Vodítko

Odpovědět
Zpráva
Autor
řepák
Příspěvky: 71
Registrován: 19 kvě 2016, 17:30

Vodítko

#1 Příspěvek od řepák » 25 kvě 2016, 19:48

Zdarec , jsem tu úúúúúplně novej , začal sem nákupem 3 sad GO .
Dneska mi kolega vyzvedl 1 použitou přes bazoš .
Pán psal že jedno auto-F1 má ulomenej ten ,,čudlík,, :D do drážky .
Jak se to dá opravit ? Je pravda že mám Lambo - to zelený , se mi zdá že je to stejně nějaký pomalý. Bude stačit ev. přehodit ,,kastli,, nebo pouze vyměnit vodítko ev. vyrobit nové , lepší ?
Z čeho ? Jak to děláte vy ?
Díky .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Vodítko

#2 Příspěvek od Jirka B » 25 kvě 2016, 20:46

Ahoj.Vodítko neboli kolík se dá koupit jako náhradní díl.Pro začátek si jej zakup a vyměň.Později (a nebo hned) můžeš původní kolík nahradit klasickým vodítkem.Možností je plno.Chce to vodítko s kratším břitem.Drážka je vcelku mělká a musel by si to obrušovat. Můžeš koupit vodítka od SCX, Slot it, slotD43-to ale asi u nás neseženeš.Carreru moc neznám ,tak nevím(myslím tím z modelů 1/32).A nebo vodítko od Milana.Chce to trochu si to tu pročíst. A ten druhý problém.Čemu říkáš pomalé.S čím to srovnáváš?

řepák
Příspěvky: 71
Registrován: 19 kvě 2016, 17:30

Re: Vodítko

#3 Příspěvek od řepák » 25 kvě 2016, 20:54

Policejní Chevrolet ev. BMW M3 -Tomczyk

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Vodítko

#4 Příspěvek od model » 25 kvě 2016, 22:29

Já si koupil čtyři auta GO a protože jezdím na dráze Faro, zkoušel jsem jako pravý modelář výměnu
kolíku a dvojkartáčků za pořádné vodítko.
Je fakt, že auta s originálním kolíkem jezdila výborně, hloubka drážky se dá upravit upilováním trnu - to v případě, že nemáte originál
Carreru dráhu.
Potom jsem dostal od Vítka kontakt na Milana a objednal si jeho vodítko včetně držáku.
Jak jsem psal v předchozích příspěvcích, dá se to vyměnit s trochou šikovnosti a auta na dráze Faro jsou k nepřekonání.
Pochopitelně by to chtělo nějaké dovážení, ale to je další krok k úpravě. Při ceně vodítka cca 20 Kč + poštovné to je dobrá investice
a hlavně je to modelaření.
Pro ukázku jsem vybral Aston Martina. Další tři auta jsou upravena podobně.
Protože mám Faro, musel jsem vložit nový široký magnet, aby auta nejezdila šejdrem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Vodítko

#5 Příspěvek od Jirka B » 26 kvě 2016, 12:18

To-řepák.K té rychlosti aut.S tím moc neuděláš.Každé auto jezdí jinak.Rozdílné jsou i otáčky motorů Go.Vždy se najdou rozdíly v jízdních vlastnostech.To by jsi musel laborovat a tunit a upravovat koupené modely. Co se týká těch vodítek tady mrkni http://skipper1.rajce.idnes.cz/. Kolonka moje modely.Na některých fotkách je to vidět,jak jsem vyměnil kolík za vodítka.A pokud by jsi chtěl jen vyměnit kolík,nic nekupuj.Pošli mi adresu a já ti nějaké kolíky pošlu.Něco tu ještě budu mít.Já to nepoužívám. A pročti si sekci modelů 1/43.Tam se již plno věcí řešilo.Budeš to mít pak trochu jednodušší.

řepák
Příspěvky: 71
Registrován: 19 kvě 2016, 17:30

Re: Vodítko

#6 Příspěvek od řepák » 27 kvě 2016, 21:30

Díky za rady , v podstatě vyřešeno během pár minut.
Náhradní ,,vodítka,, - trny byly v pytlíčku s náhr. kartáčema .
Výměna , cca 10 minut , + jsem rovnou vyměnil i ty kartáče .

Odpovědět