Škoda Enyaq iV pro takové domácí ježdění

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1295
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Škoda Enyaq iV pro takové domácí ježdění

#1 Příspěvek od model » 03 čer 2023, 23:09

To co jsem si postavil je pouze shodou náhod. U nás ve Zlíně probíhá 63. ročník Filmového festivalu a v doprovodném programu stál na
náměstí Míru kamion Škody auto jako inovativní laboratoř. Součástí virtuální prohlídky tu stály dvě 3D tiskárny od Průšy a tiskly v měřítku
cca 1:64 malou Škodu Enyaq iV, kterou jste si mohli doplnit baterií a LED žárovkou a vypínačem, aby Vám svítila. Měli tam asi jen pro ukázku zvětšený model cca 1:32 a 1:24.
K mému překvapení mi dali leták, kde Škoda a Průša nabízí zájemcům stáhnout si .stl soubor auta z QR kódu a vytisknout si ho.
Tak jsem to zkusil a stáhnul si tiskový soubor a na desce jsem si ho zvětšil. Chtěl jsem pochopitelně měřítko 1:32, ale na internetu jsem si opsal šířku karoserie, na tuto šířku jsem model zvětšil, ale zapomněl jsem, že deska snímá šířku včetně zpětných zrcátek, takže mám měřítko menší 1:36. Ono je to jedno, protože to je jen zkouška ale při velikosti auta by to byl zbytečný obr.
Tiskl jsem asi 5 hodin a potom jsem musel barbarsky vykuchat karoserii. Výhodou je, že ve střední části je šachta, do které se dává baterie a LED žárovky, pochopitelně zvětšená.
Nakreslil jsem si jednoduchý podvozek s in-line uložením, Milanovými disky a inserty a vodítkem. Karoserie je v surovém stavu, ale má docela hezky provedené detaily na karoserii.
Zajímavé je, že Škoda si chránila své vzory a teď zdarma nabízí tisk svého prémiového modelu. Kdyby tak chtěl Průša připravit Škodu 130 RS, nebo Fabii WRC, to by byl mazec.
Pokud by si chtěl někdo soubor stáhnout, pošlu mu na jeho e-mail QR kód. Můj mejl : vpveverka@centrum.cz
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1295
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Škoda Enyaq iV pro takové domácí ježdění

#2 Příspěvek od model » 08 čer 2023, 17:58

Auto jsem nastříkal stříbrnou barvou, dokreslil černé doplňky a na dráze to vypadalo, jako když si nějaký týpek, který na to má zkouší auto na okruhu.
A protože to bylo ve Zlíně, kde Škoda předávala toto auto zdravotnímu klaunovi a bylo pokresleno podle soutěže, tak jsem si řekl proč ne, nastříkám ho stejně,
alespoň to bude mít nějakou myšlenku.
Držte palce... / na fotce je skutečné auto /
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět