Artin Disruptor...

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Artin Disruptor...

#1 Příspěvek od RUMOV » 03 črc 2015, 02:42

V rámci asi většího okruhu kupujících Artin začal vyrábět speciální sérii "devastačních" autodráh a vozítek pod názvem Disruptor...
Principem je soupeře "neozávodit", ale vymést z dráhy. :?:
k2-_81288931-257d-48a4-9470-ee50eef5ddbe.v1.jpg
Soupravička se skládá ze tří "jakoby-aut" a princip je naprosto jednoduchý...
Dostat soupeře z dráhy a zůstat na okruhu sám.
video lze zhlédnout zde...https://www.youtube.com/watch?v=qooRoNIxsb8

V dnešní hektické době, marketingový tah zaměřený především na malé děti, které si tak už od malička vytvářejí ostré lokty... :x
Ale abych také na konec zprávy dal nějaké pozitivum a možná i malý autodráhový kvíz. :idea:

Jedno auto je napájené trvale, tzn. jezdí bez ovladače, další dvě mají každý svůj BEZDRÁTOVÝ ovladač.
Napětí udávané výrobcem a trafo je na 7,5 voltů, ale nedalo mi to, a testnul jsem to i na 10 voltů.
Funguje to!

Schválně, napadlo Vás to samé, co napadlo mě? :idea:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
Petr L
Site Admin
Příspěvky: 792
Registrován: 15 pro 2013, 22:28
Bydliště: Praha

Re: Artin Disruptor...

#2 Příspěvek od Petr L » 03 črc 2015, 06:09

Tak mě v tom vedru nenapadá nic, ale asi by ty auta jezdily i na normálné dráze :-)

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Artin Disruptor...

#3 Příspěvek od RUMOV » 03 črc 2015, 07:16

Petře, to že by auta fungovala i na normální dráze mě napadlo v první řadě,(a za cenu deseti piv kterou jsem za to dal), se jedná alespoň o dobrý zdroj náhradních dílů. :idea:
Ale hned v druhé řadě mě napadlo to, když infra ovladač může fungovat na samostatné auto, proč by nemohl fungovat samostatně na dráhu. :lol:
A je tu mírná odbočka od tématu, (poprosím třeba o zřízení nového vlákna), "bezdrátové ovladače made in Čajna"... :D

Princip těchto bezdrátů, je takový, že mezi kartáčky a motorem je jakýsi čip, který je řízen přijímací infradiodou, (každé auto má svou vlastní frekvenci).
Napadlo mě, co tento čip "vřadit" do mého stávajícího ovládání? :idea:
IMG.jpg
Původní vstup od kartáčků auta (plus a mínus zdroje), mezi bílou a červenou, a původní výstup k motoru (plus a minus dráhy) mezi černou a červenou.
Jelikož čip "unese" 10 voltů (možná i 12), myslím si že by to mohlo fungovat, nemám sice zkušenost s jinýmí bezdráty, ale bastlířská dušička našeptává že jo, tak co ji neposlechnout. :oops:
A v případě že to zasmrdí, ani to nebude tak bolet.... :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Uživatelský avatar
RUMOV
Příspěvky: 338
Registrován: 03 led 2014, 09:32
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Artin Disruptor...

#4 Příspěvek od RUMOV » 20 črc 2015, 00:17

Ne, nezapomněl jsem, ani se nevykašlal na brouka v hlavě jménem bezdrátové ovladače za babku...možná i za dědka... :)
Mezi natíráním fasády jsem čip otestoval na skutečných 12 voltů.....a funguje.

Tak to asi nebude dlouho trvat, a za chvíli si založím nové téma pod názvem bezdrátové ovladače 1/43 skoro zadarmo...
Zatím odkaz na něco podobného.
http://slotcarillustrated.com/portal/fo ... hp?t=71433
...RUM BENE BIBITUR, HOMINEM TE ESSE, MEMENTO...

Odpovědět