Formule z hračkářství na dráhu

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Formule z hračkářství na dráhu

#1 Příspěvek od model » 21 úno 2023, 13:15

Moje krevní skupina F1 jsou osmdesátá léta, ale zkusil jsem si přestavět tuto současnou formuli. Koupil jsem ji v hračkářství Kamaro za 120 Kč
a protože jsem si pořádně nepřečetl text na krabičce až doma jsem zjistil, že se jedná o kovový model. Naštěstí je to jen spodní část karoserie, zbytek je plast.
Měřítko je něco míň jako 1:32, proto jsem musel použít malý motorek Motraxx od Milana, převod je od Jirky Míčka a zadní kola jsou od Honzy Švece, které jsem zbrousil a zúžil. / omlouvám se /
Protože je podvozek z docela houževnatého plastu, nechal jsem uložení zadní osy beze změny. Dumal jsem jak ale bez bastlení osadit motorek. Vytiskl jsem si jakousi vanu, do
které jsem motorek upevnil a celou jsem přišrouboval ze spodu k podvozku. Snížil jsem světlou výšku a zpevnil podvozek, totéž jsem udělal pro držák vodítka, jen jsem snížil tloušťku stěny, aby
tam vlezly stěrače a přední kola se točila. Kovovou část jsem v zadní části odbrousil a na štěstí se tam motorek vlezl bez ztráty květinky a není nic vidět.
Celý podvozek ještě nastříkám černou barvou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule z hračkářství na dráhu

#2 Příspěvek od model » 21 úno 2023, 21:20

Kompletace dokončena, porod při protahování kabelů k vodítku, ale zvládl jsem to.
Černý nástřik krásně sjednotil podvozek, takže poslední kapkou bude sehnat někde pilota v podobném měřítku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Jirka B
Příspěvky: 414
Registrován: 23 pro 2013, 21:37
Bydliště: Brno

Re: Formule z hračkářství na dráhu

#3 Příspěvek od Jirka B » 22 úno 2023, 14:58

Jako vždy paráda.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Formule z hračkářství na dráhu

#4 Příspěvek od model » 23 úno 2023, 22:32

Díky za pochvalu, musel jsem ale udělat malou šarádu, vyměnil jsem zadní kola a také přední, opět od Honzy, protože ta původní přední plastová kola vydávala takové hrozné zvuky na plastu, že to
prostě nešlo. Přední křídlo budu osazovat do nového držáku, takže teď je to bez křídla.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět