Úprava Ites podvozku ITO 010

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Úprava Ites podvozku ITO 010

#21 Příspěvek od model » 30 led 2024, 12:19

Tohle by mohl být další level pro děti v kroužku, že si nakreslí svůj díl a doplní kostkami. Koupil jsem za 169 Kč v Lidlu formuli playtip a v pohodě jsem ji postavil na tento podvozek. Taktéž v Pepcu mají levné stavebnice, chce to hledat...

Uživatelský avatar
hydrostar
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2014, 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava Ites podvozku ITO 010

#22 Příspěvek od hydrostar » 30 led 2024, 14:58

Nemyslím vytisknout spojler a přidat ke kostkám. Myslím spíš ten celý model třeba Hot rodu.
Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Úprava Ites podvozku ITO 010

#23 Příspěvek od HonzaS » 31 led 2024, 08:23

10 lidí = 10 názorů na stejnou věc. Za mě je ta původní lego idea dobrá, ale trochu naráží na současnou realitu. Musí se tam sejít víc věcí najednou - mít doma autodráhu, malé kostky lega, rodiče se zájmem o autodráhu (a později i tisk), dítě se zájmem něco aktivně tvořit. Je otázka, jestli průnik těchto množin je přirozené číslo. Nejlépe by to zdokumentovaly odpovídající prodeje základní desky.
Osobně si myslím, že dětem je fakticky šumafuk s čím jezdí, jestli je pilot legáček, igráček, jiná potvůrka nebo "skutečný" pilot. Pavlova tvůrčí originální karosářská činnost je hlavně odrazem jeho neutuchajícího nadšení a kreativity na poli domácí autodráhy.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Úprava Ites podvozku ITO 010

#24 Příspěvek od model » 02 úno 2024, 09:36

Moje odpověď na Jirkovu poznámku o tisku celého auta je Shelby Can-Am z roku 1990.
Tiskne se mi karoserie, jakmile bude hotovo založím nové vlákno.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

mibar
Příspěvky: 31
Registrován: 24 bře 2021, 11:27

Re: Úprava Ites podvozku ITO 010

#25 Příspěvek od mibar » 10 úno 2024, 21:41

Pavle tvoje neutuchající invence a způsoby, jakými ji předkládáš jsou stále inspirativní pro nás všechny, co se snaží odtrhnout děcka od monitorů a klávesnic a ukázat jim půvaby ručních prací a otevřít dveře do světa fantazie a zajímavých technických řešení ... stále ti držím palce a děkuji za tvé příspěvky ..

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Úprava Ites podvozku ITO 010

#26 Příspěvek od model » 11 úno 2024, 14:32

Michale, díky za pochvalu, ale začínám si připadat, jako marketingové oddělení firny ITES, protože se mi podařilo oslovit několik prodejců
Lego kostek a dva z nich si podvozek objednali na zkoušku. A právě jeden prodejce z Ostravy mi chce poslat stavebnice aut od firmy Sluban,
abych vyzkoušel přestavbu a udělal jakýsi tutorial.
Právě tyto bazárky s Lego kostkami mají výhodu, že se nemusí používat již dost drahé stavebnice ze série Speed champion, ale levnější verze, nebo jen
speciální kostky. Tahle přestavba je docela příjemná relaxace večer s dětmi, nebo vnoučky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

mibar
Příspěvky: 31
Registrován: 24 bře 2021, 11:27

Re: Úprava Ites podvozku ITO 010

#27 Příspěvek od mibar » 14 úno 2024, 10:08

Dobrej tip, já totiž koupil na vánoce ke dvěma podvozkům Ites právě stavebnice Lego (i ve slevě byly drahý). Když jsem si to doma rozdělal a prohlídnul, zjistil, že to je až od osmi let, tak jsem je schoval na další vánoce, protože jim je 6 a 5 let a musel bych jim s tím tak vydatně pomáhat, že bych to spíše stavěl sám.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Úprava Ites podvozku ITO 010

#28 Příspěvek od model » 14 úno 2024, 22:18

Tak, balík dorazil, po otevření na mně vykouklo pět závodních vozů a čtyři terénní vozy postavené a v krabici dva modely nepostavené.
První co je vidět, je rozvor 64 mm, který je o 8 mm menší jako u LEGA. Podvozek 010 má dvě polohy rozvoru, takže se musí postavit karoserie trochu delší.
Zkusil jsem asi Nissana GTR a opravdu, dá se i s určitou redukcí kostek dosáhnout slušná silueta původní stavebnice.
Ještě jedna poznámka, podvozek na fotografiích jsem si vytiskl a použil osy 60 mm, takže kola přesahují obrys karoserie, ale to vůbec nevadí, má to takový tuningový nádech.
Jen tak na zkoušku jsem si upravil podvozkovou desku na tento krátký rozvor, právě se dotiskl a zkusím, jestli to bude k něčemu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Úprava Ites podvozku ITO 010

#29 Příspěvek od model » 15 úno 2024, 13:45

Postavil jsem bleděmodré závodní auto, zkrácený podvozek funguje perfektně, ale protože je k dispozici
podvozek jaký je, u tohoto výrobce stavebnic se musí stavitel poprat s prodloužením celého auta.
Když jsem si ověřoval rozměry Nissanu GTR, tak mi vychází měřítko 1:34. Šířka karoserie je skoro na 100%,
ale rozvor mají 64 mm a v tomto měřítku by měl být 81,4 mm.
Protože to je automodelářské fórum, tak si myslím, že toto vlákno stačí, protože se pohybuji spíše na úrovni
modelářských kroužků pro děti. Ale, kdo nezkusil, neuvěří, že se s tím dá krásně vyblbnout.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Úprava Ites podvozku ITO 010

#30 Příspěvek od model » 16 úno 2024, 20:19

Ještě společná fotka ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět