Něco z ITES desky ...

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Něco z ITES desky ...

#1 Příspěvek od model » 12 bře 2023, 22:38

Trocha tajuplný titulek, ale jedná se o takový nápad hlavně pro modelářské kroužky, či hobíky jako jsem já.
Kostku, která drží přední osu u ITES desky jsem použil jako jednoduchý stavební prvek pro stavbu podvozku.
Jednu kostku jsem rozřízl na dvě poloviny v místě, kde je osazení pro osu 3 mm a u druhé kostky jsem vypiloval drážku pro držák vodítka.
Je to otázka 15 minut. Podvozkovou desku, která je na fotografiích jsem si nakreslil jen jako vzorek, abych zjistil jak to bude vypadat.
U přední osy jsem vytvořil drážky, ve kterých se dá kostka posouvat cca o 4 mm dopředu a dozadu, aby se dal přesně ustavit rozvor v karoserii.
Motorek bude mít ještě fixaci třmenem. Vzdálenost od spodku kostky ke středu osy je 6 mm, takže si můžete upravit tloušťku desky, aby byla světlost
podle průměru pneumatik podle Vašeho požadavku. U tohoto konkrétního podvozku je tloušťka desky 2,5 mm a při průměru kol 19,5 mm je světlost 1,25 mm.
Kostka je vylisována z tvrdého plastu, takže stačí kápnout olej a je to jako by tam byla ložiska.
Pokud se použije převod od ITESU, stačí vyšroubovat 4 šroubky M2/10 mm a převod naklepnout ve svěráku a po nasunutí domečků je hotovo.
Nechci tímto nápadem degradovat originální desku ITES, která slouží primárně jako platforma pro stavbu z kostek, nebo vlastních karoserií z 3D tiskárny, či papíru,
ale jako krok k vlastní tvorbě, kdy si na počítači nakreslím podvozek podle konkrétní karoserie a jen využiji tyto komponenty.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Něco z ITES desky ...

#2 Příspěvek od model » 14 bře 2023, 13:08

Hotovo ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Něco z ITES desky ...

#3 Příspěvek od model » 16 bře 2023, 14:43

Abych projekt dotáhnul do konce, upravil jsem starší karoserii, kterou jsem si nakreslil aby se do ní dal posadit Legáček, když je to pro děti.
Ještě by to chtělo ochranný rám a-la LEGO a může se závodit...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět