Přestavba Mercedesu Actros L na dráhu

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: Přestavba Mercedesu Actros L na dráhu

#11 Příspěvek od Bastacka » 02 kvě 2017, 16:16

Milangs1200:já bych trošku nesouhlasil.Tady je forum o autodráze. No a u těchto přestaveb je vždy základ nějaký koupený model auta. Pravá modelařina je ,myslím,to co tady prezentuji chlapi ze Slovenska(vše od začátku,kopyto,odlití modelu atd.) A samozřejmě když se tu objeví nějaký model v 1:24.
Tímto samozřejmě nechci říct ,že na těchto předělávkách na autodráhu není pořádný ,ještě jednou , pořádný kus modelářské práce.
Taky se mi to hodně líbí. A díky tvému podvozku si může hodně lidí udělat velkou radost. Dík za něj.
A už se těším co tu zase model dá, ať je na co koukat .


P.S. Já se řadím mezi sběratele - Lancia forever :D

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Přestavba Mercedesu Actros L na dráhu

#12 Příspěvek od Jirka B » 02 kvě 2017, 17:01

To Bastacka- Tentokrát s tebou nebudu souhlasit já.Milan má pravdu.To co tady předvádí model se již řadí do modelaření.Vzhledem k tomu,že dělám i modely 1/32 na Moravskou ligu a dělám modely 1/43,tak to mohu posoudit.U 1/32 koupíš vše hotové a jen to nacvakáš a našroubuješ.Při nejlepší vůli si maximálně koupíš bílou karoserii,kterou si nastříkáš a polepíš.A to je tak vše z modelaření.Ale pokud si vyřežeš a slepíš třeba jen podvozek do karoserie ,tak už je to modelaření.U mých modelů 1/43 je to úplné jiné.Já si zhotovuji modely komplet od píky.Každý dělá co umí a na co se cítí.A souhlasím s Milanem.že skutečných modelářů ubývá.Bohužel je to tou dobou.A kdo by se s tím stavěl když se dá vše koupit a můžeš hned jezdit.A co se týká práce chlapů z Půchova (klobouk dolů).Ale jestli jsi si všiml,oni sice zhotoví laminátovou karoserii tahače od kopyta,ale podvozek je již zakoupený a osazený produkty od slot it.Jen jej zakrátí na délku modelu.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Mercedesu Actros L na dráhu

#13 Příspěvek od model » 02 kvě 2017, 20:47

Díky za názory. Já tady sázím své věci hlavně proto, aby se trochu rozhýbala diskuze
a ukázaly se výtvory. U této poslední práce jsem několikrát zmínil, že až teď vím, proč
šli kluci z Púchova do toho s takovou vervou. On ten kamión na dráze vypadá opravdu úžasně.
A nejde tak ani o rychlost, projíždění zatáček bez magnetů je zábava.
No a přít se o to, co je modelaření a co není, je také zcela zbytečné. Někdo má možnost stavět z gruntu, druhý ne.
Pro mne tato přestavba byla školou vymýšlení, zkoušek a omylů, ale měl jsem hotový základ - perfektní stavebnici.
Když se na ni podíváte z blízka, je fakt úžasná. Určitě jsou karoserie Slot-it vymakanější, lehčí, však to jsou stoprocentně
auta na dráhu, ale tato Vista také umí.
Komunikoval jsem s nimi a požádal, zda by mi neprodali Actrose v černém provedení a já do něj zkusím dát Milanův
podvozek. Osky budou 2,38, jeho větší převod a doufám, že to motorek utáhne. A tady bych si zkusil polep, jako jsem
dal výše.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Přestavba Mercedesu Actros L na dráhu

#14 Příspěvek od marcus007 » 03 kvě 2017, 09:17

Ahoj souhlasim v podstate s model..milangs..a dalsimi..model prispiva hojne a umi to..jeho praci komentuje jen urcita skupina lidi..v dnesni dobe se vse da koupit samosebou na vysoke urovni a takoveto domaci staveni uz nejak nefrci...nevim asi pokud nemas posledni vystrelek od renomovanych znacek nejsi in..ja to takto delam taky a i motorove klece ke stavbe pouzivam co jde..stavel jsem vicero veci a prezentoval jen hippies brouka na nej reakce nebyli..nevim nechapu dnesni dobu ale zaroven vim ze domaci bastl na draze nemuze konkurovat src podvozkum ale o to asi nejde...marcus007 ps:stavbe zdar

Odpovědět