BMW Z4 Petronas

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

BMW Z4 Petronas

#1 Příspěvek od Jirka B » 19 dub 2017, 19:58

Konečně se mi podařilo dokončit další model.Jako předlohu na odlití formy jsem použil kovový model BMW Z4(který zde již prezentoval model)Jen jsem rozšířil rozchod. Karoserie - laminátová vlastní výroba.Váha 9,18g, d-91mm,š-41mm,(přez blatníky-51mm).Karoserii i podvozek jsem měl hotové již na podzim.Kvůli zimě jsem to nestihl nastříkat.Teďjsem využil teplého počasí a nastříkal karoserii.Podvozek-vyřezaný z kuprextitu.Držák přední nápravy z Milanova podvozku,přední náprava z kovového modelu.Motor-otevřená kostka,k ní jsem měl original klec,kterou jsem vlepil do podvozku.Zadní osa 2,38mm,převod modul 0,4 od ilpe včetně zad.disků.Inzerty z původního modelu,zadní pneu co dům dal.I tentokrát se mi nevyhnuly problémy.Dekály se mi trhaly,předělával jsem to několikrát a nakonec už to vypadalo jakž takž,tak jsem to nechal.Používám stále ten stejný obtiskový papír a vždy dobré.Takže nevím ,čím to bylo.Možná tiskem.Druhá rána přišla,když jsem to nastříkal bezbarvý lakem.Jakoby mi to částečně naleptal,někde vznikly puchýřky.A přitom tímto acryl.lakem jsem dělal spoustu aut a nikdy nebyl problém.Takže v konečné fázi model nevypadá tak jak jsem si představoval.Ale na druhou stranu,až to dám do ruky vnukům,tak už to nebude tak vidět. A nesmí chybět přední a zadní funkční světla.Tady jen ukázka.Více foto a ve větším rozlišení zde http://skipper1.rajce.idnes.cz/1_43-BMW_Z4_Petronas/.I na těch fotkách je vidět nedostatky a taky je vidět jak se mi klepou vanilky.Příště se polepším.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
vlasta.buvol
Příspěvky: 43
Registrován: 31 pro 2016, 14:11

Re: BMW Z4 Petronas

#2 Příspěvek od vlasta.buvol » 23 dub 2017, 16:32

Tohle se mi fakt líbí. Udělat si své vlastní autíčko musí být bezva. Z čeho děláš formy? Z Lukoprenu?

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: BMW Z4 Petronas

#3 Příspěvek od Jirka B » 23 dub 2017, 18:08

Když jsem začínal,tak jsem kupoval modely carrera Go a SCX.Jenže tam byl omezený sortiment.Tak jsem se rozhodl,že si budu dělat modely sám.Hlavně jsem si vybíral modely,které se mi líbily a které nikdo nevyrábí.Rozhodl jsem se pro laminátové karoserie.Poprvé jsem si odlil tahače.Protože jsem s tím neměl zkušenosti,tak jsem použil lukopren N1522 světležlutý.Ale ten není tak pružný,tak jsem musel udělat dělenou formu.Pak jsem na další modely použil modrý lukopren,který je pružnější.Označení N supernebo tak nějak.Do toho jsem odlil ostatní modely jako Porsche 917/30,lolu aston martina a i to BMW.Ostatně všechny modely jsem tady na foru prezentoval.Celou moji sbírku modelů si můžeš prohlédnot tadyhttp://skipper1.rajce.idnes.cz/. Celkem jich mám něco přez 50ks

Odpovědět