Sajdkara

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
Ronduk
Příspěvky: 45
Registrován: 09 led 2021, 18:23

Sajdkara

#1 Příspěvek od Ronduk » 29 říj 2022, 14:38

Po tom co sa tu zmienila vyrabana sidecara 1:18 som ju vyhladal, a uz len podvozok vyzera velmi zaujimavo! Dva sikme prevody, asymetria, skvela vyzva pre 3D tlaciarov...karoseria a jazdci by snad isli vyriesit modelovanim napr v plasteline a potom vylisok...?
https://www.slotcar-today.com/en/notice ... s-4441.php
a dalsi level terenna sajdka :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Sajdkara

#2 Příspěvek od model » 29 říj 2022, 16:59

Jak jsem psal, podvozek by se dal vytisknout, ale karoserie a figurky to je opravdu hodně náročná věc a hlavně, je to úplně
nová kategorie, tak jako sobí, nebo psí spřežení, co tu před časem proběhlo.
Já si s Tvým motorkem SCX s oboustrannou hřídelí postavil čtyřkolku a také jsem ji dal do NZ, protože to byl spíše zajímavý experiment s použitím dvou in-line převodů,
ale že by jezdila líp, jako klasické podvozky tak to ne.
To že jsem osadil motorek u mého posledního výtvoru asymetricky vyplynulo z toho, aby mi tam vlezl pilot, protože mám normální krátký motorek a ne nízký,
který by byl lepší volba.

Ronduk
Příspěvky: 45
Registrován: 09 led 2021, 18:23

Re: Sajdkara

#3 Příspěvek od Ronduk » 05 lis 2022, 19:02

Ine riesenie pohonu, doba cinova :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Sajdkara

#4 Příspěvek od model » 06 lis 2022, 11:35

Jak jsem psal, tohle vše se dá nakreslit a vytisknout na 3D tiskárně, ale karoserie a piloti, to by chtělo začít od nich
a podle jejich velikosti a tvaru postavit šasí.

Luhovy
Příspěvky: 3
Registrován: 09 pro 2015, 20:12

Re: Sajdkara

#5 Příspěvek od Luhovy » 06 lis 2022, 16:23

Skusal som robit saidku zo sikmym ulozením nápravy, no nechcelo to jazdit, tak som presiel na suosu napravu. Tento podvozok jazdil. Robil som aj kapotaz. Stravil som pri tom vela casu, no nepodarilo sa mi to tak, ako som chcel, tak som to odlozil do suflika. Na jazdcov som sa nedostal. Niekedy sa k tomu vratim. Mozno na dochodku. Samozrejme, ze vsetko som tlacil na 3D tlaciarni.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Sajdkara

#6 Příspěvek od model » 06 lis 2022, 18:13

Ještě mne napadla taková sranda - postavit si sajdkáru buď s figurkami LEGA, nebo s Igráčky.
Spíše radost pro dětí, protože to je kategorie, kterou nikdo nejezdí.

HonzaS
Příspěvky: 551
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: Sajdkara

#7 Příspěvek od HonzaS » 24 lis 2022, 20:10

Něco z modelářské historie cca 45 let staré - sajdkára Libora Putze, jednoho z doyenů tuzemské slotcarové scény. I když to nikdy nebyla žádná oficiální kategorie, sajdkáry se tehdy jezdily v rámci klubových závodů SCRC Praha 7. Za povšimnutí stojí i charakteristický design přileb, který byl (a stále je) Liborovým poznávacím znakem.
To ale ještě byla doba, kdy spolujezdec vyváděl psí kusy, aby se na své pidipodlážce vůbec dokázal udržet a zároveň vyvážit soustrojí. Dnes jsou to celokapotované rakve s šíleným výkonem - stačí se podívat na videa sajdkár třeba ze závodů Isle of Man, kde jde prakticky v každé chvíli o život.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Sajdkara

#8 Příspěvek od model » 26 lis 2022, 10:15

Nádherný příspěvek...

Odpovědět