Další formule 1 od Mattela

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Další formule 1 od Mattela

#1 Příspěvek od model » 08 dub 2023, 22:05

No nedalo mi to a byl jsem si dnes koupit tmavě modrou formuli jako základ stavby vozu
formule 1 Williams FV 31. Tentokrát jsem použil klasický krátký motorek a in-line převod od Slot.itu
a krásně se to vešlo do karoserie.
Postupuji jako firma NSR se svými formulemi, které jsou stejné, jen se mění potisk a barva. Našel jsem fotografie
se zbarvením tmavě modrou barvou s černými doplňky a bílými polepy. Jediné, co jsem změnil je zadní křídlo, protože
u tohoto vozu mělo zajímavý tvar a hlavně otvory v bočnicích křídla.
Zjistil jsem, že se dá odbrousit jak ruka tak i helma, takže to bude jednodušší barvení.
Opět jsem použil pneumatiky, zadní disky jsem si vytiskl, protože jeden disk po převrtání házel. A hlavně byl zadní disk plný,
takže to zase trochu posunu k realitě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Další formule 1 od Mattela

#2 Příspěvek od model » 09 dub 2023, 13:15

Hotov, všechno si sedlo, pokusil jsem se o design helmy Kazuki Nakajimiho, chce to ještě bílý tenký popisovač, abych zarovnal křivky.
Zadní křídlo sedí podle plánku, teď opět ke grafikovi a budu řešit obtisky, které tomu dají tu správnou šťávu, doufám...
No není to Policar, ani SCX, ale za ty peníze a radost z práce to stálo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Další formule 1 od Mattela

#3 Příspěvek od model » 09 dub 2023, 21:24

Hotovo, motorek u modré formule zapojen, teď jen ty obtisky...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Další formule 1 od Mattela

#4 Příspěvek od model » 10 dub 2023, 08:39

Ještě malá poznámka, měl jsem dotaz od Zdenka ze Zubří v jakém měřítku jsou
tako autíčka, tak jsem si otevřel Wikipedii a podle technických údajů jsem přeměřil model
a světe div se, je to měřítko 1:32, hlavně rozvor 94,06 mm sedí.
Vizuálně jsem to porovnal s modelem 1:32 formule Red Bull od Burraga a je vidět,
že to sedí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Další formule 1 od Mattela

#5 Příspěvek od HonzaS » 11 dub 2023, 06:59

Hezká formulka levně, snadno a rychle. Tedy v případě, že disponuješ tiskárnou a schopností si to sám nakreslit :D .

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Další formule 1 od Mattela

#6 Příspěvek od model » 11 dub 2023, 10:42

Honzo i když se známe jen po telefonu, víš že konstruování a tisk nedělám proto, abych zbohatl ale rád poskytnu kolegům modelářům
soubory k tisku. Tyto konkrétní stavby formulí jsou spíše pro hobbíky. Možná by to zaujalo děti v kroužcích, ale jen tam, kde je plastová dráha.
A protože mám dvě varianty pro nízký motorek Carrera F1 a pro klasický krátký motorek Mabuchi, mohou si zájemci vybrat. Jediná podmínka je,
že se tyto soubory nebudou nabízet za peníze dalším zájemcům.
Ještě jedna důležitá věc, kamarád grafik slíbil, že mi v hodně blízké době zpracuje obtisky na Ferrari a Williamse, takže mohu i poskytnout podklad v PDF
a každý si může buď na obtiskový papír, nebo tenkou samolepící fólii nechat tyto dekály vytisknout na barevné laserové tiskárně v DTP studíích.
Pokud máte zájem, napište : vpveverka@centrum.cz

Odpovědět