Formule 1 jak jsem ji postavil z hračky

Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Formule 1 jak jsem ji postavil z hračky

#1 Příspěvek od model » 04 říj 2016, 20:26

Všem extraligovým hráčům - příspěvek posílá účastník divize. Proto to také tak berte.
Hračka z Číny, podobná Ferrari za pár korun mi ležela hodně let v zásuvce. No a když jsem
četl příspěvek o stavbě formule tady na Fóru, zkusil jsem si trochu pohrát. Vysypal jsem součástky z krabiček
a pokusil se dát dohromady hezkou polomaketu formule z konce osmdesátých let.
Fotky jsou z dneška, bude se ještě stříkat karoserie a hlavně se budou shánět dekály.
To je také jeden z důvodů, proč tento příspěvek posílám. Byl bych moc vděčen za informaci, kde
dekály sehnat. Kola nechám opět v této podobě, nebudu dávat inserty, či stříkat disky černou
barvou, protože to mám jako všechna auta jen pro radost.
Motor mám od Vítka, zadní kola mají osku 3 mm, pneu Slot.it, motorové lože z mých zásob.
Původní podvozek z plastu, do něj je vloženo lože a fixováno lepidlem Pattex.
Vodítku od Milana 1:32, pilot vyřezán z jiné hračky.
Fotku skutečného vozu dávám jen, jako ukázku jaké dekály bych potřeboval
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Formule 1 jak jsem ji postavil z hračky

#2 Příspěvek od Jirka B » 05 říj 2016, 09:55

Máš to pěkné.K těm dekálům.Tam jich moc není.Nejjednodušší by bylo si stáhnout z internetu loga.Dívám se ,že tam máš flat6.To bude pěkný mazec.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule 1 jak jsem ji postavil z hračky

#3 Příspěvek od model » 05 říj 2016, 10:53

Díky za radu, Milan mi bude posílat oskenované dekály ze stavebnice Tamyia, jen si je zmenším.
S tím motorkem máš pravdu, sedí tam jako dvanáctiválec. Protože se chystá spuštění osmidráhy v Tlumačově, třeba to tam využiji.
Teď jdu stříkat karoserii a udělal jsem malou změnu - stříknu i disky černou, protože je to tak charakteristické, že by mě to
mrzelo.
Pohrál jsem si s pilotem, z dekálů ze Subaru 1:43 jsem vzal pásy a přilepil. Vypadá to úžasně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Formule 1 jak jsem ji postavil z hračky

#4 Příspěvek od stembas » 05 říj 2016, 11:36

to je parada, daji se takove formulky ještě nekde sehnat ? Rad upravuji takove hracky. :)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule 1 jak jsem ji postavil z hračky

#5 Příspěvek od model » 05 říj 2016, 13:39

Musí se chodit po hračkářstvích, velkoobchodech a v té záplavě nevkusu se tu a tam najdou skvosty za pár desítek korun.
Jeden čas i v Levných knihách byly docela slušné modely v měřítku 1:43.
Tato formule asi Williams Honda dostala ode mne atak a potom putovala do šuplíku protože v té době jsem
ještě nepotkal Vítka a s motory, převody a koly co jsem měl by to dopadlo strašně.
Pokud Ti nevadí stav rozpracovanosti, dej kontakt a já Ti formuli pošlu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Formule 1 jak jsem ji postavil z hračky

#6 Příspěvek od stembas » 05 říj 2016, 14:36

diky te fotografii toho Wiliamse jsem zistil ze ty formule jsem kdysi davno mel, vim o co jde.Takze zatím nic. A tu drahu v Tlumacove stavi J. Micek ? A kdy asi tak bude v provozu ? Diky

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule 1 jak jsem ji postavil z hračky

#7 Příspěvek od model » 05 říj 2016, 16:54

Nevím, kdo to vede, běhá kolem toho Viktor Mechl, který ale s panem Míčkem spolupracuje.
Díly dráhy jsou převezeny do Sokolovny v Tlumačově a to je tak vše, co o tom vím.
Nabízel jsem Viktorovi pochopitelně pomoc, zatím se neozval.
Pokud to vyjde, bude to pro Zlínsko velký bonus. Ale znáte to - práce kolem toho, první faktury za nájem a média,
spousta času strávená při údržbě a potom vám někdo vyčte, že chcete na závodech 10 Kč za kávu...

stembas
Příspěvky: 263
Registrován: 18 říj 2015, 14:25

Re: Formule 1 jak jsem ji postavil z hračky

#8 Příspěvek od stembas » 06 říj 2016, 08:06

kdyby to vyslo bylo byto super !!!

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule 1 jak jsem ji postavil z hračky

#9 Příspěvek od model » 09 říj 2016, 22:29

Dovolte mi, abych pokračoval v tomto vláknu. Nikdo nechtěl nabídku získat rozdělanou formuli,
tak jsem si řekl, že k Ferrari bude jako nevěsta tento Wiliams Renault.
Opět jsem vytáhl své skromné zásoby a mám připravený podvozek. Ještě tam vyvrtám otvor
pro vodítko a pochopitelně budu řešit dekály, aby auto vypadalo skoro jako předloha.
Opět - motorové lože Model, všechny osky 3 mm, pneu zadní Slot-it, přední kombinace plastových disků a pneu ze stavebnice Peugeotu 908.
Vodítko od Milana, nebo kvůli velikosti zkusím SCX.
Motor, pastorek a převod tentokrát klasika, nic vyjímečného.
Ještě doplním magnety, to až vyzkouším auto na dráze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět