby byla plynulejší jízda.
Nadjezd jsem řešil originálním mostem Faro a distančními sloupky. Z vlastní zkušenosti víte, kdo to měl postaveno,
že otřesy při přejezdu aut za chvíli sloupky vyviklají a pořád se upravuje poloha, dráha se vlní a není to ono.
Druhá úprava byla vynucena stavbou tahačů, protože se pod most nevešel. Nic jednoduššího - otočil jsem pozici,
odřízl distanční lišty a nalepil novou mostovku z polystyrenové desky 4 mm silné a k ní zábradlí. Ještě jsem to pro sichr
prošrouboval šroubky M2 s matičkou.
No a třetí fáze, snad konečná je na obrázcích. Rampu se zatáčkou jsem si vyřízl z MDF desky 5 mm silné, přidal na každou stranu
5 mm, takže šířka je 190 mm. Taktéž i druhou rovnou rampu jsem vyřízl a pod obě rampy jsem nalepil příčné dřevěné lišty 20x20 mm.
Podle výšky ramp nad podložkou jsem si uřízl sloupky, zavrtal jsem do spodní strany hliníkovou závitovou vložku pro šroub M6.
Chtěl jsem původně použít stavěcí nožky, ale stačí i nábytkové šrouby. Horní část sloupků jsem zabrousil do oblouku, abych mohl
nožku natočit svisle. Obě nožky jsou připevněny vruty 4x35 mm. V nejnižší části jsou vložky zavrtány přímo do příčných lišt.
Po osazení jsem díly dráhy přivrtal ve spojích k MDF desce šroubky M3 se zápustnou hlavou s podložkou a matkou. Tím se perfektně
propojí jednotlivé díly dráhy s rampou a krásně se vyrovná tvar dráhy. Teď už jenom stačí šroubovat šrouby do správné výšky, dokonce jde i provést mírné naklonění.
Osadil jsem originální mantinely, je možno na stojky přišroubovat pás polystyrenové desky tl.3 mm jako mantinel. To už záleží na každém,
pro co se rozhodne.
Zkoušel jsem jezdit a výsledek je perfektní.
Poslední práce bude sjednocující nátěr dráhy kovářskou barvou a tam se schovají i hlavičky šroubů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět