Placka

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1295
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Placka

#1 Příspěvek od model » 18 zář 2023, 12:36

Stáhnul jsem si z Thingiverse tuto placatou karoserii a k ní jsem si nakreslil podvozek s AW uložením motorku.
Převod a zadní kola jsou od Honzy, takže pomalu ale jistě využívám vše co mi poslal. Karoserie je hodně mimo, ale zkusím z ní udělat
můj oblíbený otevřený spider, přidám zadní křídlo, něco nasávacích krytů a bude to.
Hlavně jsem si chtěl vyzkoušet nový filament, který jsem dostal na Vánoce, je to od výrobce Plasty Mladeč antracitová směs s drobnými stříbrnými
tečkami, nádherně matný.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1295
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Placka

#2 Příspěvek od model » 18 zář 2023, 21:54

Vytiskl jsem si zadní křídlo a hlavičku pilota, odřízl kabinu a je z toho docela slušný spider.
Kvůli průměru kol a velikosti podběhů mám světlou výšku cca 1 mm, takže budu zvědav jak to bude jezdit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Placka

#3 Příspěvek od HonzaS » 21 zář 2023, 07:02

Bez kabiny to vypadá rozhodně lépe. Jen pro dnešní dobu, kdy jsou taková auta vybaveny všemožnými přítlačnými plochami a výčnělky, je momentálně vzhled až moc puristický. Na jízdní vlastnosti jsem zvědavý, protože ten motor je vysokootáčkový diblík s cca 70.000 ot./min na 12V ;) ... Šasi je jako vždy perfektní, i když taková placka by si asi zasloužila pohyblivý držák motoru.

model
Příspěvky: 1295
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Placka

#4 Příspěvek od model » 22 zář 2023, 21:37

Udělal jsem další krok a to, že jsem na soustruhu převrtal zadní disky na osu 3mm.
Ještě osadím podvozek do karoserie a protože jsem musel svou dráhu rozebrat kvůli stěhování,
musím počkat na vhodnou příležitost si podvozek vyzkoušet.
Máme to my modeláři těžké ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět