Přestavba kovového modelu VW T1 Bus na dráhu

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Přestavba kovového modelu VW T1 Bus na dráhu

#1 Příspěvek od model » 15 úno 2017, 23:03

Já vím, že by se měly prezentovat špičkové závodní modely, ale protože nějak se do toho nikomu
nechce, prosím koukněte se blahosklonně jak se dá během 4 hodin postavit auto na dráhu.
Vzal jsem ho mému vnukovi, protože za chvíli by z něj nic nezbylo, stejně musím u něj ještě pohledat přední světla a přední nárazník.
Kola jsou originál, protože mají hezké disky a pneumatiky jsou docela slušné kvality.
Převod velký od Milana, vodítko SCX. Motorek jsem vlepil do podvozkové platformy. Auto mělo osky 2 mm, tak jsem nemusel nic převrtávat.
Ještě osadím stěrače a kabely a budu zkoušet, zda to vůbec pojede zatím bez magnetů ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Přestavba kovového modelu VW T1 Bus na dráhu

#2 Příspěvek od marcus007 » 17 úno 2017, 04:55

To je napad!!A muze se rozjet serial ujetejch aut...no a protoze socha Model vysledek bude opet precizni a auto klasika deti kvetin se zaradi do jeho pomyslne garaze .Je videt ze to ma Model v ruce pac umi rozjezdit kde jake auti s vysledkem ku vlastni spokojenosti...skoda ze muj brouk je v jinem meritku..protoze by jsme si mohli pojezdiz na draze a mozna si i zapalit..kvuli atmosfere..samosebou tabak! :D Za me dobry chvalim .jizdni vlastnosti se poresi a jen tak dal..marcus007

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Přestavba kovového modelu VW T1 Bus na dráhu

#3 Příspěvek od marcus007 » 17 úno 2017, 05:03

Dotaz..motor je stotricitka velikost nebo neco mensiho..prijde mi takto..no mozna me mate meritko auta..dik za info marcus007

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba kovového modelu VW T1 Bus na dráhu

#4 Příspěvek od model » 17 úno 2017, 07:45

Jen krátce. Já stavbou tohoto busu reagoval na Marcusova Brouka.
Je to v měřítku 1:36 - 38 a prodává se to s dalšími auty v prodejně Dráčik a vyrábí to
firma Welly.
Motorek je rozměrově klasika, dokonce je z nějaké hračky, takže otáček pomálu, ale
s tímto monstrem se nedá lítat jako s Porschem.
Po zkušební jízdě jsem přidělal magnet a vyrobil a nalepil chybějící přední nárazník a světla.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Přestavba kovového modelu VW T1 Bus na dráhu

#5 Příspěvek od marcus007 » 17 úno 2017, 09:37

No a ted uz jenom zbyva zvolit dalsi auto.. ;) jinak ten magnet je tam jaky..neodym.magnet od unimagnet...sila pritlak..?Diky za reakci..Marcus007

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba kovového modelu VW T1 Bus na dráhu

#6 Příspěvek od model » 19 úno 2017, 12:37

Magnety jsou neodymové, jejich sílu přítlaku neznám, spíše to řeším úpravou výšky nad podložkou dráhy, aby byl přítlak přiměřený, žádné lepení.
A u Fara také šířkou, protože jinak jezdí auta šikmo kvůli velké rozteči stěračů.
Ještě jsem po zkušební jízdě, která dopadla nad očekávání výborně, přesunul magnety do těžiště, protože v zadní části to nemělo moc velký účinek.
Podložku s magnety mám přichycenu dvěma šroubky do podvozku, takže se dají provádět výškové korekce.
Jízda je velice zábavná, auto je na rovince kupodivu rychlé, v zatáčkách si zkoušíte pořád rychlost, protože jinak jde krásně na bok.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět