ochutnávka od milana

Zpráva
Autor
marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

ochutnávka od milana

#1 Příspěvek od marcus007 » 03 led 2017, 22:38

Ahoj,někdy v polovině listopadu jsem se dopídil o podvozcích1/43 od Milana jeden jsem vyzkoušel na zkoušku a musím říct že je skvěly.Jak po stránce stavební tak po jízdních vlastnostech.Nebudu zde do detailu popisovat kroky stavby jako dříve Model.Ale vyjádřit se musim po rozbalení na mě vykoukla pidi krabička s popisem,v níž se šásko nacházelo já též volil variantu standart ale stím rozdílem že použiju kola sport.Stavba podvozku je naprosto v pohodě vše sedí jednoduše bez komplikací
at už převod nebo nebo veškeré spoje ,nastavení rozvoru je v pohodě chce to jen pečlivě měřit.Má první stavba byla s budkou bmw m1 procar v barvě stříbrna diamant.Druhé auto škoda jsem dostal pod stromek neni sice přímo závodní verze ale v na dnešních t.srazech se něco podobnýho taky najde např. v barvě zelená oliva.Škodovka sice není hotová ale musím říct že jezdí výborně a zato jistě vděčí stavitelnym magnetům v šachtách a skvělému vodítku směs gumy v kolech naprosto vyhovuje.Zminovat tady fakt že podvozek jde vestavět do libovolné čtyřicet trojky je asi už zbytečné.Za sebe napíšu toto :pokud se budu zbavovat v budoucnu fara+itesu jdu na plno do měřítka 1/43 jak už kvůli místu tak hlavně kvuli velke rozmanitosti vozového parku.Milan to jednoduše přeně trefil jeho řešení podvozku je simply clever...http://jane4x4.rajce.idnes.cz/ochutnavk ... et_trojek/
Rozhodně nezůstane u dvou podvozků páč jezdit můžou v pohodě i po faru a itesu...mějte se s pozdravem marcus007

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ochutnávka od milana

#2 Příspěvek od model » 04 led 2017, 07:48

Jsem rád, že si našel tento podvozek dalšího spokojeného modeláře. Pokud se Milanovi povede ještě výroba bublinek karoserií,
budou mít autíčka Carrera GO velkého soupeře. Mám od Milana dvě karoserie - Porsche 917 a Ferrari 512 a jezdí jako šlak.
A správná poznámka - na domácích drahách je toto měřítko ideální, pokud má někdo rozteč 74 mm, krásně si zajezdí.
Levá část kufru jsou prcci s Milanovými podvozky. Krása pohledět.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: ochutnávka od milana

#3 Příspěvek od marcus007 » 04 led 2017, 08:06

Ahoj..mas uplnou pravdu..nadhera!!a ted mam co dohanet...a v hlave uz sestavuji dalsi typ co bych chtel rozjezdit...diky za reakci..marcus007

Uživatelský avatar
vlasta.buvol
Příspěvky: 43
Registrován: 31 pro 2016, 14:11

Re: ochutnávka od milana

#4 Příspěvek od vlasta.buvol » 01 bře 2017, 10:14

Zdravim. Vlastnim modelovou drahu 1:43. Zatim co mi vnuci jsou v sedmem nebi, ja mam starost. A to jsou auta. Tady jsem vsak nasel snad reseni. Co mam udelat nebo koho oslovit, kdyz bych chtel vyzkouset podvozek a drzaky s voditky misto koliku? Auticka mam bud GO nebo cinske produkce. Ctu tady hodne o predelavkach na voditka a taky o Milanovych podvozcich. Rad bych je taky vyzkousel. Dik za radu. :)

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: ochutnávka od milana

#5 Příspěvek od marcus007 » 01 bře 2017, 13:19

ahoj..je to jednoduche koupit podvozek msh 43ku...a bud ho zastavět do nejakeho auta nebo ho upravit do kastličky co máte..Velkým odbornikem je na toto pan Model..hledej jeho příspěvky....m

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ochutnávka od milana

#6 Příspěvek od model » 01 bře 2017, 14:58

Vlasto, pokud máte Carreru GO, nemusíte skoro nic předělávat, kapka oleje a auta jezdí velmi dobře.
Pokud jste modelář a chcete si zkusit malou předělávku vodítka, podívejte se na moje příspěvky v sekci
Modely 1:43 a menší. Já si koupil čtyři modely GO a mám dráhu Faro 90. Tam je problém se šířkou vodičů, kolík
tak nevadil. Jenže šířka magnetu je na originální dráhu Carrera a u Fara jezdila auta bokem.
To jsem vyřešil vložením dlouhého magnetu do drážky v podvozku a jeho zalepením.
Vodítka jsem si objednal u Milana i s držákem a začal přestavbu. Vytáhl jsem kolík a demontoval stěrače.
V této fázi se nebát jak to dopadne. Vodítko má výhodu, že je navrženo speciálně pro měřítko 1:43, takže
je ploché a vleze pod přední osku i v případě krátké kapoty. GO jsou většinou závoďáky a osa vodítka je před přední oskou.
Je dobré si nakreslit šablonu otvoru, který je třeba pro volné otáčení vodítka a přenést ji na podvozkovou platformu.
No a potom frézovat, či lupenkou pilkou vyříznout hrubý otvor a pilníkem začistit. Drážku pro držák vodítka pilovat na těsno,
aby se dalo perfektně výškově vycentrovat. Zakápnout sekundovým lepidlem a potom zajistit lepidle Pattex.
Teď nastane problém uchycení podvozku v přední části do karoserie. Původní sloupek se musí většinou uříznout kvůli vodítku.
To se dá jednoduše udělat přilepením plastové trubičky, nebo hranolku pryže do karoserie a podvozek uchytit M2 šroubkem se zápustnou
hlavou do těchto držáků.
Potom stínění, u Milanova vodítka elegantně vyřešeno připojení kabelů, připájení kablíků k motorku a můžete vyzkoušet.
Přikládám 2 fotky, další jsou na Fóru
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: ochutnávka od milana

#7 Příspěvek od Bastacka » 01 bře 2017, 17:48

Carrera GO je hračka,kde auto drží magnety,aby mohly děti vůbec jezdit.
Pokud ,ale někdo má dráhu,kde chce ,aby auta krásně driftovala ,jezdí bez magnetů nebo, jak píše model,jezdí třeba na faru,vodítko dost pomůže.Na fotkách od modela je to krásně vidět.
Ještě k podvozku od milana,super má vyřešeno uložení magnetů. Nemusí se nic podkládat a laborovat,stačí magnety posunout do správne pozice jak člověk potřebuje.

P.S. Vodítko nejde instalovat do go formulí :D
P.S.2. Jsou i auta go ,kde může zůstat origo sloupek na uchycení karoserie ,třeba McQueen nebo Porsche gt3.

Uživatelský avatar
vlasta.buvol
Příspěvky: 43
Registrován: 31 pro 2016, 14:11

Re: ochutnávka od milana

#8 Příspěvek od vlasta.buvol » 01 bře 2017, 19:20

Zdravím. Děkuji za odpověď. Přikládám pár fotek z mé dráhy. Klukům nemůžu dát drahé modely. Mám proto jen ty, které byly originál v autodrahách kupovaných jako hračky. Od Žluté řeky. A ty o něco lepší mám pro své potěšení. Jak je vidět, zvolil jsem spíš rally jak závodní. Dráha je sestavena s plastových panelů a povrchově upravena barvami. Má už něco za sebou, ale stále to jezdí. Je jednodráhová, i když to tak nevypadá. Celkem 57 m délky. Rád bych se proto pokusil již tak dost zdevastované autíčka vylepšit a prodloužit jim život. Ještě jednou děkuji.
DSC00126 (2) (1).jpg
DSC00147 (1).jpg
DSC00156 (1).jpg
DSC00171 (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bastacka
Příspěvky: 253
Registrován: 11 úno 2016, 21:21

Re: ochutnávka od milana

#9 Příspěvek od Bastacka » 01 bře 2017, 19:38

V první moment jsem myslel ,že je dráha dřevěná.
Jinak velká paráda.
Jen nechápu jak jsou autička zdevastovaná?
Například u milana se dají pořídit pastorky,převody,osy,motorky prostě všechno.
Pneu se dají taky sehnat například ortmann.

P.S. Neskutečně se mi líbí rally dráhy :

https://m.youtube.com/watch?v=BvClPDlXy-Q

Uživatelský avatar
vlasta.buvol
Příspěvky: 43
Registrován: 31 pro 2016, 14:11

Re: ochutnávka od milana

#10 Příspěvek od vlasta.buvol » 01 bře 2017, 20:48

Jo jo, to je přesně ono. Ale ve "sněhu" mi to moc nejezdilo kvůli stěračům, tak to nepraktikuji. Auta nafotím a pošlu. Rád bych si u Milana objednal dílečky, ale nemám možnost posílat soukromé zprávy a takto přes forum mi to nepříjde vhodné.
DSC00169 (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět