Autodráha v měřítku 1:87

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Autodráha v měřítku 1:87

#1 Příspěvek od model » 20 lis 2022, 12:36

Viděl jsem v Pompu díly na autodráhu, které byly kompaktibilní s Legem, respektive plochy měly čudlíky kompaktibilní. Jednotlivý díl má rozměry 12,8x12,8 cm
a protože nenabízela prodejna autíčka, bral jsem to jako dobrý nápad. Jenže ve vánočním katalogu jsem objevil nabídku kompletní dráhy včetně autíček, ovladačů a doplňků,
tak jsem neváhal a koupil, vše za 779 Kč. Jenže když jsem krabici rozbalil, polilo mně horko. Dvě krásné Alfy Romeo a měřítko ? 1:87. Délka autíčka 48 mm, no klasické HO.
Tak tady mi asi pšenka nepokvete, protože tohle by asi tiskárna nezvládla. Autíčko má vodící trn, dva stěrače, motor uložený SW a dokonce malilinkatý magnet. Výrobce je firma AGM, která vyrábí a někdy se dají koupit ve Wiki jejich modely na dráhu v měřítku 1:43 za cenu cca 180 Kč. Mám doma jejich policejní Alfu, která svítí a bliká maják a dvě formulky a jezdí perfektně.
Takže skeptik Honza, který tvrdí, že autodráha je u konce s dechem si ji může postavit na pracovní stůl a hezky si zajezdit.
Ale abych to nebyl já, zkusím si postavit podvozek na tuto minidráhu. To bych dal do dalšího příspěvku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Autodráha v měřítku 1:87

#2 Příspěvek od model » 20 lis 2022, 13:46

Tak jsem dráhu postavil, našel nabíječku na telefon se starým mini USB konektorem a napětím 5V.
Auta jezdí, je tam turbo tlačítko, tak o zábavu bude postaráno.
Podvozek se dá jednoduše vyloupnout z karoserie a když jsem se díval na motorek a převody, tak to jsou spíše hodinky.
Abych mohl postavit na tuto dráhu podvozek, musí mít maximální šířku 24 mm. Kola, respektive pneumatiky a převody s pastorky mám ještě od Milana z měřítka 1:43, disky si vytisknu.
Motorky jsem našel v hromadě rozdělaných. Byly asi z videorekorderu, mají rozměr nízkého motorku F1, ale otáčky a hlavně krouťák nic moc.
Bude to piplačka možná k ničemu, tak to dám vnukům na jejich dráhu Carrerra GO.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět