ABC a autodráha

Zpráva
Autor
tom59herder
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2014, 12:29
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC a autodráha

#41 Příspěvek od tom59herder » 08 lis 2020, 17:44

Pro další zájemce o stavbu tohoto modelu jsem připravil balíček s kompletními podklady pro Tatru Narex a to i včetně vystřihovánky, která vyšla pouze jako vlepená příloha ABC. V balíčku jsou 3 varianty možného podvozku. Balíček najdete zde - https://www.tom59herder.cz/getFile/id:7154. Pokud budete tisknou, tak vystřihovánku ve skutečné velikosti, rozlišení je 300 DPi.
Tak ještě alespoň dva obrázky:
Obrázek

Obrázek

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: ABC a autodráha

#42 Příspěvek od Jirka B » 08 lis 2020, 18:10

Některé papírové modely byly moc pěkné a hlavně tyto,dnes již historické modely nikdo nevyráběl.I já jsem kdysi použil vystřihovánku papírové formule na zhotovení dráhového modelu. Ještě když jsem se zabýval modely v 1/43. Byla to jediná papírová karoserie,kterou jsem měl.Jen jsem si tu vystřihovánku zmenšil na potřebné měřítko(původní v 1/24). A navíc to bylo jednoduché a finančně nenáročné,na domácí ježdění idál.Tady malá vzpomínka.
31.JPG
25.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ABC a autodráha

#43 Příspěvek od model » 09 lis 2020, 08:27

Papírové formule vypadají perfektně. Hlavně když je tak krásně nalakovaná.
Jediná malá vada na kráse jsou disky, ale vzhledem k tomu, že když není nic doma,
použije se co se najde. To já dobře znám.
Palec nahoru

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: ABC a autodráha

#44 Příspěvek od HonzaS » 09 lis 2020, 13:22

Zajímavé je i to, že i když vlastní vystřihovánky karosérií jsou perfektní, tak návod na šasi je dost předpotopní. V roce 1975 vydalo Naše vojsko publikaci Automobilové modelářství (autor opět J. Tůma) s množstvím příloh a plánků, kde se v kapitole věnované právě podvozkům objevují i fotografie jejich různých typů v návaznosti na tehdejší závodní kategorie. Přestože zdaleka nereprezentují tehdejší modelářskou špičku, i tak jsou svým pojetím na míle daleko za podvozkem pro ABC.
Prostě "závodníci" v ABC apod. nikdy moc inspirace nenačerpali. Fakt je také ten, že již tehdy byla také relativně snadno dostupná řada karosérií všech kategorií (1/24 i 1/32) např. od J. Šolce z termoplastu, laminátu, příp. i z lexanu (z individuálního dovozu). Vývoj tehdy šel hodně individuálně mimo tehdejší sdělovací prostředky a zdejší marginální výrobu.

Odpovědět