Přestavba Igráčka na dráhu

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Přestavba Igráčka na dráhu

#1 Příspěvek od model » 29 srp 2018, 19:24

Byl jsem zvědavý, jak bude vypadat novinka od Fara - motokára s Igráčkem.
Myslel jsem si, že bude použit původní model, který nese podle mne rukopis Václava Krále,
ale je to úplně nový model. Nic proti, ale ten původní je originálnější. K tomu cena přes tisícovku,
no přeji této nové kategorii úspěch.
A protože si rád hraji, tak jsem si otevřel bednu s hračkami našich dětí a začal se přehrabovat.
Úspěch se dostavil, vylovil jsem dvě původní káry, tři igráčky, necky, lopatu a válec.
Nechtěl jsem dělat složitou přestavbu, protože to není model k závodění, ale když jsem auto rozdělal,
zjistil jsem, že se dá úplně jednoduše provést úprava na dráhu. Zadní náprava s oskou 2,38 mm, kola
a převod in-line Slot.it. Osazení osky v původních držácích jsem nechal, jde opravdu jen o pokus, jediný zásah do podvozku
bylo vyříznutí otvoru pro motorek a převod. Aby se oska nepohybovala vertikálně, vlepil jsem do bočnic karoserie plastové destičky
a jemně dopiloval. Musel jsem udělat nový volant, protože původní jsem nenašel, také jsem s těžkým srdcem upravil figurku, ale dá se pořád
vrátit do původního stavu. Protože jsem kupoval igráčky začátkem osmdesátých let, tak jsou všichni dělnického původu, ale pro tu srandu
bude stačit pracovní přilba. Ještě osadím vodící trn a stěrače, jako má Carrera a magnety a zkusím, co to udělá na dráze.
Ještě poznámka k ceně. Když jsem si spočítal komponenty použité v přestavbě, vyšla mi částka 798 Kč. Spíše jsem zvědav, zda tato kategorie zaujme,
protože v ceně do tisíce korun se dají koupit klasická závodní auta, která jsem přece o něco atraktivnější, jako tato hračka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 102
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Igráčka na dráhu

#2 Příspěvek od hydrostar » 29 srp 2018, 19:40

Hm, abych pravdu řekl, tak to vypadá lepší než ten "model" od Fara...
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Uživatelský avatar
marty.dutch
Příspěvky: 168
Registrován: 08 úno 2014, 15:54

Re: Přestavba Igráčka na dráhu

#3 Příspěvek od marty.dutch » 29 srp 2018, 23:33

Přátelé moji milí no nic proti motokáře od Fara s Igráčkem,ale Já bych si strašně přál aby se prostě věnovali té Škodověnce 130 RS
Ikdyž přestavba na podvozku od SCX s laminátovou karoserií má také svoje kouzlo :-)
Někde v historii v sekci 1:32

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Igráčka na dráhu

#4 Příspěvek od model » 30 srp 2018, 07:17

Marty, proto jsem to dal do kuriozit.
Pokud se jedná o Škodu 130 RS, získal jsem před časem od Maxi-pu karoserii a sadu obtisků a
auto jezdí. Podvozek jsem si postavil vlastní s použitím mého plechového motorového
lože. Za pár dnů mi přijde 3D tiskárna, takže si asi nakreslím nový podvozek a vytisknu si ho.
Teď jen ty karoserie...

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Přestavba Igráčka na dráhu

#5 Příspěvek od HonzaS » 30 srp 2018, 10:36

Za mě jsou obě provedení povedená, navíc malé děti, jestli si ještě dnes vůbec hrají s autodráhou, může Igráček zaujmout a být jim bližší než nějaký supersport. A čím barevnější, tím lepší. Dokonce Faro snad vyřešilo i letitý problém s vodítkem. Jinak mám dojem, že Faro hodně spoléhá na opakování úspěchu Favorita - doba je už ale někde jinde a schopnost firmy dát jediný nový model do nabídky za x let mluví sama za sebe.
Konverze retroigráčka hezká, jen je škoda tak malého rozvoru. Nová verze Fara má díky prodloužení našlápnuto na výrazně lepší jízdní vlastnosti, škoda že v e-shopu není také uvedena váha superkartů.

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Přestavba Igráčka na dráhu

#6 Příspěvek od Petr L » 30 srp 2018, 11:03

Faro finální verzi Igráčka s károu testoval na dřevě na přání pana Kysely Jura Míček, tak uvidíme, jestli to bude mít vliv na výrobu třeba nějaké jezdivější edice.
Jinak Jura fotky motokáry zveřejni na svém FB a měla po světě celkem pozitivní ohlas :-)

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Igráčka na dráhu

#7 Příspěvek od model » 02 zář 2018, 09:32

Teď již jen technické údaje. Osadil jsem stěrače, vodítko a zapojil motorek a šel vyzkoušet, co to
udělá. Na to, že jsem neupravoval pneumatiky, neosadil magnety, jezdil Igráček perfektně. Ty magnety jsou již osazeny, protože kratinký rozvor
je trochu nestabilní v zatáčkách a vodítko při vyšší rychlosti vyskakuje z drážky. Pokud se nejezdí brzda - plyn, dá se s prckem nádherně kroužit po dráze.
To určitě uvítají děti, pro které je hlavně určen.
Poslední úprava - kápnul jsem lepidlo za krk figurce, protože se hlavička volně otáčí a po pár okruzích se koukal dozadu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Přestavba Igráčka na dráhu

#8 Příspěvek od HonzaS » 05 zář 2018, 11:35

To vodítko mi trochu připomíná cesťáky od Scalextricu okolo roku 1965, kde byl místo otočného vodítka napevno jen kolík. Když to člověk přehnal se smykem, tak auto plynule pokračovalo opačným směrem.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Přestavba Igráčka na dráhu

#9 Příspěvek od model » 05 zář 2018, 13:36

Chtěl jsem použít originál vodící trn od Carerry, ale tam se musí udělat oválný otvor.
Já využil staré vodítko, ořezal jsem ho a snížil v zadní části vodící břit, aby nezasahoval do stěračů.
Takže vodítko je úplně samostatné a umístění stěračů sedí na Faru bez problémů.

Odpovědět