Přestavba modelu Rewell Easy kit Ferrari 360 na dráhu

Stavby, přestavby a úpravy aby to dobře vypadalo i jelo v 1:32
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Přestavba modelu Rewell Easy kit Ferrari 360 na dráhu

#1 Příspěvek od model » 21 led 2017, 14:36

V archivu tohoto Fóra najdete moje příspěvky, jak jsem upravoval již předělaná auta Rewell Easy kit.
V té opakované přestavbě měl tenkrát "prsty" Vítek, který mě přesvědčil a já ho poslechl a nakoupil díly podvozku u pana Zedníčka
a mohl si vyzkoušet vyšší level modelaření.
Tentokrát to bylo hnutí mysli a já koupil u nás ve Zlíně jeden z posledních Ferrari F 360 Challenge v černé barvě. Byla to i výhodná
cena - 399 Kč a hlavně zásobu dílů na přestavbu.
Ferrari 360 mám v červeném designu, ten černý mi připadal dost zvláštní, ale když jsem otevřel krabici, musím říci, že je to velmi
hezký model. Motorové lože je moje výroba, in line převod od SCX a kola a pneumatiky Slot-it.
Protože má podvozek v zadní části výrazné prolisy, musel jsem upravit držáky motorového lože. Hrubý otvor je vyřezán bruskou, začištění jsem dělal
lámacím nožem. Hmota je příjemně měkká a dá se podle rysek vest čistý řez. Lože je osazeno na šroubky M2, které jsou napevno a větší otvory v držácích zajištují
pohyb. Vše drží na třech špuntech ze silikonové pryže.
Přední náprava je osazena na původních držácích, jen jsem místo čepů krycích destiček použil šroubky, abych mohl výškově doladit osku.
Potom jsem vyřízl do desky, která tvoří dno kabiny otvor, osadil ochranný rám a k volantu přilepil pilota se sedákem. Jednotlivé díly se spojují jen zasunutím do montážních
otvorů, já je fixoval roztavením čepů. Poslední krok bylo vyvrtání otvoru pro vodítko a osazení jeho držáku.
Karoserii budu ještě fixovat k šasí 4 šroubky, do vlepených trubiček.
Posílám obrázky ze stavby, ve druhé části ukáži hotový model.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba modelu Rewell Easy kit Ferrari 360 na dráhu

#2 Příspěvek od model » 21 led 2017, 14:41

Jako poslední bonbónek na dortu bude osazení insertů do zadních disků.
Na závěr - je velká škoda, že firma Rewell již nevyrábí tato auta a kdo měl štěstí a koupil si jejich sérii DTM, má doma
velmi slušně vypadající a na dráhu vhodné modely.
U mě to je Mercedes, Audi TT, Opel Vectra, 2 Ferrari 360 a Mitsubishi Pajero.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba modelu Rewell Easy kit Ferrari 360 na dráhu

#3 Příspěvek od model » 21 led 2017, 15:30

Tak toto je má kompletní stáj.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

marcus007
Příspěvky: 178
Registrován: 01 pro 2015, 18:12

Re: Přestavba modelu Rewell Easy kit Ferrari 360 na dráhu

#4 Příspěvek od marcus007 » 22 led 2017, 23:06

dobrý den..čístá práce pane Model jako každá kterou prezentujete....tiše blednu a závidím..stáj pěkná kultivovaná marcus007

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba modelu Rewell Easy kit Ferrari 360 na dráhu

#5 Příspěvek od model » 22 led 2017, 23:41

Děkuji za pochvalu a pokud chcete vidět moji celou stáj, tak tady je fotografie.
Za to vše děkuji opět a zase Vítkovi, který mě tak nastartoval a já s jeho radami začal
úplně znovu, no a k tomu ten "zatracený" Milanův podvozek, je jako droga.
Jo a ještě jsem tam nevystavil Bleska Mc Queena.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba modelu Rewell Easy kit Ferrari 360 na dráhu

#6 Příspěvek od model » 22 led 2017, 23:48

Ještě k tomu Ferrari 360. Dnes jsem ho byl vyzkoušet ve svém Garage-ringu a mohu tím také
navázat na dotazy Marcuse007 ohledně pneumatik. Mám tam od pana Zedníčka disky PA49-Alh a silikonové pneu Slot-it.
Auto nemá magnety a přesto na Faro dráze jezdilo úplně perfektně. Žádné prokluzování, pneu držely v zatáčkách, jen jsem musel vložit
do přední části olověnou zátěž pro lepší stabilitu.

Odpovědět