Jak oživit autodráhu ITES

Odpovědět
Zpráva
Autor
Honza65
Příspěvky: 38
Registrován: 04 bře 2014, 07:39

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#41 Příspěvek od Honza65 » 20 srp 2015, 12:07

Musim uznat že lépe postavenou Ites autodráhu jsem neviděl,pánové velkej palec nahoru
a gratulace k supr výsledku.

SaVec
Příspěvky: 55
Registrován: 14 led 2014, 20:09

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#42 Příspěvek od SaVec » 06 říj 2015, 20:07

Máte tu dráhu moc pěkně vymazlenou jak je vidět na Rajčeti.
Zkoušel jste někdo přizpůsobit ITES pro Slotit tím, že jste na 5mm plast mezi trolej a drážku nalepili Cu pásku a tu připájeli k troleji? :idea: :?:

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#43 Příspěvek od Petr L » 06 říj 2015, 20:30

Slot.it na Ites v klidu můžou jezdit i tak, pokud to chceš vylepšit, použij Milanova vodítka konstruovaná přímo pro Ites:-)

SaVec
Příspěvky: 55
Registrován: 14 led 2014, 20:09

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#44 Příspěvek od SaVec » 06 říj 2015, 20:58

Ono to tak asi dopadne, ale jen mě to napadlo.....

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#45 Příspěvek od Petr L » 06 říj 2015, 22:59

Itesu víc pomůže, když překontroluješ, jak jsou zafixované troleje v dílu a spoje trolejí mezi díly a kde je potřeba tak je "utáhneš" Víc není potřeba, tedy krom toho speciál vodítka :-)

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#46 Příspěvek od MAXI-PU » 07 říj 2015, 04:34

Napájanie dráhy máme na 8 miestach a celá rovinka pri pulte jazdcov je prepojená každý diel samostatne čo bola mimo iné strašná práca. Tiež ma napadlo dať medzi drážky ešte elektricky vodivú pásku - začal som v jednej zákrute lepiť hliníkovú elektricky vodiacu pásku ale je to mravenčia práca a tak to nemám dokončené. Naviac plochu medzi trolejmi som využil na označenie dielov dráhy, sú tam napísaná čísla pretože na hrbolatý povrch dráhy Ites sa to zle písalo. Vodítka postupne vymením, no zatial sme jazdili s originálnymi Scalextrix aj SlotIt a v podstate nebol velký problém. Milanove vodítko je výborné a odstráni problémy.

jakubadamcik
Příspěvky: 30
Registrován: 30 bře 2015, 13:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#47 Příspěvek od jakubadamcik » 15 říj 2015, 15:32

Ahoj,
no já jsem se rozhodl oživit Autodráhu Ites. Koupil si nové ovladače od Fara, nový tvrdý zdroj cca 15V 20A, ITES díly na Aurku, a postavil 15m dlouhou čtyřdráhu. Všechny díly jsem pečlivě sesponkoval. Na Ites autíčka koupil Motory Super, nové pneu a hodně magnetů:) Dráhu jsem vybavil časomírou.
Ano a jezdí to skvěle. Prostě skvělá zábava jak s dětmi, kamarády a i sám ježdění jen tak na čas. Výsledek včetně videa jsem umístil na czauticka.cz http://czauticka.cz/home/ceska-autodrah ... es/okruhy/
Jediné co ještě musím vychytat je, že tu a tam se autíčko zastaví a nerozjede se. Musí se do něj strčit. Ale to bude spíš záležitost kartáčku. Respektive se musím zeptat jaké kartáčky používáte na ITESU?
Když používám originální ITES kartáčky tak autíčko se nezastavuje ale v zatáčkách víc vyskakuje.
Když používám Faro kartáčky tak autíčko je v zatáčkách stabilnější ale tu a tam se zasekne. Ještě se kartáčky zanášejí a musí se po čase očistit brusným papírem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CZAuticka.cz :)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#48 Příspěvek od model » 15 říj 2015, 20:31

Jak je vidět, dá se i z Fara udělat perfektní záležitost. Líbí se mi jednoduchý ale velmi plynulý tvar dráhy.
Zkuste použít Milanovo vodítko, určitě se zlepší jízdní vlastnosti.
To, které je součástí jeho podvozku 1:43 je výborné a to pro měřítko 1:32 bude určitě stejně dobré i pro Vaše auta.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#49 Příspěvek od hydrostar » 27 úno 2022, 18:05

Pro případné zájemce mám další variantu krajnic pro autodráhu ites.
V České Třebové krajnice vyřezávali ze dřeva, na internetu jsem dostal doporučení na 3D tisk (https://modelbazar.cz/rozsireni-ceske-a ... nio/964605), kolega model doporučoval polystyrenové desky (viz zde: http://autodraha-forum.cz/viewtopic.php ... nice#p6455) a kolega SaVec vytvořil krajnice z karimatky (viz zde: http://autodraha-forum.cz/viewtopic.php ... t=10#p6104).
Vylučovací metodou jsem dospěl k následujícímu. Dřevo je náročné na vybavení dílny a čas, 3D tisk se v daném množství výrazně zakousne do peněženky, takže tyto možnosti jsem vyloučil velice rychle. Polystyrenové desky se mně velice zamlouvaly, ale mé snahy troskotaly na mé vlastní neschopnosti je sehnat. Asi jsem se špatně díval a když už jsem něco našel, tak to neodpovídalo potřebné tloušťce. Ale pokud někdo má zdroj, tak je to jistě materiál 1A. Karimatku se mně bohužel nepodařilo zkrotit do roviny a pořád se kroutila. A to i změnou teplot. Lepit k podložce jsem ji nechtěl. Nakonec pomohla náhoda. Spadla mně kartonová krabice vedle autodráhy. Tloušťka dvouvrstvého kartonu přesně odpovídá výšce panelu autodráhy ites. Práce s tímto materiálem je stejně pohodlná jako s polystyrenem. Jen je nutné ho povrchově upravit. Ideálně ještě přelepit kancelářským papírem, aby nebyly zbytečně vidět vlny. Při lepení sice dojde k mírnému celkovému zvlnění, ale to se dá lehce napravit mírným navlhčením spodní strany a mírným rovnoměrným zatížením. Po vysušení bude vše opět rovné. K autodráze je pak krajnice přilepena pomocí oboustranné pásky. Povrch jako takový je samozřejmě kluzký, ale komu stačí jen to, že mu auto v zatáčce nespadne z dráhy, tak myslím, že se jedná o dostatečnou variantu.
IMG_20220227_172248 (1).jpg
IMG_20220227_172304 (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Yarin
Příspěvky: 50
Registrován: 29 zář 2016, 19:34

Re: Jak oživit autodráhu ITES

#50 Příspěvek od Yarin » 04 bře 2022, 17:25

Na autodráze v České Třebové jsme měli krajnice z plastových desek na reklamu silných 8 mm. Přesně nám je frézovali v dílně na výrobu 3D reklamy. Výkresy 1:1 jsem ještě našel. V případě zájmu klidně Corelovské soubory pošlu. Dráhu jsme prodali do Svitav i s krajnicemi, takže tam jsou případně k vidění.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět