Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

Pokec o všem, co se jinam nevešlo.
Zpráva
Autor
Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

#11 Příspěvek od Jirka B » 30 pro 2013, 17:58

Otázka pro administrátory-zda by zde šlo založit nějakou část na fotografie-/album,fotogalerie, atd./,aby se nezaplácávala diskuse.

Vítek

Re: Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

#12 Příspěvek od Vítek » 30 pro 2013, 21:46

Každý uživatel DF má právo vložit do příspěvku přílohu ve formě obrázku. Je omezena velikost. A taky je na uživateli, jestli dá jednu nebo dvě ilustrační fotky a nebo jimi zaplevelí vlákno.
Vím na které fotky narážíš a taky nejsem s jejich zobrazením spokojený. Jsou načteny z externího úložiště (a pokud z něj zmizí, tak zmizí i z DF) a jsou opravdu zbytečně velké. Pracujeme na technické upravě, která takové vkládání - načítání znemožní.

Při zakládání DF jsme dali přednost pohodlnému vkládání z PC a nahrávání fotek na DF. A to z důvodu jejich dostupnosti i po delší době a z důvodu jejich pohodlné úpravy v PC.
Celé to vychází z předpokladu, že si uživatel dá malinko práce a obrázek upraví na požadovanou velikost. Sám jsem při vkládání článků o Astonu a Covettě přeukládal všechny fotky a myslím, že díky jejich velikosti s nimi není problém. Taky nemám rád pokud je fotka přes celý monitor a ve čtení doslova překáží.
Je zajímavé, že si lidé dají práci s nahráním fotky někam na úložiště a jejím linkováním, místo toho aby ji upravili a vložili z PC. :?:

Na druhou stranu nemáme zájem zakládat samostatnou galerii, nebo databázi, když je na internetu k dipozici nepřeberné množství úložišť obrázků. Stačí si vybrat. Takovým úložištím nejsme schopni a ani nebudeme konkurovat.

Myslím, že pokud si průměrně inteligentní člověk přečetl toto: http://www.autodraha-forum.cz/viewtopic.php?f=16&t=14, tak s vložením přílohy nemůže mít problém. ;)

Koula
Příspěvky: 40
Registrován: 27 pro 2013, 09:06

Re: Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

#13 Příspěvek od Koula » 05 led 2014, 16:50

...hlavně aby forum dlouho fungovalo!!

tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

#14 Příspěvek od tom59herder » 09 úno 2014, 19:38

Od administrátora Vítka jsem dostal soukromou zprávu a chtěl jsem na ni odpovědět. Systém mě k odpovědi nepustil s tím, že jsem málo aktivní na fóru a tak jsem na SZ nemohl odpovědět. Co dál ? ;)

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

#15 Příspěvek od Petr L » 09 úno 2014, 21:31

Ahoj, tak na toto jsme doposud nenarazili, osobně jsem dostal několikrát SZ od právě registrovaných členů. Nechám to prověřit IT a uvidíme co s tím, do té doby prosím o trpělivost a shovívavost.

Díky

Petr L

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

#16 Příspěvek od Petr L » 18 úno 2014, 20:52

Tak blokování SZ pro nové členy je v základním nastavení a po pěti příspěvcích je možnost posílání SZ odblokována.
Jedná se o opatření proti spammerům a po konzultaci s IT zatím nebudeme tuto sice nepohodlnou, ale velmi účinnou pojistku rušit.

Děkujeme za pochopení

Petr

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

#17 Příspěvek od Petr L » 20 úno 2014, 00:21

Počet příspěvků jsem snížil na 3. ;)

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

#18 Příspěvek od Jirka B » 26 bře 2014, 14:03

Jen dotaz na admin.Když do článku zkopíruji odkaz,aby vás to hodilo přímo na uvedenou stránku,nejde mi to.Takže jen mně ,nebo je to tak schválně.Ze začátku mi to totiž šlo.Dík

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

#19 Příspěvek od Petr L » 26 bře 2014, 20:26

Myslím, že odkazy fungují, problémy nastanou pouze pokud je v odkazu diakritika. Můžeš si to odzkoušet ;)

https://lh3.googleusercontent.com/-F6H4 ... -no/30.jpg

Vítek

Re: Vaše připomínky k fungování diskusního fóra

#20 Příspěvek od Vítek » 29 bře 2014, 09:14

Nefunkční odkaz byl důsledkem chyby v zápisu uživatele.
Mezi odkazem a jakýmkoliv znakem musí zústat mezera. Jinak systém odkaz nepozná. Osobně doporučuji používat postup, kdy se po označení odkazu použije příkaz URL.

Odpovědět