Toyota GR SRC trochu bláznivá přestavba na dráhu

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Toyota GR SRC trochu bláznivá přestavba na dráhu

#1 Příspěvek od model » 11 pro 2021, 11:46

Ta bláznivá přestavba proto, že je to kovový model od firmy Kinsmart. Prohlížel jsem si ve skladě blistry s auty a zrak mi padl na tohoto žlutého krasavce. Když jsem porovnával v ruce hmotnost dalších autíček, tak tato Toyota byla nejlehčí. Pochopitelně hmotnost 58 gramů jde asi přes běžný limit, ale atraktivní vzhled zvítězil. Kvůli tomuto hendikepu jsem zvolil také vybavení. Převod ITES, proto trojky osy, pneumatiky ITES přední slicky, trochu zbroušené na průměr 18,5 mm a disky vytisknuté na 3D tiskárně.
Protože má auto hezky vypracovaný kokpit a v poloze motorku in-line bych ho musel celý prořezat, raději ho schovám a zkusím vložit jen krycí plato. Malé motorové lože jsem si nakreslil a vytiskl se svými oblíbenými lustrsvorkami. Motorek je uchycen třmenem. Magnety průměr 4 mm, to proto, aby lépe udržely větší hmotnost auta.
Do podvozku jsem vyřízl obdélníkový otvor, motorové lože bude upevněno 4 šroubky, oválné otvory v motorovém loži jsou pro přesnější ustavení, protože průměr zadních kol a velikost blatníků je o fous.
Ještě musím vymyslet co s vodítkem, protože v jeho ose je přední sloupek, který drží podvozek. Asi vytisknu dva sloupky a vlepím do karoserie v místě nad závěsy dveří a sloupek odříznu.
Jsem rád, že přestavba zbytečně nezničila auto a už se těším, jak budu zkoušet auto na dráze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Toyota GR SRC trochu bláznivá přestavba na dráhu

#2 Příspěvek od model » 11 pro 2021, 15:51

Lože upevněno, místo matek si vytisknu plastové matky s křidélky, aby se nepovolovaly. Nakreslil a vytiskl jsem si inserty, konečně jsem zkusil zkosení paprsků u insertu a povedlo se. Nejsou tak dokonalé jako od Milana, ale na autě vypadají slušně. Začal jsem pilovat otvor pro vodítko, snad to výškově vyjde, abych nemusel vlepovat nová držák vodítka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: Toyota GR SRC trochu bláznivá přestavba na dráhu

#3 Příspěvek od model » 11 pro 2021, 22:13

Hotovo, vodítko osazeno, taktéž přední sloupek a nové matky.
Kdo může mít auto, kterému se otevírají dveře ?
Až dorazí objednané díly z e-shopu, dokončím a zkusím, co to bude dělat na dráze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět