Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

Odpovědět
Zpráva
Autor
harry
Příspěvky: 118
Registrován: 20 led 2015, 22:01

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#61 Příspěvek od harry » 19 kvě 2015, 20:26

Velmi kvalitné a poucné vlákno.

Modernejšie spraye,Vitkove decály,MAXI -PU ho robota a ja mozem dodat len svoj rešpekt nad výsledkom. :)

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#62 Příspěvek od MAXI-PU » 20 kvě 2015, 17:04

A je tu posledný model zo série Porsche 917K je - Gulf 1970. Farbu som použil blankytna modř SD 4185 foto č. 61. Foto hotového modelu č. 62 a 63.
Zopakujem ešte razu. Farby som použil tie, ktoré sú bežne dostupné a nevyžadujú žiadnu mimoriadnu zručnosť a ani použitie striekacích súprav.
A aplikáciu Vítkových decálov zvládne každý, kto dokáže obstojne strihať nožnicami, použije pinzetu a na vysušenie maličkú handričku zo savého materiálu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#63 Příspěvek od MAXI-PU » 20 kvě 2015, 17:06

A ešte fotka všetkých zreštaurovaných modelov. Gulf s číslom 1 vzadu som robil asi pred 10 rokmi keď som ešte nemal originálne decály.
Fotky vo väčšom rozlíšení nájdete v mojej galérii - link je vyššie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Kropacek
Příspěvky: 85
Registrován: 02 led 2014, 11:07

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#64 Příspěvek od Kropacek » 11 čer 2015, 21:40

Jen poznámka, díky MAXI-PU a Vítkovi sem se dostal k obtiskům na Porsche 917 a Shadowa a tak jsem zkusil ty autíčka předělat taky. Musím říct, že ty obtisky sedí a je radost s tím dělat. Osobně jsem si je pak tiskl na inkoustové tiskárně na obtiskový papír pro inkoustovky a následně stačí jedna vrstva bezbarvého autolaku.

A když jsem byl v tom tak jsem si udělal ještě Mirage, Ford GT a Porsche 911. Takže jen na doplnění, že to jde. Já tam navíc zkusil dát i jiné motorky, takže tam mám Faro, Slot.It a Ites motor. Faro dokonce dvě verze jednu pomalejší a jednu tu rychlejší. Použil jsem takovou tu redukci Faro.

Pneumatiky jsou včetně kol z té Faro NF formule. Dají se sehnat v cca 2 provedeních. Je s tím docela radost jezdit, tedy pokud si neuděláte křivý podvozek jako mám u 917ky. Nicméně díky tomu, že jsem si natřel i ten drátek co jde přes karoserii, samozřejmě, že až po té co jsem jí měl už natřenou, tak to nechci rozebírat.
itesp1.png
itesp2.png
Takže díky za ten nápad a obtisky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PWR

Uživatelský avatar
česká autodráha
Příspěvky: 22
Registrován: 17 led 2015, 19:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#65 Příspěvek od česká autodráha » 15 čer 2015, 18:46

Autíčka jsou opravdu nádherné. Mohl bych požádat Vítka a pana Kumičáka o zaslání obtisků na e-mail chyle.pavel@centrum.cz ? Doma mám kromě autíček ve výborné původním stavu i nějaké horší tak bych je mohl taky předělat podle původních předloh. Předem děkuji.
Naposledy upravil(a) česká autodráha dne 08 říj 2015, 22:13, celkem upraveno 1 x.
http://ceska-autodraha.webnode.cz/ - Web o české autodráze Ites, Gama, Gonio a Faro

Vítek

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#66 Příspěvek od Vítek » 18 čer 2015, 20:14

Vydržte ještě prosím až MAXI-PU dokončí další modely. Všechny dekály spolu s dalšími informacemi budou volně ke stažení. Díky za pochopení.

Uživatelský avatar
česká autodráha
Příspěvky: 22
Registrován: 17 led 2015, 19:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#67 Příspěvek od česká autodráha » 18 čer 2015, 20:57

Díky, už se těším!
http://ceska-autodraha.webnode.cz/ - Web o české autodráze Ites, Gama, Gonio a Faro

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#68 Příspěvek od MAXI-PU » 21 črc 2015, 20:06

Dostala sa mi do ruky stará karoséria modelu Metalex MTX 2-01 v merítku 1:32, ktorú niekedy vyrábala firma Modela. Karoséria bola z priehľadného materiálu a bola vhodná na podvozky Ites. Žiaľ s karosériou tohoto typu sa veľmi ťažko pracuje a veľmi ťažko sa dosahuje aká - taká modelovosť. Rozhodol som sa, že v rámci svojich prestávb urobím aj tento model, no trošičku ho prerobím.
Decály pre model MTX v merítku 1:24 mi urobil Vítek a tak stačilo tieto zmeniť do merítka 1:32 a budú sa môcť použiť.
V prvom rade som karosériu zaformoval a urobil som si laminátovú karosériu s ktorou sa veľmi dobre pracuje.
foto č.01, 02.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#69 Příspěvek od MAXI-PU » 22 črc 2015, 20:07

Podvozok Ites ktorý rozvorom pasuje na túto karosériu som trošku upravil. Najprv som dal dozadu dlhšiu osku a predné kolesá s formulky Ites a to isté som neskôr urobil aj vpredu - takto je model širší a dobre vyzerá. Uchytenie karosérie som najprv riešil podobne ako sú originálne karosérie - bočným drátikom. Dovnútra karosérie som vlepil kúsok plastu ktorý vyplnil medzeru medzi podvozkom a karosériou. Navrtal som to a dal som tam drát.
foto č. 03, 04.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MAXI-PU
Příspěvky: 395
Registrován: 02 úno 2014, 19:10
Bydliště: Púchov

Re: Renovace a úpravy ITES - MAXI-PU

#70 Příspěvek od MAXI-PU » 22 črc 2015, 20:08

Potom som sa rozhodol, že to zmením a vyskúšam uchytenie za pomoci suchých zipsov.
foto č. 05, 06.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět