Obtisky

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenefek
Příspěvky: 36
Registrován: 24 led 2015, 21:16
Bydliště: Olomouc

Obtisky

#1 Příspěvek od zdenefek » 20 říj 2016, 15:09

Zdravím, sháním obtisky, klidně i zbytky, jde mi především o obtisky Martini, Jagermeister, Gulf a Rothmans, popřípadě znaky BMW, Aston, Porsche a Ferrari. Cenu nabídněte. Děkuji za nabídky. Pište i na e-mail zdenefek@seznam.cz

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Obtisky

#2 Příspěvek od Petr L » 20 říj 2016, 18:00

S obtisky byla vždy potíž, pokud by si byl schoný si je vytisknout, předloh se najde více než dost :-)
RevellRacingSponsorsDecal5122.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
zdenefek
Příspěvky: 36
Registrován: 24 led 2015, 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: Obtisky

#3 Příspěvek od zdenefek » 20 říj 2016, 18:35

právě že zatím tiskárnu nemám. Zatím co jsem potřeboval sem měl doma ze zbytků z kitařiny v měřítku 1/24, ale zásoby jsou již téměř na nule :roll:

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Obtisky

#4 Příspěvek od MAXI-PU » 20 říj 2016, 18:41

A medzi tými čo ponúkam, by si nevybral? http://maxi-pu.rajce.idnes.cz/2012.01.2 ... a_doplnky/ Sú to neplotrované, robené na decálový papier z Propragteamu tlačené v tlačiarni.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Obtisky

#5 Příspěvek od Jirka B » 20 říj 2016, 19:18

Co se týká obtisků,už jsem to tu někde psal. Není problém si stáhnout loga a obtisky z internetu.Upravit do potřebné velikosti.Zakoupit obtiskový papír od propagteamu.A s tím jdeš do tiskárny a tam ti to vytisknou.Nejlepší je to na laserové tiskárně.Odpadá problém s rozpíjením okrajů.Mám toho plno v počítači,když tak ti můžu něco poslat.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Obtisky

#6 Příspěvek od HonzaS » 21 říj 2016, 08:28

Není to asi odpověď na inzerát, ale není problém zakoupit dokonalé obtiskové sheety v Německu - nejnižší cena je ale (na burzách) cca 10 eur za aršík o velikosti cca A5-A6. S ohledem na tuto cenovou relaci se domácích zbytků za dumpingovou cenu bude asi zbavovat málokdo. Něco od Virages měl v nabídce i Tomáš Zedníček.

Jinak nejjednodušší cesta v našich krajích je následující:
1) stáhnout si loga (nejlépe vektorová)
2) upravit si jejich velikost a rozložení třeba ve wordu (samozřejmě lepší je corel, ale ne každý ho má)
3) uložit hotovou stránku do pdf (při tisku v tiskárně pak nemají problém s rozhozeným formátem stránky)
4) uvědomit si, že reprografické provozovny v případě vodních obtisků neumí bílou (resp. to nebudou riskovat), takže promyslet, co tisknout na bílý a průhledný podklad, příp. co obstřihávat nebo dát podklad barvy nástřiku modelu
5) najít si tiskárnu, kde mají nakalibrovanou tiskárnu na nějaký druh příslušného obtiskového papíru a současně mají i ten papír
6) nechat si vytisknout, co potřebuješ

Dostaneš se materiálově na cenu cca 100,- Kč za stránku A4
Loga 1_1 m.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
zdenefek
Příspěvky: 36
Registrován: 24 led 2015, 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: Obtisky

#7 Příspěvek od zdenefek » 21 říj 2016, 08:30

Bohužel nevybral. Měl jsem na mysli obtisky například přímo ze stavebnic, kdy se někdo rozhodl dělat jiné barevné provedení. Nejlépe obtisky Cartograf, s obtisky tištěnými na propagteam papíru sem už pracoval, nejsou špatný, ale není to ono. S panem Zedníčkem jsem mluvil, co potřebuju nemá. Ale s největší pravděpodobností si to nechám udělat. Díky za tipy :)

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Obtisky

#8 Příspěvek od stembas » 21 říj 2016, 09:36

je krasne zde poradit a napsat stahnout si loga a nechat udelat-vytisknout na leizru atd. To je snadne pro člověka který to umi a rozumi tomu a ten který to neumi a (není každému dano umet s pocitacem) tak zbyvaji zde psat tyto inzeraty. Uz jsem zde cetl par inzeratu ze se shani loga ze 70tych let-tedy klasika. Nikde to není k dostani, proc to tedy někdo nezkusi a nenabídne k prodeji, myslim si ze by zajem byl. Dále je zde ještě jedna věc. Vetsina asi chce obtisky vodove, a někdo samolepici ? Co ted?

