Škoda Favorit z Itesu jako rallye model

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Zpráva
Autor
standa
Příspěvky: 18
Registrován: 25 pro 2016, 16:49

Re: Škoda Favorit z Itesu jako rallye model

#21 Příspěvek od standa » 02 črc 2023, 18:46

Děkuji za rady. Tak se mi to po stažení kompresoru z obchodu google podařilo. 😀👍

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Škoda Favorit z Itesu jako rallye model

#22 Příspěvek od HonzaS » 03 črc 2023, 07:49

Moc hezká práce a zároveň i pozitivní odpověď Pavlovi na jeho obavy, že o podobná vylepšení továrních modelů není zájem. Původní karosérii doplňky dostávají na úplně jinou úroveň, zároveň se dají smysluplně využít (po změně velikosti) i na jiná auta.

standa
Příspěvky: 18
Registrován: 25 pro 2016, 16:49

Re: Škoda Favorit z Itesu jako rallye model

#23 Příspěvek od standa » 03 črc 2023, 21:58

Ano Pavel prostě tyhle úpravy umí perfektně. Viz třeba tištěné doplňky karoserie Itesackeho Porsche 911. Na první pohled bych s nimi Ites karoserií P 911 nepoznal jaká to byla velká změna. A ještě jednou Fafin....s původním stavebnicovým podvozkem vypadá věrněji a pokud se použije i interiér a čiré zasklení není autu co vytknout....snad jen chybějící řidič uvnitř. 👍

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Škoda Favorit z Itesu jako rallye model

#24 Příspěvek od model » 04 črc 2023, 13:11

Jsem rád, že jsi použil tento podvozek a jestli chceš, můžeš mít něco podobného, také přestavbu
rallye modelu autíčka, tentokrát Renault 5 v měřítku 1:28 ze stavebnice Monti systém.
Dával jsem to také na Fórum, dám do přílohy fotografie, aby jsi byl v obraze.
Je tam originální potisk a moje verze Agroteam Slušovice.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

standa
Příspěvky: 18
Registrován: 25 pro 2016, 16:49

Re: Škoda Favorit z Itesu jako rallye model

#25 Příspěvek od standa » 05 črc 2023, 17:28

Renaulta Maxi jsem už kdysi předělaval. Ale použil jsem
k tomu výklopný držák motoru a vodítka podvozku Favorit Faro. Tvůj je perfektní jako všechno ostatní co děláš.👍
Ale ještě se vrátím k Favoritu. Když tak přemýšlím,stavebnice se dá pořídit i za cenu kolem 150 Kč. K tomu kolečka,motor,vodítko,převody a několik dílů z 3d tiskárny a celkový výsledek je hodně slušně vypadající a na dnešní poměry levný model auta na domácí autodrahu ve formě stavebnice? Když uvazis že dneska už auta třeba od Scalextric vyjdou i na 1500 Kč...

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Škoda Favorit z Itesu jako rallye model

#26 Příspěvek od model » 08 črc 2023, 11:46

Máš pravdu, jediný problém je měřítko 1:28, které jde mimo oficiální proud.
Ale pro děti, nebo ježdění doma pro radost je to dobrá volba. Stavebnice Favoritu od Směru Praha stojí do stokoruny a vše ostatní je většinou doma.
Nemá to pochopitelně parametry aut od profi výrobců, ale hlavní je, že si člověk udělá něco rukama.

Odpovědět