Formule 1 od Mattela

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Formule 1 od Mattela

#1 Příspěvek od model » 06 dub 2023, 15:52

Opět taková kuriozita. Tentokrát jsem šáhnul po formuli z produkce firmy Mattel, která je plastová a také trochu větší jako ta předchozí kovová.
Měl jsem k dispozici nízký motorek F1 od Carrery, k tomu převod od Jirky Míčka a pastorek zase od Milana Šůly, vše modul M4.
Pneumatiky se mi zdály docela slušné, tak jsem je nechal i s disky, zadní jsem převrtal na osu 2,5mm. Abych co nejméně zasahoval do podvozku, použil jsem opět
držák motorku, který se šroubuje ze spodní strany podvozku. Zadní osa je vedena v lustrsvorkách, které jsem přilepil sekundovým lepidlem a zasypal jednou sodou, tak
to snad bude držet. Výhodou je, že karoserie dosedá na tato ložiska a fixuje je. Vytiskl jsem si držák vodítka, který je přišroubován do podvozku a použil jsem Milanovo vodítko.
Když jsem hledal podobu formule, našel jsem typ Ferrari F 399 z roku 1999. Z mých zbytků obtisků jsem asi po půl hodině přehrabování našel pár, které se trochu blíží
předloze. Zkusím ještě grafika uprosit na tisk dalších, ale protože to je opravdu hračka, tak to zatím nechám být.
Cena hračky 149 Kč a spousta radosti z výsledku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule 1 od Mattela

#2 Příspěvek od model » 06 dub 2023, 18:42

Už jsou tam i kabely, chtělo by je mít černé, ale nevadí a trochu jsem nabarvil pilota.
Omlouvám se Schumacherovi, ale jeho přilba je strašně složitá, tak jsem zvolil proužek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule 1 od Mattela

#3 Příspěvek od model » 07 dub 2023, 15:22

I když je to hračka, nedá mi to a postupně to dolaďuji barevně.
Bílo červené přední křídlo, červené bočnice, červená zpětná zrcátka a bezpečnostní pásy u pilota
a hned to vypadá líp. Byl jsem auto vyzkoušet na dráhu a velká spokojenost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1297
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule 1 od Mattela

#4 Příspěvek od model » 06 úno 2024, 15:59

Konečně po několika měsících mi grafik vytiskl obtisky na tyto formule od Mattela.
Opět je iniciativně nalepil, opět si je asi lépe ořežu, ach jo...
Ale jinak na hračku za 120 Kč slušné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět