ITES deska tentokrát závodní speciál

aneb co všechno může jezdit na autodráze
Odpovědět
Zpráva
Autor
model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

ITES deska tentokrát závodní speciál

#1 Příspěvek od model » 23 lis 2021, 13:02

Tak jsem si na tuto desku vytiskl karoserie typu hot rods, závodní tahač a také hasičský letištní speciál.
Ještě mi chyběla karoserie typu závodního speciálu s tvarem karoserie někde kolem osmdesátých let.
Takže jsem vymodeloval něco mezi McLarenem, Lolou či Abarthem. Šlo mi o to, aby se dala poskládat kabina,
včetně zadní části a třeba s křídlem. Stačí na to pár kostek a nemusí to být jen ze speciálních sérií závodních vozů.
Moje heslo je - málo kostek, hodně nápadů.
Karoserie je zatím v surovém stavu, bez začištění a barevného nástřiku. Karoserie je širší, jako deska, to aby lícovala kola s karoserií.
Pneumatiky ITES zadní se vzorkem. Disky a celá deska jsou z hasičského speciálu, takže ta zelená barva a tvar ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

HonzaS
Příspěvky: 552
Registrován: 22 pro 2013, 19:10

Re: ITES deska tentokrát závodní speciál

#2 Příspěvek od HonzaS » 23 lis 2021, 13:28

Jsi nezmar, samozřejmě v tom dobrém slova smyslu. Škoda, že dnes už až na pár výjimek prakticky neexistují automodelářské kluby se širokou dětskou základnou. Přesně tohle by mohlo být to pravé pro začínající malé automodeláře. Soudě podle Podbaby, děti už dnes mají dost velký problém slepit jednoduchou karosérii z papíru nebo dát dohromady primitivní šasi. Využití Lega by mohlo být to pravé - stisknout k sobě pár dílků dokáže i sebevětší nešika. A díky standardizovanému způsobu uchycení si každý může vytvořit několik výměnných karosérií, které se bez dalších úprav dají použít na jeden podvozek a ještě jsou téměř nerozbitné.
Tohle má fakt širší smysl a potenciál, tak snad to bude pro ITES i obchodně úspěšný projekt :D .

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska tentokrát závodní speciál

#3 Příspěvek od model » 25 lis 2021, 20:47

Tak jsem si říkal, že by to chtělo jít s dobou a tak jsem si nakreslil a vytiskl svislou ploutev a zadní křídlo.
K tomu jsem si vytiskl kostku, do které se ploutev nasadí. Abych to doladil, vytiskl jsem ještě stříšku nad kabinou, aby tam nebyly
čudlíky a posadil tam figurku s krásnou přilbou.
Ještě musím karoserii nastříkat, je to vše původní šedý PLA filament.
Ale důležitá věc - krásně se s tím hraje a pro děti to bude doufám docela zajímavá hračka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska tentokrát závodní speciál

#4 Příspěvek od model » 27 lis 2021, 10:31

Tase zpět k hraní si. Tentokrát jsem si na stávající ponton vytiskl dvě varianty kostek, podle velikosti
přední zasklené kabiny. Je to proto, aby se mohly tyto kostky stříknout barvou.
Pochopitelně je prioritní používání profi kostek, ale i takto se dají vytvářet vlastní projekty.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

SaVec
Příspěvky: 55
Registrován: 14 led 2014, 20:09

Re: ITES deska tentokrát závodní speciál

#5 Příspěvek od SaVec » 27 lis 2021, 11:15

Paráda, už vidím dceru jak po dráze prohání LEGO FRIENDS...... :)

model
Příspěvky: 1293
Registrován: 27 úno 2015, 19:58

Re: ITES deska tentokrát závodní speciál

#6 Příspěvek od model » 27 lis 2021, 14:50

Právě pro možnost využití všech druhů sérií stavebnic je tato podvozková deska ideální pomůcka pro
práci dětí i s pomocí rodičů. U série Friends jsou také vozidla, takže se dá použít přední maska, zasklení a potom jen
posadit děvčata ...
Ta pomoc je spíše v tom, aby byl počet kostek úměrný a nezhoršily se jízdní vlastnosti - výška stavy, zvýšení těžiště.
Já jsem jezdil bez magnetů s tím docela vysokým hasičským speciálem a i s tímto hendikepem jsem si docela hezky zajezdil. Vlastní podvozek
jezdí výborně a tím, že se může změnit rozvor z 80 mm na 72 mm se dá také laborovat.
Osa vodítka je od přední osy při 80 mm rozvoru 16 mm, při 72 mm 24 mm, takže i to zlepšuje jízdní vlastnosti.
Vodítko připravil Milan, má průměr 15 mm, ale jinak má všechny detaily stejné jako u jeho klasických vodítek.
Určitě bude vyhledávané hlavně při stavbě menších modelů aut v měřítku 1:32.

Odpovědět