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Obtisky

#9 Příspěvek od HonzaS » 21 říj 2016, 10:23

To Zdenefek: je mi to jasné, ale všichni preventivně syslíme jakékoliv zbytky pro jejich případné použití. Mám doma pořád ještě pár obtisku z USA, které jsou staré víc než 40 let a kupodivu jsou stále použitelné (jen trochu tvrdší).

To Stembas: Buďme realisté - vše je pouze o penězích. Mimo ČR existují dokonalé dekály prakticky na všechna konkrétní provedení aut, ale většinou si to garážisti (a takových výrobců je většina) nechají dobře zaplatit. Ty ceny se pohybují od nějakých 6 USD do 22 EUR + pošta. V podstatě jejich použití znamená počítat s cca 500,- Kč na nástřik jednoho modelu.
Vodní obtisky (vč. podtisku bílé sítotiskem) si můžeš objednat na klíč třeba u Propagteamu. Problém je v tom, že jich 100ks stojí stejně jako 1 ks ;) . Určitě levnější je MTR32, ale ani u něj to nejsou desetikoruny. A rizika individuální výroby a hlavně následného prodeje (tj. výroby ne pro vlastní spotřebu) jsme řešili na jiném vláknu. Kdyby někdo navíc dělal obtisky od samého počátku třeba v Corelu (jako dříve Vítek), tak je to práce na x hodin, která se ti prodejem pár kusů nikdy nevrátí - a to se jedná jen o samotný podklad k tisku. A pak taky každý chce mít pokud možno jedinečné provedení :D ...
Samolepící (fóliové) obtisky jsou trochu jiná kategorie. Tam je dnes možný bezproblémový tisk bílé (+ třeba i metalických barev), ale základní problém zůstává, a to tvorba podkladu. Ten většinou musí dělat ten, kdo ovládá i vlastní tisk. Je to fakt docela složitá záležitost a ceny za hodinu jeho práce se pohybují okolo 400,- Kč, takže si dovedeš představit, co to bude celkově za raketu při jednom kusu.
Z uvedeného vyplývá, že zrovna moc možností v naší kotlině neexistuje. Buď půjdeš cestou vlastní tvorby a přitom se naučíš pracovat s počítačem (stačí na to opravdu jen elementární znalosti základních programů) nebo jsi odkázán na cizí placené služby.

Ještě jsem zapomněl na jednu cestu - půjčit si od někoho originální dekály, naskenovat je ve vysokém rozlišení (viz Petrův obrázek výše) a pak je nechat vytisknout. Problémů s bílou se ale nezbavíš....
Naposledy upravil(a) HonzaS dne 21 říj 2016, 13:19, celkem upraveno 3 x.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Obtisky

#10 Příspěvek od stembas » 21 říj 2016, 13:13

to HonzaS.Ty obtisky co vyfotil Petr mam doma. Podle toho co jsem ale vycetl se daji naskenovat ale udelat pouze jako vodove ale samolepici NE .Pises ze Vitek to delal v CORELU. Kolik je tedy variant delani takových obtisku když se to nevyplati ? Mohl by jsi me prosim Te rici kolik tedy casu zabere udelani obtisku nebo navrhu a na kolik to prijde penez, jak jsi psal ze se to nevrati prodejem par arsiku. Jsem na toto uplny laik, ale uz jsem slysel tolik vatiant a verzi ze to opravdu nechapu. (můžete si o me myslet cokoliv)Ještě by me tedy zajímalo jak to delaji na "SERIALU MAKET " když si někdo postavi maketu a musí si udelat original obtisky ? To musí vyjit hodne draho?

Odpovědět