revel w beetle úprava kitu 1/32

Stavby, přestavby a úpravy aby to dobře vypadalo i jelo v 1:32
Odpovědět
Zpráva
Autor
marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

revel w beetle úprava kitu 1/32

#1 Příspěvek od marcus007 » 08 led 2017, 18:44

Ahoj všichni..inspirován vláknem od Model řekl jsem si že bych to mohl také zkusit,sice jsem nešel do eazy kitu ale přímo do klasického scale kitu od revell1/32.Vše začalo koupí stavebnice a přemýšlením jak to vlastně rozjezdit.Od fara jsem věděl
o jejich transkitu který samosebou nemají zkusil jsem tedy aspon rozebrat favorit faro a klec motoru přiložit k platu brouka a_!Jistěže klec neseděla jak délkou tak šířkou.O možnosti použití mot. klece od slottit vím stejně tak jako o použití dílů nsr,sidewais apod.Pokud to píšu špatně opravte mě..jsem začátečník :oops: .Nejlepší by bylo docházet nebo aspoň se podívat na nějaké závody což se jaksi zatím nestalo... :roll: Výběr dílů byl tedy jen od Fara.. a to :motor super.sada převodů standart,disky.Gumy od pana Maxipu,vodítko od mistra Milana.a něco na závaží a dva neodymiové magnety 6x6 mm jejich sílu už nevím.Nesmím taky zapomenout že autí je určeno jen a jedině pro ježdění na domací čtyřdráze.A tady je ukázka ..omluvte kvalitu fotek páč jde o megastarý olympus :lol: http://jane4x4.rajce.idnes.cz/stavba_brouka1_32/
Tak tedy jak nato...součástky jsem měl a zbývalo jen vše zkompletovat osy od fara byly vsazeny do ložisek z mosazy vlastní výroby tyto pouzdra byly napevno vlepeny jak do přední části podvozku tak do motorové klece vlastní konstrukce a výroby.Každé ložisko má otvor pro mazání.Původní plato kitu bylo upraveno a prořezáno dle potřeb přední osy tak pro vložení motorové klece která se dá bez potíží vymontovat.Plato je vyztuženo bočnicemi a zpevněno na exponovaných místech.
Motorová klec je usazena do plata asi v polovině své hloubky..nebo chcete-li výšky. V přední části plata je výztuž a pouzdro opět s kovu pro Milanovo vodítko-které mimo jiné funguje skvěle...díky Milane!
Abych nezapomněl výztuže plata podvozku budou v budoucnu dělat dno interieru který bude třeba upravit na hloubku.Kit má aršík decalů s detaily takže pokud to klapne jak má bude to vypadat výborně. Ated něco o kolech jak už jsem se výše zmínil o dílech faro disky černé které jsou pro auta mirage,porsche917 apod. byly upraveny jen na hloubku a to kvůli šířce mot. klece,s pneu vypadají na autě trošku velké což je pravda ale já neměl jinou volbu a s koly např s nf1400 to vypadalo dost divně a mě šlo tak trochu o retro model.Závěrem děkuji všem přispěvatelům fóra a jednotlivým vláknům za inspiraci.A mám prosbu jak řešit barvu-chrom na modelech páč stříbrná barva nebude ono. Ajak to vlastně jezdí?v tuto chvíli je auto nedodělané
a jezdí jen tak jak je na fotkách byla potřeba závaží do předku modelu.Auto jezdí úchvatně i když jde o podvozek s vyšším těžištěm pneu mají dobrý grip akorát se musí dávat pozor v zatáčkách tam je limit průjezdu o dost nižší zato výjezd ze zatáčky je jako z praku brouk atakuje s přehledem na dlouhé rovince modely fly nebo i scx...ale to je taky o rukou pilota..myslím.Závěrem můžu říct asi toto stavba nebo přestavba mě celkem bavila a výsledek je uspokojivý..ano ono totiž nejlepší sex je sex drážkovaný!! :twisted: :roll: :lol: Pěkný večer všem marcus007
PS: náklady:
stavebnice 460kč, motor 160kč, osy 20kč, vodítko - už nevím :roll: , pneu taktéž, zatím ja vidno bez laku...ale to se dodělá :D

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: revel w beetle úprava kitu 1/32

#2 Příspěvek od model » 08 led 2017, 20:31

Myslím si, že každý má možnost stavět auta podle svých možností a také podle účelu k čemu budou.
My hobbíci, co máme doma dráhu Faro a jen tak pro radost si jezdíme jsem pochopitelně úplně jinde,
jako kolegové co jezdí závody komerček. U tohoto modelu bych možná zkusil jiná kola, ale opět je to volba
autora. Spíše držím palce při stříkání, ať to krásně dopadne. Chrom je možno aplikovat nátěrem, Rewell nabízí
chromovou barvu v konzervě 14 ml, nebo se dá koupit chrom ve spreji. Chce si to spočítat, u nárazníku bych si to troufnul natřít,
větší plochy pochopitelně stříkat. Ještě bych doporučil projít internet a najít nějakou zajímavou kamufláž, protože na dráhu patří
hlavně závoďáky. Stačí třeba jen proužky a číslice a z brouka bude sršeň.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: revel w beetle úprava kitu 1/32

#3 Příspěvek od marcus007 » 08 led 2017, 23:11

Moje řeč..Model..každý má jiné možnosti navíc je to mé první auto..ano jak píšeš není to závodák..ale mě šlo tak nějak o nostalgii a o to jestli to postavím..vůz je primárně určen manželce nebo i jinak.Okolech jsem už napsal a vidím že máš svůj názor..jistě tak nějak ani nevím jaké by byli jiné..Barva odstín ,lak bude zřejmě podle předlohy což jsou léta70+- je to tam vidět na posádce :D No musím říct že ted chystám něco dalšího ovšem tedy značka vozu bude jistě více prestižní a hodna okruhovéhoa možná i doma závodního použití...ahoj MARCUS007

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

dostavba brouka-hippes

#4 Příspěvek od marcus007 » 05 úno 2017, 17:18

Ahoj všichni tak ted se představím s broukem a to v celé jeho kráse.Na fotkách u zeleniny je vidět prodloužení prahů resp.jejich zesílení,dále pak uprava vany interieru s ohledem na motor a převody rovněž zaklení bylo upraveno a přidána byla i osádka vozu.Něco o zbarvení brouka tento model je zhruba zachycen do let sedmdesátých někde v usa.Lakování probíhalo postupně jako u jinych kastliček tmelení,broušení.pnič,základ lak--cady škoda poté zbarvení hippies děti květin cemuž pomohl pan gůgl :D .Kvítí je malováno akryl barvami mat. pote i s decaly vše zalakováno bez.b lakem a tady je odkaz
http://jane4x4.rajce.idnes.cz/brouk-dostavba/
mějte se všichni drážkově a čau u dalšího auta Marcus007

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: revel w beetle úprava kitu 1/32

#5 Příspěvek od model » 05 úno 2017, 21:40

Když jsem doporučoval závodní zbarvení, bral jsem to jako námět. Tato verze bude určitě oživením
závodního pole.
Jediné, co bych asi řešil jinak je motorové lože, po zkušenostech s mými dřívějšími stavbami se mi o Faro převodu
zdá někdy ve snu. Zkusil bych také trochu zbrousit pneumatiky, aby se karoserie opticky odlehčila, ale jinak přeji,
ať model hezky jezdí a prohání další závoďáky.

Odpovědět